هدر موبایل
1397/05/24 11:35:46
سرویس فرهنگی
سلحشوری:

مردان هم باید برای خروج از کشور نیاز به اذن همسر داشته باشند

عضو فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی بهتر دانست به جای رفع محدودیت خروج زنان از کشور، قانونی تصویب شود که مردان نیز نتوانند بدون اذن همسر از کشور خارج شوند زیرا این کار مانع ازهم گسیختگی خانواده‌ها می‌شود.
مردان هم باید برای خروج از کشور نیاز به اذن همسر داشته باشند عضو فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی بهتر دانست به جای رفع محدودیت خروج زنان از کشور، قانونی تصویب شود که مردان نیز نتوانند بدون اذن همسر از کشور خارج شوند زیرا این کار مانع ازهم گسیختگی خانواده‌ها می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201801103733983993.jpg مردان,هم,باید,برای,خروج,از,کشور,نیاز,به,اذن,همسر,داشته,باشند Icana

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب طرح خروج زنان نخبه و ورزشکار از کشور بدون اذن همسر در کمیسیون امنیت ملی، گفت: درخواست بسیاری از زنان رفع محدودیت برای خروج از کشور بدون اذن همسر است و گلایه‌هایی دارند مبنی بر اینکه بهتر بود طرح مذکور برای تمام زنان پیشنهاد می‌شد؛ نه عده‌ای خاص اما معتقدم اصلاح قانون پس از چندین دهه در همین حد نیز اتفاقی خوشایند و روبه جلو است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به حساسیت‌های موجود در قدم اول نمی‌توانستیم تمام زنان را مشمول این اصلاحیه قانونی کنیم، افزود: بهتر است به جای رفع محدودیت خروج زنان از کشور قانونی تصویب شود که مردان نیز نتوانند بدون اذن همسر از کشور خارج شوند زیرا محدودیت در خروج زوجین از کشور از ازهم گسیختگی خانواده‌ها جلوگیری می‌کند.

وی بیان کرد: مردان به راحتی همسران خود را رها می‌کنند و قانونی نیز برای جلوگیری از این عمل وجود ندارد؛ از سوی دیگر ورود و خروج زنان از کشور و حتی خروج از منزل به اذن همسر نیاز دارد.

طرح خروج زنان با شرایط خاص و بدون اذن همسر از کشور از کجا نشأت گرفت؟

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه گلایه بانوان درباره اینکه باید تمام زنان مشمول این اصلاحیه قانونی شوند درست و بجا است، ادامه داد: اگر این طرح درباره تمامی زنان در نظر گرفته می‌شد بهتر بود اما پیشنهاد این طرح از جایی شروع شد که زنان ورزشکار و بانوانی که موقعیت‌های علمی و اقتصادی داشتند نمی‌توانستند بدون اذن همسر برای شرکت در تورنمنت‌ها از کشور خارج شوند؛ این مشکل پس از رسانه‌ای شدن نمایندگان را به ارائه طرح خروج زنان از کشور بدون اذن همسر واداشت.

چرا طرح خروج از کشور بدون اذن همسر برای همه زنان پیگیری نشد؟

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت تصویب این طرح خواسته‌های ما کاملا محقق نمی‌شود، اظهار کرد: منتقدانی که تمایل دارند این طرح برای تمام زنان مطرح می‌شد باید بدانند ما در مجلسی مردانه به رأی برای تصویب این طرح نیاز داریم و در صورتی که همین حداقل‌ها را به دست آوریم موفقیت‌های بزرگی کسب کرده‌ایم؛ می‌توان منتظر موقعیت‌های بهتر برای زنان بود.

جامعه پذیرای طرح خروج تمام زنان از کشور بدون نیاز به اذن همسر نیست

وی در پاسخ به اینکه آیا فضای مجلس به گونه‌ای است که با طرحی برای خروج تمامی زنان از کشور بدون اذن همسر موافقت کند، توضیح داد: قطعا فضای مجلس به گونه‌ای نیست که بتوان این اقدام را به سرانجام رساند؛ اگرچه تحقیقی برای میزان پذیرش جامعه در این زمینه انجام نداده‌ام اما به نظر می‌رسد جامعه نیز پذیرای این تصمیمات نیست.

سلحشوری تاکید کرد: باید برای قوانین مدنی که قید و بندهای بسیار برای زنان ایجاد کرده فکری شود؛ زن قرن بیست و یکم نمی‌تواند با این قوانین سازگاری داشته باشد حتی در فرهنگ ما بسیاری ازقوانین موجود معنا و اثر خود را از دست داده است.

عضو فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوانین فعلی ما کارآیی خود را به مرور زمان از دست داده‌اند و نیازمند تغییر هستند؛ نیاز است علما با ما همراه شوند تا ما بتوانیم تغییراتی در قانون مدنی ایجاد کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet