هدر موبایل
1397/05/27 11:30:23
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

بلایی که نقدینگی برسر اقتصاد ایران آورد / پیگیری‌ها برای برخورد با سلاطین بازار سکه و خودرو / برجام، تجربه بزرگ ملت ایران / شکست طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با افزایش قیمت خودرو /سرانجام طرح خروج از کشور زنان بدون اذن همسر

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
بلایی که نقدینگی برسر اقتصاد ایران آورد / پیگیری‌ها برای برخورد با سلاطین بازار سکه و خودرو / برجام، تجربه بزرگ ملت ایران / شکست طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با افزایش قیمت خودرو /سرانجام طرح خروج از کشور زنان بدون اذن همسر اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612106599708155.jpg بلایی,که,نقدینگی,برسر,اقتصاد,ایران,آورد,/,پیگیری‌ها,برای,برخورد,با,سلاطین,بازار,سکه,و,خودرو,/,برجام،,تجربه,بزرگ,ملت,ایران,/,شکست,طرح,نوسازی,تاکسی‌های,فرسوده,با,افزایش,قیمت,خودرو,/سرانجام,طرح,خروج,,از,کشور,زنان,بدون,اذن,همسر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در تازه ترین پست های اینستاگرامی خود تصاویری از دیدارش با  اصحاب رسانه استان قم به اشتراک گذاشت. رئیس مجلس در این دیدار مطرح کرد: آسیب های نقدینگی بالا به اقتصاد ربطی به تحریم ها ندارد/کاغذ در قانون مالیات بر ارزش افزوده معافیت دارد.

 

 

وی همچنین از بازدیدش از کارگاه انگشترسازی و آموزشگاه فنی و حرفه‌ای فراوری سنگ های زینتی در قم خبر داد.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام با اشاره به پیگیری ها برای برخورد با سلطان سکه، اظهار داشت: آنچه اکنون برای جامعه درباره سلاطین، چه سلطان سکه، چه سلطان ماشین سوال شده که چرا برخورد عملی با این افراد نمی شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه جبهه سلاطین در کشور تشکیل شده است، ادامه داد: مردم از اینکه سلاطین بر کرسی های سلطنتی تکیه زده اند ناراحت هستند، شنیده ایم آقایان می گویند از آنجایی که در قانون سقفی برای خرید سکه وجود نداشته، خریدهای نجومی اشکال قانونی ندارد که این توجیه پذیرفته نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: مگر برای انبار نکردن میلگرد قانونی وجود دارد؟ وقتی نیت ها از احتکار یا خرید نجومی ضربه زدن به اقتصاد کشور است انتظار می رود که قوه قضاییه با سلاطین برخورد قاطع و جدی داشته باشد.

وی گفت: چیزی که مردم از آن ناراحت هستند، سهل انگاری و کوتاهی در بروز مفسده ها و بدتر از آن برخورد نکردن با این مفسده است، کارهای فرا قانونی و شعار هایی که از تریبون ها داده می شود مثلا گفته می شود "اعدام می کنید" را قبول نداریم، باید قوه قضاییه بر اساس قانون اساسی و قانون مدنی اقدام کند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه قوه قضاییه باید به سلطان سکه و موضوعات مشابه ورود کند، اظهار داشت: قوه قضاییه باید مطابق قانون با کسانی که نظام اقتصادی مختل کرده اند برخورد کنند این خواست عمومی است، وقتی مردم برخورد قاطعی را نمی بینند این تصور به وجود می آید که این اتفاقات تعمدی و ناشی از سهو و سهل انگاری نبوده است.

این نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد قوه قضاییه در برخورد با مخلان اقتصادی، گفت: قوه قضاییه به جای مصاحبه های مکرر که در آن عنوان می کند،« می زنیم، می گیریم و می کشیم» به سمتی برود که نتایج عملی برخورد را به مردم اطلاع دهد و برخورد را موکول به آینده نکند تصور مردم از موکول شدن به آینده این است که مسئولان می خواهند موضوع مشمول زمان شود.

عضو هیات فراکسیون مستقلین در مجلس تاکید کرد: بدون تعارف می گویم تصورجامعه بر این است که بخشی از حاکمیت در این مفسده ها دخالت دارند، برای رهایی از این توهمات و ذهنیت های منفی که احتمال دارد بخشی از آن درست باشد لازم است قوه قضاییه قاطع برخورد کند.

 

 

بهروز نعمتی عضو وسخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامى، تصاویری از بازدیدش از نمایشگاه صنایع کوچک منتشر کرد.

 

 

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی اش نوشت: موزه بازار و مشاغل تبریز یکی از موزه‌های تخصصی کشور است که توسط رضا سرابی اقدم و با مشارکت شهرداری تبریز در مجاورت بازار تاریخی تبریز احداث شده است. تمام اشیای به کار رفته در موزه مشاغل تبریز مربوط به حرفه‌های قدیمی و حتی منسوخ شده این کهن شهر است که توسط آقای سرابی جمع آوری و به معرض نمایش گذاشته شده است. از نخستین داروخانه‌ها به سبک مدرن تا عطاری و نجاری و حتی اولین دستگاه تلگراف که وارد کشور شد در این موزه نفیس به نمایش گذاشته شده است.

در بازدید مسعود پزشکیان از این مجموعه عنوان شد که در صورت اجرای یک طرح مطالعاتی، شایسته است نسبت به توسعه و معرفی موزه مشاغل در سطح گسترده با همکاری شورای شهر و شهرداری تبریز اقدام گردد.

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس، ویدیویی از مراسم کلنگ زنی کارخانه تولید گیاهان دارویی در شهرستان گچساران به سرمایه گذاری و مشارکت ستاداجرائی فرمان امام منتشر کرد.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به درخواست دولت آمریکا برای مذاکره، گفت: آمریکایی‌ها در هیچ مذاکره‌ای که منجر به توافق شده است، به تعهدات خود عمل‌نکرده و این مسئله‌ای است که نشان می‌دهد که مذاکره با آمریکا هیچ نتیجه‌ای نخواهد داد.

وی با بیان اینکه، مذاکره با آمریکا در برجام یک تجربه بزرگی است که برای همیشه پیش روی ملت ایران خواهد بود، تصریح کرد: آمریکایی‌ها در برجام به هیچ قاعده حقوقی و بین‌المللی پایبند نبودند و خروج آنها از برجام نشان داد که دیگر نباید هیچ اعتمادی به آمریکا کرد چراکه دولت آمریکا تحت هیچ شرایطی قابل‌اعتماد نیست.

بروجردی گفت: وقتی ما می‌توانیم با اتکا به تولید داخل، اقتصاد کشور را قدرتمند کنیم چرا باید برای رفع مشکلات اقتصادی منتظر آمریکا بمانیم؛ بسترهای موجود کشور در حوزه‌های اقتصادی نشان می‌دهد که زمینه برای رشد اقتصادی و رفع مشکلات معیشتی مردم بسیار فراهم است.

 

 

فریده اولادقباد عضو کمیسیون آموزش مجلس رونق کرسی‌های آزاداندیشی، قانونمند کردن بورسیه‌ها، سوق دادن دانشجویان به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان و مهارت آموزی را راهکارهای جلوگیری از افزایش مهاجرت دانشجویان دانست.

فریده اولادقباد با اشاره به آمار ارائه شده از سوی وزارت علوم درباره روند رو به افزایش تسویه دانشجویان با دانشگاه‎‌ها به منظور خروج از کشور، گفت: یکی از چالش‌های پیش‌روی دانشگاه عدم ارتباط دانشگاه‌ها با صنعت، مجلس و حتی قوه قضاییه است؛ چراکه باید از دانشگاه به‌عنوان مغز متفکر بهره‌برداری شود و اگر این اتفاق نیفتد به‌یقین دچار مرگ مغزی خواهد شد و به یک زندگی نباتی می‌رسد. 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عدم استفاده از ظرفیت نخبگان در راستای پیشرفت علاوه بر نابودی این ظرفیت، کشور هیچ یک از شاخص‌های رشد و توسعه را کسب نخواهد کرد.

وی عدم توجه به برخی مطالبات دانشجویان همچون کرسی‌های آزاداندیشی را یکی دیگر از دلایل این مهاجرت دانست و افزود: باید به دانشجویان بها داد تا بتوانند پیشنهادات و انتقادات خود را درخصوص تمامی مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و... ارائه دهند و  این کرسی‌ها به رونق برسد. 

اولادقباد قانونمند کردن بورسه‌ها را یکی دیگر از راهکارهای مناسب برای کاهش مهاجرت دانشجویان عنوان کرد و اظهارکرد: بورسیه کردن دانشجویان براساس شرایط علمی و عملی در این راستا بسیار تاثیرگذار خواهد بود؛ درواقع باید از این سرمایه‌های  اجتماعی نهایت استفاده را کرد و به‌یقین تا زمانی از این سرمایه استفاده نکنیم کشور به رشد و توسعه نخواهد رسید.

عضو فراکسیون امید مجلس با یادآوری اینکه زمانی کشورهایی همچون چین، کره جنوبی و ژاپن از ایران بسیار پایین‌تر بودند اما به دلیل استفاده از تمامی ظرفیت‌های انسانی خود به رشد فوق‌العاده‌ای رسیدند، اضافه کرد: یکی از این ظرفیت‌ها اساتید و دانشجویان نخبه هستند بنابراین نباید اجازه داد میان قوا و دستگاه‌های تصمیم‌گیرنده با اساتید و دانشجویان فاصله ایجاد شود در حالی که می‌توان از این افراد در اتاق فکر تصمیم‌گیرنده‌ها بهره برد.

 

 

عضو هیات رییسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس گفت: دستگاه ها در اجرای طرح نوسازی تاکسی های فرسوده اعتبارات مورد نیاز را در اختیار رانندگان قرار ندادند.

فریده اولادقباد با اشاره به ضرورت پیگیری اجرای طرح نوسازی خودروهای فرسوده در تهران، گفت: درحال حاضر اجرای طرح نوسازی تاکسی های فرسوده به دلیل افزایش قمیت خودرو با مشکل روبه رو شده است، ضمن اینکه اجرای این طرح هم دیر هنگام صورت گرفت؛ به طورحتم به رانندگان دارای تاکسی فرسوده باید امکانات و اعتبارات مورد نیاز برای تبدیل و نوسازی تعلق گیرد، زیرا بارها در جلسات کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا مطرح شده که یکی از عوامل آلودگی هوا درپایتخت فعالیت خودروهای فرسوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر وپردیس درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از مسائل مورد بحث درجلسه اخیر مجمع نمایندگان تهران با رییس سازمان محیط زیست آلودگی هوا و ضرورت تعیین تکلیف عوامل موثر در این معضل بود، افزود: متاسفانه دراجرای طرح نوسازی تاکسی های فرسوده دستگاه ها کوتاهی کرده و اعتبارات مورد نیاز را دراختیار رانندگان قرار ندادند، هم اکنون بسیاری از رانندگان سرپرست خانواده بوده و با جابه جایی مسافر معیشت زندگی خود را می گذرانند.

وی با تاکید بر اینکه برای رفع مشکل تفاوت قیمت خودرو باید در میزان اعتبارات درنظرگرفته شده برای رانندگان تاکسی بازنگری صورت گیرد، تصریح کرد: درحال حاضر قیمت اکثر خودروها افزایش چشمگیری داشته، بنابراین با اعتبار مصوب شده برای پرداخت به رانندگان درخصوص تعویض خودروی خود نمی توان نوسازی را انجام داد، یعنی اعتبار مورد نظر با قیمت فعلی خودرو هیچ همخوانی ندارد؛ لذا فراکسیون محیط زیست می تواند بازنگری در ضوابط نوسازی تاکسی های فرسوده را در دستورکار قرار دهد، البته برای شهرداری تهران و سازمان حفاظت محیط زیست پایتخت دغدغه نوسازی خودروهای فرسوده دراولویت های آخر قرار دارد.

اولادقباد با اشاره به اینکه بسیاری از خودروهای فرسوده باید تاکنون از رده خارج شده باشند، گفت: مشکلی مهم فعلی تفاوت قیمت های خودروها نسبت به چند ماه پیش است، بنابراین درمیزان اعتبارات مصوب برای رانندگان و چگونگی اجرای طرح نوسازی خودروهای فرسوده باید بازنگری صورت گیرد؛ از طرف دیگر نکته مهم ایجاد آلودگی های صوتی توسط این دست از خودروها بوده و اکثرا دارای نقص فنی هستند.

 

 

رییس فراکسیون زنان مجلس معتقد است خروج زنان از کشور بدون اذن همسر هنوز به دغدغه و مطالبه عمومی جامعه زنان تبدیل نشده است.

فریده اولادقباد در پاسخ به اینکه آیا رفع محدودیت برای خروج زنان از کشور بدون اذن همسر در اولویت و برنامه فراکسیون زنان مجلس است، گفت: یکی از برنامه‌ها و اهداف فراکسیون زنان اجرای ماده 101 و 102 برنامه ششم توسعه در راستای اجرای عدالت جنسیتی است؛ فراکسیون زنان باید با نظارت و پیگیری ماده‌های مرتبط به زنان را که در برنامه ششم توسعه وجود دارد، به درستی اجرا کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبات برخی از زنان برای خروج از کشور بدون اذن همسر، افزود: برخی مطرح می‌کنند در طرح خروج زنان از کشور بدون اذن همسر نباید استثنایی در نظر گرفته می‌شد و باید طرحی مورد بررسی قرار می‌گرفت که کلیه زنان جامعه می‌توانستند بدون اذن همسر از کشور خارج شوند؛ به زعم آنان اگر این طرح به منظور اجرای عدالت جنسیتی است چرا فقط برای زنان نخبه و وزرشکار این امتیاز در نظر گرفته شده است.

رییس فراکسیون زنان مجلس بیان کرد: فراکسیون زنان علاوه بر اینکه پیگیر اجرای مواد برنامه ششم در حوزه زنان است طرح‌های ارائه شده توسط بانوان فراکسیون را نیز به جد پیگیری می‌کند یکی از این طرح‌ها خروج زنان از کشور بدون اذن همسر است.

تصویب طرح خروج زنان از کشور بدون اذن همسر به تغییر نگرش نمایندگان مرد بستگی دارد.
وی تاکید کرد: تصویب یا عدم تصویب طرح مذکور در صحن علنی به تغییر نگرش نمایندگان مرد بازمی‌گردد؛ باید دید نگرش نمایندگان مرد می تواند خروج زنان بدون اذن همسر از کشور را بپذیرد؛ باید محک زده شود تا مشخص شود تغییر نگرش لازم صورت گرفته است؟

خروج زنان از کشور بدون اذن همسر هنوز به دغدغه و مطالبه عمومی جامعه زنان تبدیل نشده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه موافقت با طرح خروج زنان بدون اذن همسر از کشور به تغیر نگرش نیاز دارد، خاطرنشان کرد: در صورتی که یکی از مطالبات زنان حوزه‌های انتخابیه نمایندگان خروج زنان بدون اذن همسر باشد می‌توان امید داشت که نمایندگان مرد با آن موافقت کنند.

رییس فراکسیون زنان مجلس معتقد است خروج زنان از کشور بدون اذن همسر هنوز به دغدغه و مطالبه عمومی جامعه زنان تبدیل نشده است.

 

 

روح الله حضرت پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پستی از تجلیلش از سه دختر افتخار آفرین اورمیه ای خبر داد.

 

 

پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در واکنش به صحبت‌های یکی از مسئولان کشور پست زیر را منتشر کرد.

 

 

وی همچنین تصاویری از حضورش در خبرگزاری ایرنا منتشر کرد.

 

 

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم استان قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، توییتی در خصوص طرح استیضاح کرباسچیان وزیر اقتصاد به اشتراک گذاشت.

 

 

امیرآبادی فراهانی در پستی دیگر از جلسه اش با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) در خصوص بررسی مشکلات معیشتی و درمانی بازنشستگان ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و وزارت دفاع استان قم خبر داد.

 

 

وی همچنین با انتشار پستی دیگر بر اهمیت ترمیم تیم اقتصادی دولت تاکید کرد.

 

 

حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس، از پیگیری اش در خصوص طرح های آبی حوزه انتخابیه اش نوشت:

نیازآذری نماینده شهرستانی است که جمعیت حوزه انتخابیه‌اش ردیف ۲۳ کشوری است ولی همچنان در تأمین آب شرب سالم در تنگنا می‌باشد؛ اما او که سابقه مدیریتی ۱۴ ساله در وزارت نیرو دارد تمام همتش پیگیری پارلمانی نظارتی و اجرایی برای به پایان رساندن «طرح عظیم آبرسانی به شهرهای گروه الف» به عنوان مهم‌ترین پروژه زیستی و بهداشتی منطقه مرکزی مازندران می‌باشد.

• اگرچه با پیگیری‌های انجام شده بخش قابل ملاحظه‌ای از کمبود آب شرب شهرستان بابل از طریق احداث تصفیه‌خانه‌های موقت در روستای طلوت برطرف شده اما برای «پایداری شبکه» و «تأمین کامل آب شرب شهرستان» همچنان پیگیری اتمام ساخت «بزرگترین و مدرن‌ترین تصفیه‌خانه آب شمال کشور»، «تکمیل خط انتقال از سد البرز» و «انجام اتصالات مخازن درون شبکه» ادامه دارد.

• نیازآذری با هدف تحقق وعده‌های انتخاباتی و تعهدی که به مردم شریف بابل داده است به طور مداوم و از طریق بازدیدهای میدانی، تشکیل جلسات و کمک به روند «تأمین و تخصیص اعتبار» سعی وافر دارد این پروژه زیربنایی به سرانجام نیکوی خود نزدیک شود با این تاکید که اجرای طرح‌های آب و فاضلاب بسیار زمان‌بر است مضاف بر این که کمبود اعتبار هم وجود داشته باشد.

• عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس با پیگیری مستمر تلاش کرد تا وزرای نیرو و مقامات ارشد دولت از نزدیک در جریان فرآیند اجرایی طرح قرار گیرند که سفر ۲۴ مرداد دکتر رضا اردکانیان وزیر نیروی دولت دوازدهم از جمله آنهاست.

• گفتنی است با احداث این تصفیه‌خانه، آب شرب باکیفیت «۶۰۰ هزار نفر» از شهروندان شهرهای‌گروه‌الف و روستاهای چند بخش شهرستان بابل تأمین خواهد شد.

• به گفته نیازآذری این تصفیه‌خانه در مدول اول «۱۵۰۰ لیتر بر ثانیه» آب دریافتی از سد البرز را تصفیه خواهد کرد.

• نماینده بابل در پایان تاکید کرد در سفر وزیر نیرو طرح‌های فاضلاب بابل و امیرکلا و بخش‌ها، آب‌روستایی، برق و مسئله آب‌بندان‌های حوزه انتخابیه را نیز با ایشان مطرح خواهم کرد.

 

 

پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس، متن سخنرانی اش در  همایش بین المللی شهر هوشمند را منتشر کرد: 

متأسفانه یا خوشبختانه باید گفت که مفهوم شهر هوشمند در ایران نسبت به شهرها و کشورهای توسعه یافته قدری متفاوت تعریف شده. ما باید بین شهر الکترونیکی و شهر هوشمند، تفاوت قائل شویم. شهر الکترونیکی شهری است که عمده فعالیت ها و اقدامات روتین و عمومی مردم را بتوان از طریق استفاده از ابزارهایی که به نحوی از انحاء الکترونیکی یا دیجیتال هستند، انجام داد. اما شهر هوشمند مفهومی است ترکیبی و چند وجهی که گسترش استفاده از ابزارهای الکترونیکی و دیجیتالی یکی از جنبه های آن است.

شهر هوشمند در تعریف مرسوم بین المللی خود اولاً چندوجهی است و صرفاً به معنای دیجیتالی شدن نیست. ثانیاً مدیریتی است و بیشتر بر استفاده از داده ها، آمار و اطلاعات الکترونیکی برای مدیریت بهینه منابع شهری باز می گردد. در حالی که ما در ایران این مفهوم را چندان مدیریتی تعریف نکردیم. مثلاً ما تصورمان این است که هر چقدر کسب و کارهای اینترنتی و استارت آپ ها را رشد دهیم و کمک کنیم که حیطه‌ی فعالیت و نفوذ بازار آن ها افزایش یابد، باعث شدیم تا شهر هوشمند شود. در حالی که واقعیت امر چنین نیست. اما اگر ما توانستیم از رشد و توسعه‌ی کسب و کارهای اینترنتی و استارت آپ ها، و اطلاعات و داده هایی که به واسطه‌ی رشد این ها تولید می شود، به گونه ای بهره برداری کنیم که منابع شهر را بهنیه مصرف کنیم، آن وقت می توانیم ادعا کنیم که به سمت تحقق شهر هوشمند گام برداشتیم.

به نظر من مصادیق تسهیل گریِ شهر هوشمند در حل و فصل مسائل شهری این هفت محور است: حمل و نقل_ پایداری_ حکمروایی_ اقتصاد نوآوری_ دیجیتالی شدن _ زندگی استاندارد _ احساس تخصص 
واقعیت امر آن است که نمی توانیم برای هوشمندسازی شهری تصمیم بگیریم، و به موضوعات فرهنگیِ پیرو آن توجه نکنیم. هوشمندسازی مفهومی تک ساحتی نیست. وقتی به کالبد و توسعه زیرساخت های هوشمندسازی توجه میکنیم، نمی توانیم به جنبه نرم و فرهنگی آن توجه نکنیم. من معتقدم مدیریت شهری باید فارغ از عملکرد دستگاه های قانونگذار بالادستی، در حیطه اختیارات و وظایف خود به این حوزه ورود کند. شوراهای شهر می توانند با وضع قوانین محلی و مصوبات مربوط به حوزه هوشمندسازی شهری، تا حد بسیاری به ایجاد شهرهای هوشمند در کشور کمک کنند.

راه تحقق مدیریت شهری هوشمند و هوشمندسازی شهری در ایران، تعیینِ تکلیفِ مدیریتِ اطلاعاتی است که بر بستر شهرها در حال تولید، انتقال و تجزیه و تحلیل است.

 

 

می‌گوید: موضوع کسب‌و‌کارهای اینترنتی در کشور ما اساساً یک موضوع تازه تلقی می‌شود، به همین دلیل در برخورد با آن هنوز در حال سعی و خطا هستیم و این سعی و خطا شامل بدنه اداری و اجرایی کشور نیز می‌شود. در همین زمینه، «پایگاه خبری اتاق ایران» در گفت‌وگو با پروانه مافی عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس، مهم‌ترین اقداماتی که در مجلس و از سوی این فراکسیون برای شفافیت و رفع موانع موجود در حوزه کسب‌وکارهای الکترونیکی انجام شده، را جویا شده است. مافی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی فراکسیون تولید و اشتغال توضیح می‌دهد: این فراکسیون از ابتدای سال 96 با تشکیل کمیته‌ای تحت عنوان «کسب‌وکارهای الکترونیکی»، به طور جدی به این حوزه وارد شده است. از همان ابتدا هم اصلی‌ترین هدف فراکسیون تولید و اشتغال از تشکیل این کمیته، حمایت از کسب‌وکارهای الکترونیکی به ویژه کسب‌و‌کارهای نوپایی بود که در صورت توسعه می‌توانند ارزش افزوده بالایی ایجاد کنند.

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس در ادامه می‌گوید: طی جلسات کارشناسی متعدد با ذینفعان حوزه کسب‌و‌کارهای اینترنتی از جمله مسئولان وزارت‌خانه‌های صنعت، ارشاد، ارتباطات، مرکز ملی فضای مجازی، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، نمایندگانی از بخش خصوصی، اتحادیه‌های مرتبط با این حوزه و صاحبان کسب‌وکاها و پس از انجام بیش از 100 ساعت کار کارشناسی، 16 چالش مربوط به کسب و کارهای الکترونیکی مشخص و اولویت بندی شده است.

به گفته نماینده مردم تهران، اخذ مجوزهای مکرر و پیچیده، تعارض با کسب‌وکارهای سنتی، عدم رویه‌مند بودن اخذ مالیات از کسب‌و‌کارهای الکترونیکی، محاسبه‌ حق بیمه‌ قراردادها و نحوه‌ رسیدگی به مسائل قضایی له یا علیه کسب‌و‌کارهای الکترونیکی، از مهم‌ترین چالش‌های این حوزه هستند. مافی تصریح می‌کند: فصل مشترک چالش‌های اولویت‌دار کسب‌وکارهای نوین همانطور که صاحبان و فعالان این کسب‌و‌کارها ارائه کردند، بلاتکلیفیِ رویه‌هاست.

پروانه مافی با اشاره به اقدامات اجرایی انجام شده بیان می‌کند: خوشبختانه طی جلساتی که با مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم، توانستیم تا حد زیادی از این وزارتخانه مجوززدایی کنیم. بطوریکه تا همین چند ماه گذشته بیش از 130 نوع مجوز مختلف از سوی این وزارت‌خانه صادر می‌شد.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس، درباره خبرهایی مبنی بر افزایش قیمت بنزین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: تاکنون در این مورد صحبتی نشده و این موضوع در مجلس مطرح نیست.

وی با بیان اینکه مجلس با افزایش تعرفه بنزین به‌شدت مخالف است، افزود: در زمان تصویب بودجه ۹۷ در کمیسیون تلفیق و در صحن علنی پیشنهادات مختلفی برای افزایش بنزین ارائه شده و مجلس به این موضوع رأی نداده است. 

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در شرایط فعلی این کار به‌نفع مردم و مصلحت جامعه به‌ویژه اقشار متوسط و ضعیف جامعه نیست.

یوسف‌نژاد با اشاره به اینکه از بحث منطقه آزاد در مازندران استقبال می‌کنیم، افزود: البته این مهم در آبان‌ماه سال ۹۵ به‌صورت رسمی از سوی استانداری اعلام شده و از اینکه بحث منطقه آزاد در شورای برنامه‌ریزی استان به تصویب رسیده از آن حمایت خواهیم کرد. 

وی خاطرنشان کرد: ایجاد منطقه آزاد تجاری در مازندران خواسته به‌حقی است که در ۲۰ سال گذشته مردم از نداشتن آن تاوان سنگینی پرداخت کردند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد منطقه آزاد به تجارت رفاه عمومی در استان کمک می‌کند، افزود: امیدواریم با پیگیری‌های استانداری این مسأله محقق شود. 

یوسف‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه امسال پیک مصرف نسبت به سال‌های گذشته افزایش پیدا کرد، به‌طوری‌که مصرف از ۵۵ هزار به یک‌باره به ۵۸ هزار مگاوات رسید، گفت: موضوعی دیگر اینکه معمولاً پیک مصرف در مردادماه بوده ولی امسال در تیرماه اتفاق افتاد که برنامه‌ریزی‌های مدیران صنعت برق را دچار اختلال کرد. 

مصرف بی‌رویه و غیرمنطقی برق در کشور

وی یادآور شد: شرایط زیرساختی برق در کشور خوب است ولی شدت میزان مصرف انرژی در ایران ‎زیاد است، درحالی‌که این میزان تولید برق در کشور برای ۲۰۰ میلیون نفر کافی است ولی ما جمعیت ۸۰ میلیونی داریم که نشان‌دهنده مصرف بی‌رویه، زیاد، غیرمنطقی و در برخی مواقع در حد افراط است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین حدود ۱۷ تا ۲۵ درصد تلفات برق داریم که هزینه بالایی بر دولت و اقتصاد تحمیل می‌کند.

 

 

وی در پستی دیگر مطرح کرد: بر اساس اصل ۷۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران کلیه عهدنامه ها،قرارداها و موافقت‌نامه های بین‌المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و همچنین تغییر خطوط مرزی بر اساس اصل ۷۸ ممنوع می باشد و حتی تغییرات جزئی با رعایت استقلال و تمامیت ارضی و مصالح کشور هم باید به تصویب چهار پنجم نمایندگان مجلس برسد. بر این اساس ما موافقت نامه اخیر در مورد دریای خزر را با دقت رصد می کنیم که مصلحت و منفعت مردم در آن تامین شود و از منافع ملی و تمامیت ارضی کشور دفاع می کنیم.
چنانچه این موافقت نامه با اصول قانون اساسی منطبق نباشد با آن مخالفت خواهیم کرد.

 

 

علی اسدی نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس، از افتتاح پارک بانوان شهربابک خبر داد.

 

 

وی در پستی دیگر از کلنگ زنی احداث سوله های طرح تجمیعی دام در راستای اجرای طرح دامداری بسته نوشت.

نماینده مردم شهربابک؛ صبح امروز در پی سفر موسوی معاون هماهنگی و عمرانی استاندار، مدیر کل عشایری و منابع طبیعی استان؛ مراسم کلنگ زنی احداث سوله های طرح تجمیعی دام در راستای اجرای طرح دامداری بسته با حضور علی اسدی نماینده، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان انجام گردید.

در حاشیه این کلنگ زنی، علی اسدی نماینده مردم شهربابک بیان داشت: در راستای احیای مراتع منطقه با توجه به آلایندگی و از بین رفتن پوشش گیاهی به واسطه خشکسالی ها، احیای مراتع منطقه را با روش های کارشناسی پیگیری نمودیم که با همکاری مجتمع مس شهربابک توانستیم طرح اجرای دامداری بسته را در شهرستان آغاز نماییم. وی هدف از اجرای این طرح را اصلاح نژاد دام های منطقه و افزایش درآمد عشایران و دامداران عنوان نمود و افزود: این طرح به مدت ۲ الی ۳ سال انجام خواهد شد تا بتوانیم با مدیریت صحیح دامداری در منطقه مراتع را از نابودی مطلق نجات دهیم.

نماینده مردم شهربابک اجرای موفق این طرح را ملزم به همکاری و همدلی مسئولین و عشایران دانست و اولین قدم در اجرای طرح دامداری بسته را آگاهی دادن از فواید اجرای این طرح به عشایران منطقه عنوان نمود. وی افزود: اگر عشایران منطقه از نتایج مثبت این طرح باخبر شوند می توانند با اعتماد به مسئولین در انجام این طرح همکاری کرده و شاهد اجرای کامل آن در کل منطقه باشیم.

نماینده مردم شهربابک تصریح نمود: این طرح فقط در مناطقی که دچار خسارات ناشی از آلایندگی محیطی شده اند اجرایی می شوند و شعاع آلودگی مراتع شهرستان توسط تیم علمی متشکل از کارشناسان علمی دانشگاه باهنر کرمان تعیین خواهد شد.

 

 

اسدی در ادامه تصاویری از بازدیدش از باشگاه فرهنگی ورزشی شقایق به اشتراک گذاشت.

 

 

غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار، آرادان و ایوانکی در مجلس، با انتشار تصویر زیر نوشت: صبح امروز در سفر دکتر نوربخش به بخش ایوان کی با اخذ مجوز جذب یک نیروی دندانپزشک و تجهیز لوازم آزمایشگاهی در درمانگاه تامین اجتماعی موافقت شد.

 

 

محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود در مجلس، در صفحه شخصی اش یادداشت کرد: صبح امروز به اتفاق حاج مجید حسین زادگان معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران وحاج حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان و مهندس بهروان رئیس هیات فوتبال استان دیدار با آقای تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران جهت بررسی وضعیت باشگاه های فوتبال استان.

 


سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تصویری از جلسه اخیر مجمع نمایندگان استان اصفهان منتشر کرد.

 

 

وی همچنین از افتتاح  7 پروژه آموزش و پرورش در شهرستان آران و بیدگل خبر داد.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس، در اینستاگرام شخصی اش تصاویری از جلسه اش با  امام جمعه بخش اطاقور، نشست اش با ریاست اداره ارشاد اسلامی و معاونت اداره کل منابع طبیعی استان گیلان و همچنین تصاویری از اخرین دیدار مردمی اش منتشر کرد.

 


کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس نهم شورای اسلامی، پست زیر را در صفحه خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet