هدر موبایل
1397/05/22 13:00:00
سرویس سیاسی
رحیمی جهان‌آبادی مطرح کرد:

تشریح فرایند پرداخت خسارت آمریکا به افراد حقیقی و حقوقی ایرانی

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی مجلس، معتقد است: آمریکا بعد از رسیدگی شکایت ایران در دادگاه لاهه و صدور رأی مکلف به پرداخت خسارت به افرادی می‌شود.
تشریح فرایند پرداخت خسارت آمریکا به افراد حقیقی و حقوقی ایرانی عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی مجلس، معتقد است: آمریکا بعد از رسیدگی شکایت ایران در دادگاه لاهه و صدور رأی مکلف به پرداخت خسارت به افرادی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201807105775501582.jpg تشریح,فرایند,پرداخت,خسارت,آمریکا,به,افراد,حقیقی,و,حقوقی,ایرانی Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح خسارت و غرامتی که آمریکایی‌ها قبل از خروج از برجام به افراد حقیقی و حقوقی ایرانی تحمیل کردند و مکلف به جبران آن هستند، گفت: هر گونه اختلاف‌نظر بر سر معاهدات ذیل نظر دادگاه لاهه باید رسیدگی و بررسی شود.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این خسارت‌ها باید در قالب شکایتی در دادگاه لاهه مطرح شود و در جریان رسیدگی نحوه جبران خسارات ایرانیان هم مشخص می‌شود.

وی افزود: در نظام حقوقی بین‌المللی وقتی تعهدی در قبال مهاهده‌ای نقض شود، دادگاه آن دولت را به جبران خسارت محکوم می‌کند. شیوه جبران خسارت بر اساس توافق بین دولت‌ها از سوی دادگاه مشخص می‌شود.

رحیمی جهان‌آبادی یادآور شد: در مورد خساراتی هم که به افراد حقیقی و حقوقی ایرانی از سوی آمریکا وارد شده باید دادگاه رأی صادر کند و در مرحله بعد آمریکایی‌ها باید رأی را بپذیرند تا نسبت به جبران آن اقدام کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: در نظام حقوقی بین‌‌المللی الزام به پرداخت خسارات مالی از طریق آراء بین‌المللی و فشار به دولت‌ها نداریم و آمریکا هم نمی‌توانیم ملزم به پرداخت خسارت کنیم، در حقیقت آمریکایی‌ها محکومیت‌هایی که علیه ما اجرا کردند و پول ایران را بلوکه کردند با رأی دادگاه داخلی خودشان بوده است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه بعد از خروج آمریکا از برجام موج جدیدی از خسارات به افراد حقیقی و حقوقی ایرانی مطرح خواهد شد که می‌تواند مورد رسیدگی قضایی قرار گیرد، گفت: همه 110 میلیارد دلار خسارت تعیین شده براساس احکام صادره، برای قبل از خروج آمریکا از برجام است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet