هدر موبایل
1397/05/22 07:20:00
سرویس سیاسی
میرزایی نیکو:

دولت عزم جدی برای ارائه لایحه جامع نظام انتخابات به مجلس ندارد/ 18 ماده از طرح اصلاح قانون جامع انتخابات در کمیسیون شوراها بررسی شده است

عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: بعید می‌دانم دولت لایحه جامع نظام انتخابات را به مجلس ارائه کند.
دولت عزم جدی برای ارائه لایحه جامع نظام انتخابات به مجلس ندارد/ 18 ماده از طرح اصلاح قانون جامع انتخابات در کمیسیون شوراها بررسی شده است عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: بعید می‌دانم دولت لایحه جامع نظام انتخابات را به مجلس ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106355304239.jpg دولت,عزم,جدی,برای,ارائه,لایحه,جامع,نظام,انتخابات,به,مجلس,ندارد/,18,ماده,از,طرح,اصلاح,قانون,جامع,انتخابات,در,کمیسیون,شوراها,بررسی,شده,است Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص تصویب کلیات طرح اصلاح قانون جامع انتخابات در کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس، اظهار داشت: کمیسیون شوراها منتظر بود تا دولت لایحه جامع نظام انتخابات را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند تا در یک لایحه همه قوانین انتخاباتی دیده شود.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: می‌توانستیم در لایحه قانون جامع انتخابات، قوانین انتخابات شوراها اسلامی شهر و روستا، مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری را به صورت جامع داشته باشیم.

وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تهیه طرح‌های مختلفی، به دنبال این بودند که اصلاحاتی را در قانون به وجود آوردند که اگر لایحه ارائه می‌شد می‌توانستیم به شیوه بهتری این اصلاحات را انجام دهیم.

میرزایی نیکو ادامه داد: کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس، به صورت غیر رسمی پیش نویسی که توسط کارگروه دولت برای تهیه لایحه جامع نظام انتخابات تهیه شده بود را به دست آوردیم و بر اساس آن پیش نویس، کمیته‌ای در کمیسیون شوراها بررسی‌های لازم را انجام دادند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات اساسی در کمیته‌ اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون شوراهای مجلس به وجود آمد که در نهایت طرح تهیه شده به کمیسیون شوراها آمد، گفت: این طرح در صحن اعلام وصول شد و تاکنون 18 ماده از این طرح در کمیسیون شوراها بررسی شده است و در هر جلسه بخشی از این طرح بررسی می‌شود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت روی لایحه جامع نظام انتخابات همچنان کار می‌کنید، بیان کرد: بعید می‌‍دانم که دولت این لایحه را به مجلس ارائه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet