ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1397/05/24 15:01:05
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

برخورد جدی با احتکارکنندگان ارز و کالا ضرورت دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت جلوگیری از احتکار ارز و کالا تاکید کرد.
برخورد جدی با احتکارکنندگان ارز و کالا ضرورت دارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت جلوگیری از احتکار ارز و کالا تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805104385417786.jpg برخورد,جدی,با,احتکارکنندگان,ارز,و,کالا,ضرورت,دارد Icana

سیدناصر موسوی لارگانی، در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، درباره احتکار مواد غذایی گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و در مقاطع حساس متاسفانه یک عده سودجو به دنبال کسب منافع بودند؛ البته با هدایت های امام راحل و برنامه ریزی از ادامه احتکارهای ابتدای انقلاب، جلوگیری شد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،ادامه داد:برخی ها حتی در زمان جنگ تحمیلی مایحتاج مردم را احتکار می کردند و نوسانات بازار ارز و سکه نیز در آن مقاطع وجود داشت، بنابراین تیم اقتصادی دولت باید با برنامه ریزی اصولی اجازه ندهد یک عده سوداگر با ایجاد فضای روانی ناشی از خروج آمریکا از برجام، بتوانند گرانفروشی را تداوم بخشد.

احتکارکنندگان مجری نقشه های آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند

نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم شورای اسلامی، ادامه داد:احتکار کنندگان بدانند در راستای نقشه های آمریکا و رژیم صهیونیستی کار می کنند و با احتکار و ایجاد فشار اقتصادی قصد دارند نارضایتی در کشور ایجاد کنند.

موسوی لارگانی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، افزود:اینکه برخی ها ارز و سکه طلا خریداری و در منزل نگهداری می کنند در شرایطی که بخش تولید کشور نیاز به نقدینگی دارد، غیرقابل قبول است.

نگهداری بیش از 10 هزار یورو، قاچاق محسوب می شود

وی ادامه داد:نگهداری بیش از 10 هزار یورو، قاچاق محسوب می شود و اگر مسئولان نظارتی، برخورد جدی با احتکارکنندگان داشته باشند این روند احتکار کالا و ارز خاتمه می یابد البته شرایط صادرکنندگان و فعالان اقتصادی که ضرورت دارد ارز بیشتری در اختیار داشته باشند، متفاوت با احتکارکنندگان ارزی است.   

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:در هر صورت باید تدابیری اندیشیده شود که مردم انگیزه داشته باشند به جای نگهداری ارز در خانه ها، نقدینگی خود را روانه بخش تولید کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet