خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1386/08/08 15:36:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

کامران: مجمع تشخیص مصلحت لایحه خدمات ایثارگران را خارج از نوبت بررسی کند

حسن کامران‌دستجردی، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی خواستار بررسی خارج از نوبت لایحه خدمات ایثارگران در مجمع تشخیص مصلحت نظام شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق پیش از دستور نماینده مردم اصفهان به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

13 آبان دانش‌آموزهای ما مشق سیاسی‌شان را از فکر امام (رحمه‌الله علیه) گرفتند، قبل از انقلابش به شهادت رسیدند و دانشجویان ما با فکر امام لانه جاسوسی را تسخیر کردند و امروز جهان اسلام با فکر امام بصیرتی داشته و دارد که این بصیرت رو به افزونی است و مقام معظم رهبری بجا فرمود که «فکر امام حقیقت همیشه زنده است».

آمریکایی‌ها بدانند همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند دست از پا خطا کنند ما تنگه را می‌بندیم. موضع ما با آمریکایی‌ها فرقی نکرده، از آقای البرادعی تشکر می‌کنم، در گزارش اخیرشان مجدداً حقانیت ملت ایران اسلامی را مهر زدند، اما آمریکایی‌ها رو سیاه هستند. آمریکایی‌ها دیگر در جهان اسلام حنایشان رنگی ندارد. کنفرانس پائیز هم که گذاشتید و شما آمدید یک نقشه واهی و تکراری را همیشه می‌خواهید اجراء کنید بدانید بی‌اثر است.

به سران کشورهای عربی تذکر می‌دهم اینقدر دنباله‌رو و نوکر آمریکایی‌ها نباشید، حداقل بیایید اگر در این کنفرانس رفتید حرف مردم‌تان را بزنید.

امروز ما بایستی که تفکر امام (رحمه‌الله علیه) را حفاظت کنیم تا عاقبت به خیر بشویم.

بحث دوم من تشکر از آقای حدادعادل که شورای عالی نظارت را تشکیل دادند. از ایشان می‌خواهم که در این شورای عالی نظارت دستور بدهند برای هر نماینده یک پرونده محرمانه تشکیل شود که این نماینده چقدر غیبت داشته است، چقدر به مرخصی رفته است، چقدر به خارج رفته است، چقدر نطق کرده است، چقدر اثرگذار بوده است و این پرونده محرمانه باشد و هر کسی صادق و روراست بود، اگر خلق‌الله حوزه انتخابیه گفتند آقای کامران! بسم‌الله، این کارنامه محرمانه را ارائه بدهد، بگوییم بفرمایید بسم‌الله، این کارنامه محرمانه است که دوغ و دوشاب یکی نشود. این مرضی خداست. تا چه اندازه این نماینده تدابیر مقام معظم رهبری را اجراء کرده است، در این چهار سال هر بار مقام معظم رهبری تدابیری داشته‌اند که به مجلسیان فرموده‌اند، این آقا و این خانم تا چه اندازه این تدابیر را اجراء کرده اند. پس هنوز فرصت هست، جناب آقای حدادعادل! جلسات ما هم دوشنبه‌ها در شورای عالی نظارت برقرار است، دستور بدهید که این کار با همکاری اداره قوانین انجام بشود و این یک باقیات الصالحاتی است که برای مجلسهای بعدی می‌ماند.

بحث سوم من راجع به تیم سپاهان اصفهان است. چرا صدا و سیما فقط تهران‌نشینان را تبلیغ می‌کند. بعد از 10 سال تیم سپاهان اصفهان آسیایی و جهانی شده است، حتی مرتبه دوم هم که بشود در باشگاههای جهان شرکت می‌کند، چه اشکال دارد نگاه ما استانی باشد، خوزستان، خراسان، شیراز، انزلی، همه اینها تیم دارند و نگاه ما بایستی که استانی باشد، اگر تیم سپاهان اصفهان در مرکز خلیج فارس با عربها بازی می‌کند، چه اشکالی دارد، آن را هم مثل تیمهای تهران انجام بدهید.

مورد بعدی بحث، مجمع تشخیص مصلحت نظام! لایحه خدمات ایثارگران مدتهاست که در مجمع مانده است. نظام هماهنگ را مجلس حل کرد، دست همه درد نکند، بنده بار دیگر خواستم که لایحه جامع خدمات ایثارگری را مجمع خارج از نوبت بیاورد. ایثارگران ما در بخشهای  مختلفی مشکل دارند. این لایحه هم درواقع با توجه به اینکه مجلس 150 میلیارد تومان پول گذاشت، بارها گفته‌اند 90 میلیارد تومان اضافه کرده‌ایم، 400 میلیارد تومان بوده است، بسیار خوب 490 میلیارد تومان، ما هم که 150 میلیارد گذاشتیم، حالا هم که به مجمع رفته است، بودجه امسال هم دارد می‌آید، بهرحال باید این کار را بکنیم.

بنده از دولت بخاطر نگاه جدید راجع به بودجه تشکر کنم. آقای دکتر حداد آن روز درست گفتند، انبوهی از تبصره‌ها و پیشنهادات. بهرحال ما در بودجه امسال بایستی نگاهمان تغییر کند. اشکالی ندارد، مجلس و دولت بنشینند همانطور که آن روز در جلسه مشترک با هم داشتیم کار کارشناسی انجام بدهیم، همه ما هم جزو یک خانواده هستیم، ما و آنها نداریم در بودجه امسال این را کار کنید.

در پایان صحبتم راجع به انتخابات همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند خروجی آن وحدت باشد، تخریب بد است، هر کس را که مردم به او رأی داد، هر کس تأیید شد، هر کس آمد، ما باید زمینه‌هایی فراهم کنیم که خروجی آن وحدت، همدلی و رفاقت باشد، در سالی که اتحاد ملی و انسجام اسلامی است. بر محمد و آل محمد صلوات.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet