هدر موبایل
1397/06/01 10:01:05
سرویس اقتصادی
طیار مطرح کرد:

هدایت نقدینگی به بخش تولید با ساز و کار ایجاد ثبات در بازار ارز/بروکراسی پیچیده اداری مانع سرمایه گذاری است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نقش ایجاد ثبات در بازار ارز را در هدایت نقدینگی به بخش تولید موثر دانست.
هدایت نقدینگی به بخش تولید با ساز و کار ایجاد ثبات در بازار ارز/بروکراسی پیچیده اداری مانع سرمایه گذاری است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نقش ایجاد ثبات در بازار ارز را در هدایت نقدینگی به بخش تولید موثر دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201712107471992944.jpg هدایت,نقدینگی,به,بخش,تولید,با,ساز,و,کار,,ایجاد,ثبات,در,بازار,ارز/بروکراسی,پیچیده,اداری,مانع,سرمایه,گذاری,است Icana

قرجه طیار در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره مدیریت نقدینگی گفت:بدیهی است یکی از دلایل اصلی تداوم تلاطم در بازار ارز و سکه، وجود نقدینگی سرگردان است چرا که اگر سیاست های اقتصادی صحیحی اعمال می شد بازارها حداقل با این شدت دچار التهاب نمی شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: زمانی که یک سرمایه گذار برای سرمایه گذاری با بروکراسی پیچیده اداری روبرو می شود طبیعی است از انگیزه کافی برای سوق نقدینگی در اختیار خود، به بخش مولد اقتصادی، برخوردار نیست.

رشد سودآوری در بخش تولید تضمین شود

 نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس دهم شورای اسلامی، افزود:بدیهی است سرمایه گذاران به دنبال کسب سود بیشتر هستند و در این راستا باید برنامه ریزی ها اقتصادی به نحوی باشد که رشد سودآوری در بخش تولید تضمین شود.   

طیار در ادامه ی گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:متاسفانه برخی رفتارهای سخت گیرانه باعث فرار سرمایه ها می شود این در حالی است که باید امنیت اقتصادی سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش تولید تامین شود.

بررسی نقش حل مشکل کمبود نقدینگی تولید در اشتغالزایی

وی ادامه داد:اینکه یک سرمایه گذار در بخش تولید سرمایه گذاری انجام دهد اما در بیشتر زمان ها با مشکلاتی روبرو شود باعث می شود انگیزه سرمایه گذاری در تولید کاهش یابد این در حالی است که با توجه به جمعیت بالای جوان در کشور یکی از اولویت ها اصلی حل مشکل کمبود نقدینگی تولید برای تقویت اشتغال است.    

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:ایجاد ثبات در بازار ارز باعث می شود سرمایه گذاری در بخش سوداگری جذابیت نداشته باشد از طرفی تامین امینت سرمایه گذاری در بخش تولید باعث مدیریت بهینه نقدینگی ها می شود./

پایان پیام

   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet