هدر موبایل
1397/05/22 15:57:32
سرویس اقتصادی
قوامی:

11 میلیارد دلار دولتی توزیع شده است

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به این انتقاد که دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومان به دست کسی نرسیده است می گوید ۱۱ میلیارد دلار دولتی توزیع شده است.
11 میلیارد دلار دولتی توزیع شده است نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به این انتقاد که دلار 4 هزار و 200 تومان به دست کسی نرسیده است می گوید 11 میلیارد دلار دولتی توزیع شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803108900535623.jpg 11,میلیارد,دلار,دولتی,توزیع,شده,است Icana

هادی قوامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نرخ گذاری دلار در بودجه سال 98 اظهار داشت: پایان شهریور هر سال دستگاه های مختلف گزارشی از عملکرد خود به دولت ارائه می کنند تا مشخص شود عملکرد آنها چه نسبتی از سیاست های کلی را عملی کرده است بر اساس این گزارش سازمان برنامه و بودجه لایحه بودجه سنواتی را تنظیم می کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، ادامه داد: از این رو دولت در روز 5 آذر هر سال نرخ دلار را برای سال آتی در لایحه بودجه سنواتی پیش می کند، بنابراین پیش بینی نرخ دلار بر عهده دولت است نه مجلس.

یورو و دلار

 

نماینده مردم اسفراین در مجلس دهم شورای اسلامی در این باره که پیش بینی دلار در بودجه سال 97 اشتباه بود، بیان داشت: دولت در ابتدا نرخ 3هزار و 800 تومان را برای دلار در نظر گرفته بود که با توجه به التهاب بازار این نرخ به 4 هزار و 200 تومان افزایش یافت.

وی در خصوص توزیع دلار دولتی در بین فعالان اقتصادی و گله آنها از نبود چنین ارزی، توضیح داد: دولت 11 میلیارد دلار به نرخ 4 هزار و 200 تومان توزیع کرده است.

 قوامی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، نرخ دلار برای سال آینده را غیر قابل پیش بینی خواند و گفت: باید از دولت سوال کرد تعیین نرخ دلار کار دولت است نه مجلس؛ وظیفه پیش بینی، تهیه و تنظیم لایحه بودجه و مهمترین، اساسی ترین و فنی ترین مرحله کار با دولت است، کار مجلس تنها بررسی و تصویب است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: به هر حال باید لایحه بودجه سال 98تنظیم و به مجلس ارسال شود تا مشخص شود دولت بر اساس چه معیاری نرخ دلار سال 98 را تعیین کرده سپس مجلس آن را بررسی و تصمیم گیری می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet