هدر موبایل
1397/05/23 12:06:24
سرویس فرهنگی
دامادی مطرح کرد:

رکود در تولید کاغذ داخلی با اجرای طرح تنفس جنگل/ مجوز برداشت از درختان شکسته و افتاده در شهریور صادر می‌شود

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران معتقد است صنایع چوب و کاغذ مازندران علیرغم برخورداری از ظرفیت بسیار بالا برای تولید داخلی کاغذ با کمبود مواد اولیه روبرو است.
رکود در تولید کاغذ داخلی با اجرای طرح تنفس جنگل/ مجوز برداشت از درختان شکسته و افتاده در شهریور صادر می‌شود عضو مجمع نمایندگان استان مازندران معتقد است صنایع چوب و کاغذ مازندران علیرغم برخورداری از ظرفیت بسیار بالا برای تولید داخلی کاغذ با کمبود مواد اولیه روبرو است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101763852393.jpg رکود,در,تولید,کاغذ,داخلی,با,اجرای,طرح,تنفس,جنگل/,مجوز,برداشت,از,درختان,شکسته,و,افتاده,در,شهریور,صادر,می‌شود Icana

محمد دامادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه صنایع چوب و کاغذ مازندران از ظرفیت بسیار بالایی برای تولید کاغذ برخوردار است، گفت: متاسفانه این صنعت امروز با کمبود نقدینگی و مواد اولیه روبرو است.

اجرای طرح تنفس جنگل تامین مواد اولیه برای صنایع چوب و کاغذ مازندران را با مشکل مواجه کرد

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه اجرای طرح تنفس جنگل، تامین مواد اولیه برای صنایع چوب و کاغذ مازندران را با مشکل مواجه کرد، افزود: مجلس در برنامه ششم توسعه برای حفاظت از جنگل‌ها مصوب کرد که به طور کلی استفاده از جنگل و چوب آن برای مدتی مشخص ممنوع شود تا با تنفس ایجاد شده شرایط جنگل‌ها بهبود یابد بنابراین در حال حاضر صنایع چوب مازندران برای تامین مواد اولیه با مشکل مواجه است.

وی ادامه داد: در نشستی که به همراه مجمع نمایندگان استان مازندران با دکتر لاریجانی داشتیم، موضوع تامین اولیه صنایع چوب مازندران را مطرح و درخواست کردیم اجازه برداشت داده شود؛ در این رابطه در سفر رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری به استان مازندران مقرر شد در شهریور مجوز برداشت از درختان شکسته و افتاده صادر شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: البته هر چند این مجوز صادر شد اما به هیچ وجه نمی‌تواند نیاز کامل این صنعت را رفع کند بنابراین به ناچار باید به واردات چوب و مواد اولیه روی بیاورند این در حالی است که دولت حمایت لازم را از این صنعت ندارد.

دامادی ادامه داد: از سویی این صنعت باید افزایش سرمایه را داشته باشد و سهامداران برای افزایش سرمایه باید پول به مجموعه تزریق کنند اما متاسفانه با توجه به بدهی های‌فراوان این مهم مقدور نیست.

صنایع چوب و کاغذ مازندران، ظرفیت موثر برای تولید کاغذ در مقابله با تحریم‌ها

وی با بیان اینکه صنایع چوب و کاغذ مازندران را باید به عنوان ظرفیت موثر برای تولید کاغذ در مقابله با تحریم‌ها بدانیم، تصریح کرد: به دلیل اینکه مواد اولیه را از کشور روسیه وارد می‌کنیم بنابراین تحریم‌ها نمی تواند مشکل چندانی را برای این صنعت به همراه داشته باشد.

پویایی صنایع چوب و کاغذ مازندران مستلزم تولید کاغذ تمامی کتب درسی و دانشگاهی

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس دهم افزود: صنایع چوب و کاغذ مازندران نمی‌تواند تمامی نیاز کشور را تامین کند اما بی شک در صورت حمایت می‌تواند حجم زیادی از کاغذ مورد نیاز بازار را تامین کند؛ متاسفانه مسئولان ذیربط هنوز نتوانسته‌اند تفاهم‌نامه‌ای را با وزارت آموزش و پرورش منعقد کنند که بر اساس آن کاغذ تمامی کتب درسی و دانشگاهی در صنایع چوب مازندران تولید شود تا این صنعت بتواند مطالبات انباشته خود را پرداخت و به پویایی بازگردد.

هیچ دولتی حمایت لازم را از صنایع چوب و کاغذ مازندران نداشته است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه هیچ دولتی حمایت لازم را از صنایع چوب و کاغذ مازندران نداشته است، گفت: تنها حمایت آنها از تولید، شوی تبلیغاتی بوده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet