هدر موبایل
1397/05/21 15:17:29
سرویس اقتصادی
مرادی:

کنترل بازار ارز از دست دولت خارج شده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید که کنترل بازار ارز از عهده دولت خارج است.
کنترل بازار ارز از دست دولت خارج شده است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید که کنترل بازار ارز از عهده دولت خارج است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106328268493.jpg کنترل,بازار,ارز,از,دست,دولت,خارج,شده,است Icana

منصور مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بخشنامه های متعدد برای ارز مسافرتی و سردرگمی مردم برای این موضوع، اظهار داشت:  متاسفانه در کشورمان مسئولان حد فاصل خواب شب تا صبح تصمیم گیری می کنند و این  تصمیمات بدون هیچ برنامه ریزی و راه حلی است، آنها فقط به حذف گزینه ها فکر می کنند و برای آن راه حل و جایگزینی در نظر نمی گیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: این رفتار مسئولان را در زمینه قطع ارز مسافرتی شاهد بودیم، دولت بدون برنامه ریزی ارز مسافرتی را حذف کرد و به این موضوع فکر نکرد در شرایطی که هنوز بازار ثانویه شکل نگرفته است، هزینه مسافر چند برابر می شود.

نماینده مردم  مریوان در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: از سوی دیگر مشخص نیست دولت در نظر دارد ارز مسافرتی را در کجا هزینه کند آیا در نظر دارد این میزان ارز را به واسطه رانت و رابطه به افرادی بدهد که کالای غیر ضروری وارد می کنند؟

دولت بدون در نظر گرفتن راه حلی ارز مسافرتی را حذف کرده است

وی با تاکید بر اینکه دولت بدون در نظر گرفتن راه حلی ارز مسافرتی را حذف کرده است، عنوان کرد: دولت در ابتدا از ارائه ارز مسافرتی در صرافی ها خبر داد و امروز در بخشنامه ای مشخص شد مجدد بانک ها ارز مسافرتی را پرداخت می کنند، موضوع این است وقتی نرخ ارز مسافرتی براساس نرخ آزاد است، چرا خرید و فروش آن را محدود می کنند؟ متقاضی ارز مسافری باید بتوانند ارز مورد نیاز خود را از بازار آزاد خریداری کند.

مرادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه دولت راه کاری برای ارز مسافرتی ندارد، گفت: نبود ارز در  صرافی ها به تنهایی یک مسئله است و اینکه مسافر باید ارز محدود را به قیمت آزاد از بانک ها خریداری کند مسئله دیگری است، وقتی ارز مسافرتی به نرخ آزاد است باید مسافر بتواند نیاز خود را به صورت آزاد از بازار تهیه کند.

این نماینده مجلس بیان داشت: دولت در مقاطعی برنامه هایی را دنبال می کند که منافع و مضرات آن را در نظر نگرفته است و مشکلات متعددی برای کشور، مردم و فعالان اقتصادی ایجاد می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با اشاره به اینکه دولت بر نرخ ارز کنترلی ندارد، تاکید کرد: نرخ ارز در اختیار دولت نیست در واقع بازار تعیین کننده آن است که ارز به نرخی خرید و فروش شود، باید این واقعیت تلخ را پذیرفت که بازار ارز از دست دولت خارج شده و دولت در حد کنترل و نظارت این بازار نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet