هدر موبایل
1397/05/21 16:39:17
سرویس اقتصادی
یوسفیان ملا با اشاره به سرگردانی ارز مسافرتی؛

دود تصمیمات ارزی بانک مرکزی به چشم مردم می رود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید تصمیمات خلع الساعه در حوزه ارزی باعث سرگردانی مردم در این حوزه شده است.
دود تصمیمات ارزی بانک مرکزی به چشم مردم می رود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید تصمیمات خلع الساعه در حوزه ارزی باعث سرگردانی مردم در این حوزه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107794791476.jpg دود,تصمیمات,ارزی,بانک,مرکزی,به,چشم,مردم,می,رود Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بخشنامه جدید بانک مرکزی برای ارائه ارز مسافرتی در بانک ها، اظهار داشت: اتفاقاتی که در بازار ارز رخ داد ناشی از مدیریت نامیمون و مبارک مسئولان داخلی بود، از سوی دیگر عده ای قبل از اعمال تحریم ها از سوی ترامپ به عنوان سربازان فداکار آمریکا شروع به خرید ارز و سکه کردند و چنین وضع آشفته ای را برای کشور رقم زدند.

کشورها هنوز وارد جنگ عملی اقتصادی نشده اند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: این شرایط در وضعیتی برای کشور رخ داد که برای صادرات یک قطره نفت و وارد کردن یک دلار به کشور مشکل وجود ندارد، بنابراین هر چه بر کشور و اقتصاد مردم گذشت متاثر از تصمیمات و رفتارهای داخلی است.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: هر بلایی که سر اقتصاد کشور می آید داخلی است، هنوز کشورهایی که جنگ اقتصادی را آغاز کرده اند جز لفاظی، حرف زدن، تهدید کردن و سر و صدا کردن کاری نکرده اند.

وی با اشاره به نحوه تصمیم گیری مسئولان بیان داشت: تصمیمات خلع الساعه و نابجا شرایط را روز به روز بدتر می کند، تا چند ماه پیش 300 دلار به مسافر داده می شد، ناگهان این رقم  به 500 یورو افزایش یافت تقریبا ارز مسافرتی دو برابر شد، این تصمیم بر افزایش مسافرت های خارجی تاثیر مستقیم داشت می توان جمعیتی که از کشور در این بازه زمانی خارج شد را از گمرک دریافت کرد.

آژانس ها برای سود کارگران را به سفر خارجی فرستادند

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: آژانس های مسافرتی کارگران را استخدام کردند که 500 یورو دریافت کنند، چرا که هزینه سفر با هتل 3 ستاره با گرفتن این ارز سود آور بود به همین دلیل شاهد افزایش سفرهای خارجی بودیم.

دولت نمی داند ارز مسافرتی را در بانک ها ارائه دهد یا صرافی ها

این نماینده مجلس با اشاره به حذف ناگهانی ارز مسافرتی، بیان داشت: در هیچ جای دنیا تصمیمات ناگهانی نمی گیرند، چنین سیاست هایی باعث شد که قیمت سکه  و دلار افسارگسیخته افزایش یابد، اعتقاد دارم هر چه چوب می خوریم ناشی از تصمیمات خلع الساعه غلط و غیرکارشناسی است، در حال حاضر بانک مرکزی نمی داند ارز مسافرتی را به صرافی ها بدهد یا به بانک ها.

وی اظهار داشت: مسئولان نباید تصور کنند هر کسی سفر خارجی دارند برای خوشگذرانی و تفریح است، بسیاری ناگزیر به سفر هستند بنابراین انتظار می رود دولت با تصمیم گیری صحیح تمام افراد را در نظر بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تصمیمات مسئولان چه درست چه غلط باشد تاثیر مستقیم بر زندگی مردم دارد و دود تصمیمات غلط به چشم مردم می رود، امیدواریم روزی تصمیمی گرفته شود آسیب آن بر زندگی مردم در کمترین حالت باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet