هدر موبایل
1397/05/23 12:02:55
سرویس اقتصادی
زارع با اشاره به تاکیدات ارزی مقام معظم رهبری مطرح کرد:

ارتقای معیشت با تاکتیک تقویت ارزش پول ملی/انعقاد پیمان های پولی عملیاتی شود

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی،راهکارهای تقویت ارزش  پول ملی را تشریح کرد.
ارتقای معیشت با تاکتیک تقویت ارزش پول ملی/انعقاد پیمان های پولی عملیاتی شود سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی،راهکارهای تقویت ارزش  پول ملی را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104176803219.jpg ارتقای,معیشت,با,تاکتیک,تقویت,ارزش,پول,ملی/انعقاد,پیمان,های,پولی,عملیاتی,شود Icana

رحیم زارع در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درخصوص بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی گفت:قطعا حفظ و تقویت ارزش پول ملی یکی از وظایف اصلی بانک مرکزی جمهوری اسلامی بوده که متاسفانه در این زمینه عملکردها مخصوصا در ماه های اخیر ضعیف بوده است.  

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:طبیعی است برای توسعه و رونق بخش تولید باید از کاهش ارزش پول ملی جلوگیری شود چرا که سرمایه گذاران با این روند کاهش ارزش پول ملی تمایلی به سرمایه گذاری در تولید ندارند.

بررسی تبعات کاهش ارزش پول ملی در زندگی خانوارها

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی، افزود:کاهش ارزش پول ملی زندگی و معیشت خانوارها را تحت تاثر قرار داده است چرا که حقوق کارگران و کارمندان هرساله بصورت محدود رشد می کند که در مقایسه با کاهش ارزش پول ملی، می تواند گفت سطح درآمدی بسیاری از خانوارها بسیار ضیعفت از گذشته شده است.       

زارع در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری اشاره داشتند باید از کاهش ارزش پول ملی ممانعت شود و طبیعی است بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت برای انجام این مهم باید برنامه ریزی عملیاتی انجام دهند.

بررسی راهکارهای تقویت ارزش  پول ملی

وی ادامه داد: مدیریت صحیح منابع ارزی، رونق صادرات، کسب درآمدهای ارزی پایدار و جلوگیری از واردات کالاهای که مشابه داخلی دارد، از راهکارهای تقویت ارزش پول ملی است.     

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در برنامه ششم توسعه کشور روی ضرورت انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه تاکید شده و در این راستا باید پیمان های پولی عملیاتی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet