هدر موبایل
1397/05/23 16:11:10
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سروری:

احمدی نژاد باید تکلیف خود را روشن کند/ ادامه این رویه موجب حذف از جریان های سیاسی می شود

فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به سخنان اخیر رهبری در مورد کسانی که از برکناری دولت سخن می گویند، گفت: فرمایشان رهبری موجب ریزش هواداران احمدی نژاد می شود، کسانی که از منظر رهبری به او می نگرند حتما صف خود را جدا می کنند.
احمدی نژاد باید تکلیف خود را روشن کند/ ادامه این رویه موجب حذف از جریان های سیاسی می شود فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به سخنان اخیر رهبری در مورد کسانی که از برکناری دولت سخن می گویند، گفت: فرمایشان رهبری موجب ریزش هواداران احمدی نژاد می شود، کسانی که از منظر رهبری به او می نگرند حتما صف خود را جدا می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/104169.jpg احمدی,نژاد,باید,تکلیف,خود,را,روشن,کند/,ادامه,این,رویه,موجب,حذف,از,جریان,های,سیاسی,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛آخرین تیر احمدی نژاد هم به خطا رفت.او در آخرین پیام ویدئویی خود بیش از گذشته ژست اپوزیسیونی به خود گرفته و خواهان استعفای روحانی و برکناری دولت شده بود اما سخنان مهم روز دوشنبه رهبری حجت را تمام کرد که از این خبرها نیست. رهبر انقلاب در دیدار با اقشار مختلف مردم تاکید کردند که «آنها که می گویند دولت باید برکنار شود در نقشه دشمن نقش آفرین هستند. دولت باید سرکار بماند و با قدرت، وظایف خود را در حل مشکلات انجام دهد.» 

بعد از این اظهار نظر صریح رهبری باید دید که احمدی نژاد چگونه رفتار می کند و اساسا چه راهی پیش رو دارد؟ برخی از تحلیل گران سیاسی بر این باورند که او قصد ماهیگیری از آب گل آلود را داشته و گمان میکند که می تواند با سوار شدن بر موج نارضایتی های موجود، خود را در مقام رهبر معترضان قرار دهد. برای مثال محمد کیانوش راد فعال سیاسی اصلاح طلب اخیرا در گفت وگویی گفته است: « احمدی‎نژاد و همفکران او تصور می‎کنند که بزودی انقلابی در راه است و به خیال خام خود آنها نیز رهبران چنین انقلاب فوری و فوتی در ماه‎های آینده خواهند بود. این تصور باطل و این اشتباه محاسباتی باعث می‎شود که مواضع سوپر انقلابی و کاملاً رادیکالی را برگزینند. به شیوه‎ای که گویی در چند ماه آینده دادگاه‎های سراسری برگزار خواهد شد و به فرمان احمدی‎نژاد سران قوا به دادگاه‎ها سپرده خواهند شد. این تصور باطل احمدی‌نژاد وی را به اتخاذ چنین مواضعی می‌کشاند.»

پرویز سروری فعال سیاسی اصولگرا اما این گمانه را چندان جدی نمی گیرد و معتقد است که به فرض وجود چنین نیتی در اقدامات احمدی نژاد ختم به نتیجه نمی شود. او در گفت و گویی با «نامه نیوز» در این باره گفت: « جریان احمدی نژاد متشکل از یک طیف مشخص و یکدست نیست. برخی از هواداران او افراد دلسوزی هستند که فکر می کنند احمدی نژاد در چارچوب ولایت و منویات رهبری حرکت می کند. بر همین اساس معتقدم که سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب موجب ریزش در طرفداران احمدی نژاد می شود. کسانی که از منظر رهبری به احمدی نژاد نگاه می کنند بعد از سخنان روز دوشنبه حتما صف خود را از او جدا خواهند کرد.»

وی با اشاره به اینکه «عده دیگر از حامیان احمدی نژاد نیز اگرچه نیت انقلابی دارند اما در شخصیت او ذوب شده اند و مثل او به راه فعلی خود ادامه خواهد داد» گفت: «به اعتقاد من احمدی نژاد باید بعد از سخنان رهبری تکلیف خود را به طور دقیق روشن کند. ادامه روندی که او در پیش گرفته به حذف او از جریانات سیاسی کشور و نیروهای انقلاب منجر می شود مگر اینکه در رفتار خود تجدید نظر کند و بتواند خود را پیدا کند.»

این نماینده پیشین مجلس همچنین گفت: «با توجه به رفتارهای این ایام او بعید می دانم که بتواند به جرگه انقلاب برگردد. صحبت های رهبر انقلاب فصل الاخطاب بود و همه باید به تعبیری با آن سخنان خود را تنظیم کنند.»

وی در واکنش به اظهارات کیانوش را در مورد عزم احمدی نژاد برای ایجاد یک انقلاب، گفت: « من نمی توانم این را تایید کنم که چنین قصدی دارد اما اگر اینطور باشد که توهمی بیش نیست.  ما از دهه اول انقلاب شاهد این نوع توهمات در برخی افراد که تبیین درستی از خود و انقلاب نداشتند، بودیم. دیدیم که بر اساس همین توهمات از چرخه انقلاب خارج شدند. هنوز یادمان نرفته که بنی صدر چگونه با شعار اسلام و انقلاب وارد عرصه شد و بعد از ریاست جمهوی با توهمات خود از چرخه انقلاب خارج شد. آنچه که روشن است این است که مبانی مستحکم انقلاب و جایگاه رهبری در قلوب مردم مانع از تاثیرگذاری این گونه توهمات در ارتباط امام و امت می شود. هرکس بخواهد در مقابل این جریان پرخروش بایستد خودش غرق خواهد شد.»

سروری همچنین خاطر نشان کرد: « می دانیم که انقلاب با مشکلاتی مواجه است و همان طور که رهبری اشاره کردند به اصلاح از درون نیاز دارد، اما کسانی که فکر می کنند می توانند خارج از چارچوب انقلاب و رهبری حرکت کنند در اصل خود را از گردونه نیروهای انقلاب خارج می کنند. این توهمات از ابتدای مختلف در افراد مختلف دیده شده و من فکر نمی کنم که ظرف طرفداران احمدی نژاد به گونه ای باشد که این تفکرات در آن جای بگیرد. به علاوه اینکه طرفداران احمدی نژاد به مرور زمان ریزش خواهند داشت. هر قدر که در مواضع او شفافیت بیشتر شود شاهد ریزش های جدی تر خواهیم بود.»

وی تاکید کرد: «ژست اپوزیسیونی هیچ کس در کشور ما به نتیجه نمی رسد. نه احمدی نژاد و اصلاح طبانی که چنین رویکردی دارند و از حاکمیت دوگانه صحبت می کنند. این ژست ها با توجه به عمق حمایت مردم از انقلاب به نتیجه نمی رسد.هرکسی که ژست اپوزیسیونی بگیرد به خود ضربه می زند. نه احمدی نژاد از این طریق به نتیجه می رسد و نه کسانی که می خواهند در درون قدرت وارد شوند، نان انقلاب را بخورند و بر علیه انقلاب اقدام کنند.»/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet