هدر موبایل
1397/05/26 14:19:08
سرویس سیاسی
سلیمی:

وجه تمایز آمریکا و اروپا برای ادامه برجام چیست؟/ اروپا استقلال خود از آمریکا را نشان دهد

سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس گفت: نباید تمام نگاه‌های ما منتظر بسته پیشنهادی اروپا باشد بلکه باید برای رفع مشکلات اقتصادی کشور تلاش کنیم.
وجه تمایز آمریکا و اروپا برای ادامه برجام چیست؟/ اروپا استقلال خود از آمریکا را نشان دهد سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس گفت: نباید تمام نگاه‌های ما منتظر بسته پیشنهادی اروپا باشد بلکه باید برای رفع مشکلات اقتصادی کشور تلاش کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100430977849.jpg وجه,تمایز,آمریکا,و,اروپا,برای,ادامه,برجام,چیست؟/,اروپا,استقلال,خود,از,آمریکا,را,نشان,دهد Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص روابط ایران و اروپا در آینده، اظهار داشت: انتظار جمهوری اسلامی ایران از اتحادیه اروپا این است که کشورهای اروپایی پای تعهدات خود در برجام بمانند و با قوت به اجرای مفاد برجام بپردازند.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز برقراری ارتباط با اتحادیه اروپا و سایر کشورهای جهان صحه گذاردند و راه را برای دستگاه دیپلماسی کشور باز کرده‌اند.

وی با اشاره به لزوم خودباوری و توجه به توان داخلی، افزود: نباید تمام نگاه‌های ما منتظر بسته پیشنهادی اروپا باشد بلکه باید برای رفع مشکلات اقتصادی کشور تلاش کنیم.

سلیمی با بیان اینکه اجرای قانون انسداد از سوی اروپا بر علیه تحریم‌های آمریکا که ضد مردم ایران وضع شده نیز یک نکته مثبت و امیدوار کننده است، ادامه داد: اجرای این قانون زمینه ساز اعتماد بین ایران و اتحادیه اروپا می‌‎تواند باشد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: اتحادیه اروپا هر چند منافع مشترک زیادی با آمریکا دارد اما قطعا به دنبال این است که استقلال خود را نشان دهد.

وی افزود: کشورهای اروپایی باید پایبندی به تعهدات برجامی خود را نشان دهند تا این امر وجه تمایز بین اروپا و آمریکا باشد و سایر کشورهای جهان بتوانند روی اروپا حساب ویژه‌ای بازکنند.

عضوهیات رئیسه کمیسیون شوراهای مجلس گفت: ترامپ با اقدامات عهدشکنانه‌ای که داشته، جوّ بی اعتمادی را به وجود آورده و همه کشورهای جهان نیز بر این امر واقف هستند و نمی‎‌توان امیدوار به آمریکا بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet