هدر موبایل
1397/05/27 08:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

مهمترین دستاورد کنوانسیون دریای خزر چه بود؟ / ادامه موج پیوستن نمایندگان به کمپین "فرزندت کجاست؟" / سرنوشت بازار خودرو چه می‌شود؟

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
مهمترین دستاورد کنوانسیون دریای خزر چه بود؟ / ادامه موج پیوستن نمایندگان به کمپین "فرزندت کجاست؟" / سرنوشت بازار خودرو چه می‌شود؟ اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612100519679589.jpg مهمترین,دستاورد,کنوانسیون,دریای,خزر,چه,بود؟,/,ادامه,موج,پیوستن,نمایندگان,به,کمپین,"فرزندت,کجاست؟",/,سرنوشت,بازار,خودرو,چه,می‌شود؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در خصوص مسائل مطرح درباره سند کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر و با اشاره به برخی اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تضییع حقوق ایران در این سند، گفت: برخی از افراد علاقمندند برای مطرح شدن به شایعات دامن بزنند، وزارت امور خارجه نیز تاکید کردند که در دستور جلسات بعدی و ادامه مذاکرات به تعیین حدود و سهم حقوقی کشورها از دریای خزر پرداخته می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کلیاتی که بعد از 22 سال مذاکره به نتیجه رسیدند در کنوانسیون مطرح شد که مهم‌ترین دستاورد آن ممنوعیت رفت‌وآمد بیگانگان در این دریا است. خط مبدأ و تعیین حدود بستر و زیرسترها در ادامه مذاکرات تعیین تکلیف می‌شود.

وی افزود: از سوی دیگر هر آن چیزی که در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر مطرح و امضا شود باید در مجلس شورای اسلامی هم بررسی و به تصویب برسد. از این رو بهتر است به شایعات دامن نزنیم زیرا حقوق ملت و کشور در این سند کنوانسیون دیده شده و قرار نیست حقی تضییع شود.

جعفرزاده ایمن‌آبادی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران در بهره‌برداری‌های نفتی حساسیت ویژه دارد و در جریان مذاکرات بر آنها تاکید شده است تا مبادا به بهانه حقوق واگذاری به کشورهای همسایه صورت گیرد و در جای دیگر حقوق ما را تامین کنند.

این نماینده مردم رشت در مجلس دهم، یادآور شد: در مرز آبی مشترک ایران و آذربایجان کیفیت نفت بهره‌برداری شده حتی از نفت جنوب(عسلویه) با بیشتر است لذا در جراین مذاکرات با کشورهای همسایه ساحلی جهت حفظ منافع ملی به این موضوعات توجه جدی شده است.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در توضیح اظهارنظر رئیس دبیرخانه دریای خزر درباره موارد منفی این معاهدات، گفت: پیش از این درباره موارد منفی معاهدات اعتراضاتی مطرح بود و هم اکنون هم اگر موارد منفی و یا مغایر با منافع ملی در سند کنوانسیون درج شده باشد، در مجلس به آن خواهیم پرداخت. 

 

 

جعفرزاده با بیان اینکه جای کارگروه تخصصی ایثارگران در استان گیلان خالی است، افزود: برنامه ششم ظرفیت های فوق العاده ای برای ایثارگران فراهم کرده؛ همچنین بسیاری از مسائل در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران دیده شده است.
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم اقدامات ساختاری و تشکیلاتی در حوزه ایثارگران،خاطرنشان کرد: دبیرخانه رسیدگی به امور ایثارگران در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تشکیل و کمیته های آن مشخص شود. البته این کمیته ها می تواند محتوای قانونی داشته باشد.
جعفرزاده، با بیان اینکه کمیته قانون برنامه ششم و کمیته قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تشکیل شود،گفت: همچنین این کمیته ها شامل مواد قانونی مرتبط با فرزندان شاهد و ایثارگر، جانبازان، آزادگان، همسران شهدا و... گردد.
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس ادامه داد:دستگاه های اجرایی مسائل و مشکلات در حوزه ایثارگران را به کمیته مرتبط ارجاع دهند تا در کمیته ها به صورت تخصصی و تقنینی بررسی صورت گیرد.
وی هدف کمیته های ایثارگری را اجرای قانون دانست؛ نه ایجاد تقاضای جدید از دستگاه ها و یادآور شد: تا روزی که قانونی وجود دارد و حذف نشده، لازم الاجراست و لذا باید قانون برنامه ششم در حوزه ایثارگران را اجرا کنیم.
جعفرزاده، خواستار صدور حکم برای مسئولان کمیته ها شد و عنوان کرد: اگر این کمیته ها وجهه قانونی پیدا کنند، همکاری دستگاه را به همراه خواهد داشت. بی تردید محصول این دبیرخانه در کشور نمونه و مبنای قانون گذاری ها قرار می گیرد. 

 

 

نماینده رشت همچنین با انتشار توییتی از پیوستنش به کمپین "فرزندت کجاست" خبر داد.

 

 

بهروز نعمتی عضو وسخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامى، تصاویری از بازدیدش از آسایشگاه کهریزک به اشتراک گذاشت.

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس، با انتشار تصویر زیر نوشت: آخرین تلاشها برای ایجاد الفت بیشتر بین اعضاء شورای شهر دوگنبدان با دعوت استاندار محترم و حضور فرماندار محترم و معاون محترم عمرانی و مدیرکل محترم شهری استانداری و اینجانب. نمیدانم به کجا میکشد ولی امیدوارم صلاح شهر و مردم حاصل شود.

 

 

محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر بومهن و پردیس در مجلس نیز با انتشار توییتی به کمپین "فرزندت کجاست پیوست"

 

 

پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام شخصی اش یادداشت کرد: 

 

 

پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس، با انتشار پستی یادداشت کرد: بنابر گزارشی که مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر کرده است بررسی نرخ تورم نقطه به نقطه نشان می‌دهد این نرخ که در فروردین ماه ١٣٩٧ برابر ٧/٩درصد بوده در خردادماه به ٧/١٣ درصد افزایش یافته است . این افزایش به خصوص در برخی زیربخش‌ها که اتفاقا تاثیر زیادی بر تلقی عمومی از تورم دارند بسیار قابل توجه است. لذا پیوند میان این مفاهیم و واقعیت موجود بیانگر آن است که شرایط اقتصادی بر کیفیت زندگی که رابطه مستقیمی با تحکیم خانواده و افزایش امید و نشاط اجتماعی دارد، تاثیرگذار است. قوانین متعددی نیز برای اشتغال و رفع بیکاری وجود دارد و این بیانگر آن است که ما با خلأ قانونی برای تامین اقتصادی و رفع فقر و حفظ ثبات اجتماعی روبه‌رو نیستیم، ولی به نظر می‌رسد خلأ ارتباط میان آنچه وجود دارد و برنامه‌ای که تدوین می‌شود موجب شده تا نظام برنامه‌ریزی ما صرفا مبتنی بر تبیین اسناد بالادستی باشد نه تعریف فرآیند اجرایی آن، و لذا باید هر چه سریع‌تر فرآیند برنامه‌ریزی کشور اصلاح شود. آنچه مبرهن است اینکه باید سیاستگذاری‌های کلان برنامه‌ای با قوانین همخوانی داشته باشد تا قوانین به‌درستی اجرا شوند که در این صورت دیگر فاصله میان قوانین و شرایط موجود وجود نخواهد داشت پیشنهاد می‌کنم برای خروج از بحران‌های پیش روی خانواده و اجتماع به بازنگری بر نظام برنامه‌ریزی و فرآیند اجرای قوانین بپردازیم. لذا تاکید دارم اجازه ندهیم فرآیند برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی تحت تاثیر شرایط کلی که بر کشور حاکم است به بی‌راهه برود و توجه به یک موضوع نباید موجب انحراف از وظایف شود. 

 

 

وی همچنین از نشست اش با  رییس ستاد دیه نوشت.

در جلسه مشترک اعضای ستاد دیه کشور و رییس فراکسیون خانواده مجلس بر عدم مطابقت شرایط معیشتی زندانیان مهریه با معیار 110 سکه بهار آزادی تاکید شد.

مدیرعامل ستاد دیه کشور بیان کرد: بدون شک عامل اقتصادی در افزایش بسیاری پرونده‌های مورد بررسی در دادگاه خانواده موثر هستند، اما طبق اسناد موجود آن چه در قبال زندانیان مهریه می‌توان با قاطعیت به آن پرداخت یک نوع فقر فرهنگی است که علی‌رغم اطلاع رسانی‌های خوب رسانه‌ها و تبلیغات موجود در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر حضور 3600 زندانی مهریه، باز متاسفانه نکاح جوانان را به شروط غیر قابل پرداختی آلوده می‌کنیم، این جنس تعهدات تهی با صراحت در قرآن مبین و شرع انور مورد نقد قرار گرفته‌اند و طبق استفتائات صروت گرفته حتی به دلیل شرط غیرقابل ایفاء در صحت عقد ازدواج هم شبهه وارد می‌کنند.

مافی، نماینده مردم تهران در بهارستان نیز در سخنانی مشکل زندانیان مهریه را یک معضل عمومی یاد کرد و گفت: در تلاش هستیم بدون توجه به جنسیت با جلب کارشناسان خبره موضوع زندانیان مهریه و راهکاری برای ممانعت از حبس مردان این سرزمین را مجدانه پیگیری کنیم.

وی افزود: به شخصه در خصوص مهریه دوست دارم عدالت اجرا شود. عدالتی که خط کش قانون آن را تعیین می‌کند. امروز اگر میزان مهریه‌های طلایی برای پیشگیری از حبس بدهکاران مالی نیازمند بروز رسانی است این مهم را با رعایت حقوق همه شهروندان مرد و زن پیگیری خواهیم کرد.

 

 

روح الله حضرت پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، از بازدیدش به همراه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و استاندار آذربایجان غربی از آخرین وضعیت ایستگاه قطار ارومیه-مراغه خبر داد.

 

 

وی در پستی دیگر عنوان کرد: سلام. نیک مستحضرید که شهر ارومیه با والیبال زنده است و مردم این شهر عاشق والیبال هستند. من از همه ارگان ها می خواهم به کمک والیبال و شهرداری ارومیه بیایند. موضوع معیشت کارگران و کارمندان شهرداری ارومیه هم مسئله کم‌ارزشی نیست. طبق قانون، شهرداری موظف به فعالیت در حوزه ورزشی همگانی است. برای اینکه این مجموعه بتواند در لیگ حرفه‌ای والیبال تیم‌داری کند، نیازمند یک همت و هم‌دلی همگانی هستیم.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس، در صفحه شخصی اش نوشت: قرار است روز پنجشنبه وزیر نیرو ، آقای اردکانیان به ساری سفر کنند. 
تقاضا و خواست اینجانب و مردم شریف ساری و میاندورود از ایشان اعلام مخالفت صریح با انتقال آب دریای مازندران و ساخت سد فینسک و همچنین تامین آب شرب و آب کشاورزی و توسعه زیرساختهای برق است.

 

 

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم استان قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، توییت زیر را در صفحه اش منتشر کرد.

 

 

همایون هاشمی نماینده مردم میاندوآب شاهین دژ و تکاب در مجلس، در صفحه اش در اینستاگرام توضیح داد: در شرایطی که مخالفین نظام ما با برنامه های متعدد به شدت دنبال بی ثبات کردن کشور هستند، در این برهه حساس با پر رنگ کردن اختلافات و رویکردهای حزبی، و معطوف کردن توان دولت به این موضوعات، در زمین دشمن بازی کردن است. با توجه به اراده‌ای که از دولت و قوه قضاییه برای حل موضوعات سوال شده دیده شد و همچنین با نصب‌العین قرار دادن توصیه‌هایی که مقام معظم رهبری در دیدار اخیری که نمایندگان مجلس با ایشان داشتند، معظم له بر حفظ وحدت و حفظ انسجام تاکید کردند، برای جلوگیری از اینکه این موضوعات اقتصادی( که دولت به صورت کامل به آن رصد دارد و در پی حل این موضوع هستند) دستاویزی برای ایجاد نفاق و انشقاق در بین مردم، احزاب و گروه‌های سیاسی به دست مزدوران و دشمنان کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی نشود، صلاح بر آن بود که امضا پس گرفته شود.

 

 

عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، از آغاز احداث کتابخانه عمومی شهرستان نائین بعد از ده سال تعطیلی خبر داد.

 

 

وی همچنین تصاویری از جلسه اش با اعضا هیات مدیره تعاونی فرش دستباف نایین و تصاویری از یادواره شهدای بافران و سالگرد شهید حججی منتشر کرد.

 

 

جهانبخش محبی نیا نماینده مردم میاندوآب در مجلس، پست زیر را در صفحه شخصی اش به اشتراک گذاشت.

 

 

محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود در مجلس، از جلسه اش با  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تخصیص آمبولانس و ۱۰ دستگاه دیالیز به بیمارستان شهروند ساری خبر داد.

 

 

علی اسدی نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس، تصاویری از جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان، جلسه کمیته فنی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان و تصاویری از جلسه شورای هماهنگی موسسان مدارس غیر دولتی استان کرمان منتشر کرد.

 


 سیدحسین افضلی نماینده مردم شریف شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پستی خبر داد: با پیگیری های مداوم و تلاشهای انجام گرفته،خوشبختانه با نصب سیستم پیشرفته مخابراتى مدیا گیت وى (Media Gate Way) که نقش برقرارى ارتباط مراکز تلفن ثابت شهرى و روستایى شهرستان را بعهده دارد مخابرات شهرستان اقلید که تاکنون به مخابرات شهرستان آباده وابسته بود عملا مستقل شد.

 

 

محمد وحدتی نماینده مردم بستان آباد، تیکمه داش و حومه در مجلس شورای اسلامی،  با اشاره به جزئیات جلسه غیرعلنی (یکشنبه، 14 مرداد) پارلمان، اظهار داشت: در این جلسه، درباره گرانی اجناس و کالاهای اساسی، نرخ ارز، سکه و نیز التهابات بازار‌های مختلف، بحث و تبادل نظر شد.
وی با بیان اینکه همچنین درباره تورم حاکم بر اقتصاد کشور که سبب نگرانی مردم شده، نکاتی مطرح شد، افزود: نمایندگان در ادامه جلسه، سیاست‌گذاری‌ها و تدابیر مورد نیاز برای مهار تورم را بررسی کردند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه در جلسه غیرعلنی پارلمان، سیاست‌های کلی جمهوری‌اسلامی ایران برای مقابله با تحریم‌ها و موضع‌گیری‌های دولت آمریکا بررسی شد، ادامه داد: در بخش دیگری از این جلسه، درباره آخرین وضعیت مذاکرات دستگاه دیپلماسی با کشور‌های اروپایی درباره برجام، بحث و تبادل نظر شد.
وحدتی با بیان اینکه نمایندگان در این جلسه درباره پرداخت ارز مسافرتی به مسافران نکاتی را مطرح کردند، تصریح کرد: در جلسه مذکور درباره پرداخت یا عدم پرداخت ارز مسافرتی تصمیماتی اتخاذ نشد. نمایندگان معتقد بودند که ارز مبادله‌ای باید به کالا‌های ضروری و مورد نیاز مردم مانند دارو تعلق گیرد و به کالا‌های غیرضروری، ارز مبادله‌ای تخصیص نیابد.
نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس در پایان با بیان اینکه در این جلسه درباره موضوع افزایش بی‌رویه قیمت خودرو مباحثی مطرح شد، خاطرنشان کرد: در صورتی که بازار تنظیم شود، قیمت خودرو نیز کاهش می‌یابد.

 

 

وی همچنین از بازدیدش از طرح دو خطه کردن راه آهن میانه - تبریز نوشت.

ورود به پروژه راه آهن 180 کیلومتری میانه - تبریز از مسیر تیکمه داش و بازدید از روند ریل گذاری، بازدید از ایستگاه راه آهن بستان آباد، مسیر بستان آباد- تبریز از راه سعید آباد- ایل گلی از جمله برنامه های بازدید نوبخت از این طرح زیرساختی ملی حوزه ناوگان ریلی است.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه همچنین از محل اتصال راه آهن میانه - تبریز به ایستگاه تبریز بازدید می کند.
طرح دو خطه کردن خط آهن میانه - تبریز از جمله طرح های زیربنایی در حوزه حمل و نقل شمال غرب کشور است که با گذشت 18 سال از آغاز آن و به رغم اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید، هنوز به سرانجام نرسیده است.
این خط به عنوان یکی از خطوط قدیمی ناوگان ریلی کشور، اواخر دهه 1370 کلنگ زنی شد و با اتمام آن مسیر ریلی تبریز تا تهران 100 کیلومتر کوتاه تر می شود.

 

 

وحدتی در پستی دیگر خبر داد: باتخصیص اعتبار یک میلیارد وپانصدمیلیون تومانی، بزودی فضای فیزیکی اورژانس بیمارستان استادشهریار توسعه پیدا می کند.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس، در صفحه خود در اینستاگرام تصاویری از دیدارش با رئیس سازمان بنادر و کشتیرانی کشور، بازدیدش از مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات استان گیلان و تصاویری نیز از نشست اش با مدیرکل صندوق بیمه استان و مدیران کارگزاری های صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان به اشتراک گذاشت.

 

 


کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس نهم شورای اسلامی، با انتشار پستی یادداشت کرد:

 بی‌گمان مبارزه قاطع با فساد مالی و اقتصادی موجب امید ایرانیان و آرامش‌خاطر همه دلسوزان وعلاقه‌مندان به اسلام و انقلاب و تعالی نظام جمهوری اسلامی ایران می‌شود و شکاف با حاکمیت را کاهش می‌دهد. جلوه‌های عدیده فساد و تبعیض موجود در کشور و برخورد علی‌وار با مسببین آنها، دغدغه خاطر ملت شریف و خواست عمومی مردم است. رانت‌خواران، رشوه‌پردازان و رشوه‌گیرندگان و سوءاستفاده‌کنندگان از موقعیت و قدرت و کسانی که با چهره‌های ظاهر‌الصلاح و پنهان شدن پشت عناوین دینی و انقلابی و نیز سوءاستفاده از موقعیت‌های اداری و حکومتی به‌جای رعایت شأن و امانت، به منافع مالی و اقتصادی خود و خویشان خود پرداخته‌اند، علاوه بر اینکه بر چهره اسلام رحمانی و ایران اسلامی خدشه وارد ساخته‌اند، شایستگان و متولیان و مدیران خدوم و امانتدار و نیز سرمایه‌گذاران شریف و سالم را در تنگنای بی‌اعتمادی‌ها و حرمت‌شکنی‌های ناشی از رفتار خود قرار داده‌اند و به‌ اعتماد و باور درونی ایرانیان خدشه‌وارد کرده‌اند. کدام وجدان پاک است که از مفاهیم برجسته عدالت و سلامت احساس غرور، اشتیاق نکند و چه غم‌انگیز خواهد بود اگر این مفاهیم در گذرگاه‌های تنگ و کوتاه ذهن مدیحه‌سرایان غیرعامل و فرصت‌طلبان گرفتار و بی‌اثر شوند. بدون تردید مبارزه عملی با فساد جز با قاطعیت قوه قضاییه نتیجه‌بخش نخواهد بود. مساله مهم مبارزه با مفاسد اقتصادی باید همواره و همه‌روزه با رعایت حرمت و حریم همگان، اجرای دقیق قانون به پالایش عرصه اقتصادی کشور از سودجویان ظاهربینی دولتی و غیردولتی، مسوول و غیرمسوول منجر شود و زمینه را برای فعالیت سالم اقتصادی و حاکمیت پاکدستان فراهم سازد.

شعار محوری انقلاب این بود که «حکومت علی را برقرار می‌کنیم» و امروز نیز بیمه حکومت در گرو برخورد علی‌وار با مفسدین است و بس. نابودی مردمان قبل از شما به خاطر آن بود که اگر سرشناسی دزدی می‌کرد، رهایش می‌ساختند و چون ناتوان دزدی می‌نمود، مجازاتش می‌کردند.

 

 

مهدی سنایی نماینده پیشین مجلس و سفیر کنونی ایران در روسیه، در توضیح تصویر زیر نوشت: دیداری صمیمانه با خبرنگارهای ایرانی فعال در روسیه در محل سفارت ایران در مسکو به مناسبت روز خبرنگار که به دلیل برنامه شلوغ کاری هفته گذشته، دیروز صورت گرفت. در این دیدار ضمن تبریک روز خبرنگار به این عزیزان، در خصوص شرایط کاری آنها و مسائل روز پیرامون روابط ایران و روسیه نیز گفتگو شد و هدایایی به رسم یادبود به این عزیزان اهدا گشت.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet