ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/05/23 18:10:00
سرویس فرهنگی
اولادقباد تشریح کرد:

طرح خروج از کشور بدون اذن همسر چرا برای همه زنان پیگیری نشد؟

رییس فراکسیون زنان مجلس معتقد است خروج زنان از کشور بدون اذن همسر هنوز به دغدغه و مطالبه عمومی جامعه زنان تبدیل نشده است.
طرح خروج از کشور بدون اذن همسر چرا برای همه زنان پیگیری نشد؟ رییس فراکسیون زنان مجلس معتقد است خروج زنان از کشور بدون اذن همسر هنوز به دغدغه و مطالبه عمومی جامعه زنان تبدیل نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100920482628.jpg طرح,خروج,از,کشور,بدون,اذن,همسر,چرا,برای,همه,زنان,پیگیری,نشد؟ Icana

فریده اولادقباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به اینکه آیا رفع محدودیت برای خروج زنان از کشور بدون اذن همسر در اولویت و برنامه فراکسیون زنان مجلس است، گفت: یکی از برنامه‌ها و اهداف فراکسیون زنان اجرای ماده 101 و 102 برنامه ششم توسعه در راستای اجرای عدالت جنسیتی است؛ فراکسیون زنان باید با نظارت و پیگیری ماده‌های مرتبط به زنان را که در برنامه ششم توسعه وجود دارد، به درستی اجرا کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبات برخی از زنان برای خروج از کشور بدون اذن همسر، افزود: برخی مطرح می‌کنند در طرح خروج زنان از کشور بدون اذن همسر نباید استثنایی در نظر گرفته می‌شد و باید طرحی مورد بررسی قرار می‌گرفت که کلیه زنان جامعه می‌توانستند بدون اذن همسر از کشور خارج شوند؛ به زعم آنان اگر این طرح به منظور اجرای عدالت جنسیتی است چرا فقط برای زنان نخبه و وزرشکار این امتیاز در نظر گرفته شده است.

رییس فراکسیون زنان مجلس بیان کرد: فراکسیون زنان علاوه بر اینکه پیگیر اجرای مواد برنامه ششم در حوزه زنان است طرح‌های ارائه شده توسط بانوان فراکسیون را نیز به جد پیگیری می‌کند یکی از این طرح‌ها خروج زنان از کشور بدون اذن همسر است.

تصویب طرح خروج زنان از کشور بدون اذن همسر به تغییر نگرش نمایندگان مرد بستگی دارد

وی تاکید کرد: تصویب یا عدم تصویب طرح مذکور در صحن علنی به تغییر نگرش نمایندگان مرد بازمی‌گردد؛ باید دید نگرش نمایندگان مرد می تواند خروج زنان بدون اذن همسر از کشور را بپذیرد؛ باید محک زده شود تا مشخص شود تغییر نگرش لازم صورت گرفته است؟

خروج زنان از کشور بدون اذن همسر هنوز به دغدغه و مطالبه عمومی جامعه زنان تبدیل نشده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه موافقت با طرح خروج زنان بدون اذن همسر از کشور به تغیر نگرش نیاز دارد، خاطرنشان کرد: در صورتی که یکی از مطالبات زنان حوزه‌های انتخابیه نمایندگان خروج زنان بدون اذن همسر باشد می‌توان امید داشت که نمایندگان مرد با آن موافقت کنند.

رییس فراکسیون زنان مجلس معتقد است خروج زنان از کشور بدون اذن همسر هنوز به دغدغه و مطالبه عمومی جامعه زنان تبدیل نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet