هدر موبایل
1397/05/25 09:45:08
سرویس اجتماعی
هاشمی:

خودتحریمی عامل کاهش انگیزه فعالان حوزه دارو/سوءمدیریت در حوزه دارو پازلی از نارضایتی ایجاد کرده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ایجاد گلوگاه در روند تخصیص ارز به واردکنندگان نوعی خودتحریمی ایجاد کرده که این سوءمدیریت موجب کاهش انگیزه برای فعالان حوزه دارو شده است.
خودتحریمی عامل کاهش انگیزه فعالان حوزه دارو/سوءمدیریت در حوزه دارو پازلی از نارضایتی ایجاد کرده است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ایجاد گلوگاه در روند تخصیص ارز به واردکنندگان نوعی خودتحریمی ایجاد کرده که این سوءمدیریت موجب کاهش انگیزه برای فعالان حوزه دارو شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108343810894.jpg خودتحریمی,عامل,کاهش,انگیزه,فعالان,حوزه,دارو/سوءمدیریت,در,حوزه,دارو,پازلی,از,نارضایتی,ایجاد,کرده,است Icana

همایون هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تحلیل اظهارنظری مبنی بر اینکه صنعت دارو از «خود تحریمی» آسیب می‌بیند، گفت: تمام کشورهای دنیا مشکلاتی را برحسب اختلاف بر سر مرزها، نگرش یا نحوه اداره کشور یا سایر موضوعات با دیگر کشورها دارند و ما هم از امر مستثنی نیستیم، کما اینکه آمریکا در پی خصومتی که دارد، ایران را تحت تحریم قرار داده است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی فرآیندهایی را در داخل کشور به صورت معیوب و در پی سوءمدیریت ارائه می‌دهیم موجی از نارضایتی را ایجاد می‌کند، کما اینکه متاسفانه در شرایط کنونی در حوزه دارو یک پازلی ایجاد شده که هم واردکنندگان و هم تولیدکنندگان نسبت به مشکلات کنونی معترض هستند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون واردکنندگان دارو از نظر سختی کار و تامین ارز ناراضی هستند، چرا که در پی روند غیرعلمی که گلوگاه‌هایی در روند تخصیص ارز ایجاد کرده است، متوقف می‌شوند و به دلیل آسیبی که می‌بینند، انگیزه‌ای برای تداوم فعالیت در این حوزه ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآورشد: افرادی که در حوزه واردات دارو به دولت کمک می‌کنند باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند و نباید فراموش کرد که واردکنندگان دارو در مدت 8 سال دفاع مقدس هم داروی مورد نیاز کشور را تامین کرده و حتی به جبهه‌ها هم کمک می‌کردند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بی‌تردید واژه «خودتحریمی» به روندی اطلاق می‌شود که در پی سوءمدیریتی که در حوزه واردات دارو ایجاد شده است با تعریف فرآیندی غیرعلمی برای تخصیص ارز، انگیزه واردکنندگان و تولیدکنندگان فعال در حوزه دارو را کاهش داده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet