هدر موبایل
1397/05/23 17:01:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نانواکناری:

در مسیر خودکفایی برای رسیدن به اقتدار اقتصادی هستیم

رییس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «ما در مسیر خودکفایی برای رسیدن به اقتدار هستیم» گفت: اکنون ما به اقتدار سیاسی رسیده‌ایم، اما باید تمامی دستگاه‌ها برای رسیدن به اقتدار اقتصادی تلاش کنند.
در مسیر خودکفایی برای رسیدن به اقتدار اقتصادی هستیم رییس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «ما در مسیر خودکفایی برای رسیدن به اقتدار هستیم» گفت: اکنون ما به اقتدار سیاسی رسیده‌ایم، اما باید تمامی دستگاه‌ها برای رسیدن به اقتدار اقتصادی تلاش کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104711366908.jpg در,مسیر,خودکفایی,برای,رسیدن,به,اقتدار,اقتصادی,هستیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛ ولی‌الله نانواکناری ، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که جمهوری اسلامی هر وقت به آن اقتداری برسد که فشار و هوچی‌گری آمریکا رویش تأثیری نگذارد، می‌تواند با آمریکا مذاکره کند، گفت: ما در همه ابعاد اقتدار داریم. البته در مسیر رسیدن به خودکفایی اقتصادی هستیم و توانستیم به اقتدار سیاسی دست پیدا کنیم.

وی افزود: رسیدن به اقتدار اقتصادی و خودکفایی در این زمینه منوط به همکاری همه سازمان‌ها و نهادها است. به طور مثال وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت و نیرو باید فعالانه ورود پیدا کنند تا در زمینه کشاورزی، معادن، صنایع، خودرو، بازرگانی، آب و انرژی با مشکل مواجه نباشیم. در دانشگاه‌ها هم باید در موضوع علم و فناوری نقش تعیین‌کننده داشته باشیم تا در نهایت در ابعاد مختلف به خودکفایی برسیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر این‌که «ما به آمریکا اعتماد نداریم»، گفت: ترامپ صحبت از مذاکره بدون شرط می‌کند، اما وزیر خارجه آمریکا شرط‌هایی را برای مذاکره بیان می‌نماید. این یعنی آمریکا قابل اعتماد نیست.

نانواکناری ادامه داد: اگر آنها برای مذاکرات صادق هستند، باید حسن نیت خود را با اجرای تعهداتشان در برجام نشان دهند و بعد بخواهند خارج از برجام مذاکره کنند. بالاخره در برجام چهار کشور کنار آمریکا با ایران مذاکره کرده‌اند. این آمریکا بود که از برجام خارج شد و نشان داد که قابل اعتماد نیست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet