هدر موبایل
1397/05/23 16:10:51
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نجفی خوشرودی:

کلیات مباحث مطرح شده در قزاقستان به اطلاع کمیسیون امنیت ملی رسیده بود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام این خبر که وزیر امور خارجه هفته آینده در جلسه کمیسیون حاضر خواهد شد، گفت: کلیات مباحث مطرح شده در قزاقستان به اطلاع اعضای کمیسیون امنیت ملی رسیده بود اما از جزئیات خبر نداشتیم.
کلیات مباحث مطرح شده در قزاقستان به اطلاع کمیسیون امنیت ملی رسیده بود سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام این خبر که وزیر امور خارجه هفته آینده در جلسه کمیسیون حاضر خواهد شد، گفت: کلیات مباحث مطرح شده در قزاقستان به اطلاع اعضای کمیسیون امنیت ملی رسیده بود اما از جزئیات خبر نداشتیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101021572290.jpg کلیات,مباحث,مطرح,شده,در,قزاقستان,به,اطلاع,کمیسیون,امنیت,ملی,رسیده,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی نجفی خوشرودی ، در پاسخ به این سوال که آیا کمیسیون امنیت ملی پیش از امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر در جریان مباحث مطرح شده در مذاکرات قرار داشت یا خیر، گفت:‌ مباحث به صورت کلی در کمیسیون مطرح شده بود اما بصورت تخصصی و جزئی اطلاعاتی در اختیار اعضا قرار نگرفته بود. 

نجفی افزود: البته بنده در اجلاس وزرای خارجه کشورهای حاشیه دریای خزر به عنوان نماینده کمیسیون امنیت ملی شرکت داشتم و در جریان مباحثی که در آن اجلاس پیرامون رژیم حقوقی دریای خزر بود، قرار گرفتم. 

وی ادامه داد: از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، اسناد زیادی پیرامون همکاری کشورهای حوزه دریای خزر در حوزه‌هایی مثل شیلات، انتظامی، محیط زیست و غیره امضا شده بود. اما مهمترین بخش، کلیات رژیم حقوقی دریای خزر بود که در این اجلاس به تایید روسای این کشورها رسید.

نجفی افزود: مهمترین فراز تعیین خطوط مبدا، بستر و زیر بستر بود به آینده موکول شد.

به گزارش ایلنا،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اشاره به حساسیت افکار عمومی در خصوص امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر گفت: فضای ایجاد شده که باعث مقایسه این توافق با برخی قراردادهای ننگین گذشته شده به هیچ عنوان درست نیست و تیم سیاست خارجی ایران به هیچ وجه مسائلی را دنبال نمی‌کند که به ضرر منافع ملی کشور باشد./
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet