هدر موبایل
1397/05/26 10:54:28
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

رژیم حقوقی هیچ کدام از کشورهای حاشیه خزر تعیین نشده است/ منافقین به دنبال فضاسازی و ایجاد توقع نا به جا میان مردم

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه رژیم حقوقی هیچ کدام از کشورهای حاشیه دریای خزر تعیین نشده استف گفت: منافقین و وطن‌فروشان به دنبال فضاسازی و ایجاد توقع نا به جا میان مردم هستند.
رژیم حقوقی هیچ کدام از کشورهای حاشیه خزر تعیین نشده است/ منافقین به دنبال فضاسازی و ایجاد توقع نا به جا میان مردم عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه رژیم حقوقی هیچ کدام از کشورهای حاشیه دریای خزر تعیین نشده استف گفت: منافقین و وطن‌فروشان به دنبال فضاسازی و ایجاد توقع نا به جا میان مردم هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805108698096349.jpg رژیم,حقوقی,هیچ,کدام,از,کشورهای,حاشیه,خزر,تعیین,نشده,است/,منافقین,به,دنبال,فضاسازی,و,ایجاد,توقع,نا,به,جا,میان,مردم Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر و سهم کشورهای همسایه ساحلی از این دریا، گفت: موضوعات این چنینی نیازمند توضیحات فنی و حقوقی بر پایه قانون حقوق دریاهای آزاد و بسته و قوانین بین‌المللی درباره خط الرأس‌ها و حد ساحلی کشورها است، متاسفانه در ماه‌های اخیر در مورد موضوعات مختلف شاهد تخریب‌هایی در فضای مجازی و حتی ایجاد توقعات نابه جا در میان مردم هستیم.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: عده‌ای مردم را تحریک می‌کنند که در چنین نشست‌هایی بخش‌های از کشور واگذار شده است، حال آنکه دو گروهی که به این فضا دامن می‌زنند را سلطنت‌طلبانی که بحرین را واگذار کردند و منافقینی که در کنار صدام علیه ایران جنگیدند، شامل می‌شوند.

وی افزود: این بیگانگان نمی‌توانند مدافعان ایران باشند، از این رو به احساسات و مردم میهن پرست احترام می‌گذاریم و در جلسات تخصصی و کارشناسی به موضوع رژیم حقوقی دریای خزر خواهیم پرداخت، از این رو آقای ظریف هفته آتی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دعوت شده‌اند.

جمالی نوبندگانی یادآور شد: دولت باید در این زمینه شفاف سازی بیشتر کند تا کسی از احساسات پاک کردم سوء استفاده نکند، زیرا هنوز رژیم حقوقی و سهمی برای کشورها تعیین نشده است و در کنوانسیون اخیر هم به سایر مسائل کلان چون مسائل زیست‌محیطی، حوزه بهره‌برداری انرژی، کشتی‌رانی، ماهیگیری، حضور بیگانگان دردریا و مسائل نظامی پرداخته شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پنج کشور ساحلی دریای خزر بعد از فروپاشی شوروی هنوز نتوانستند به تفاهم همه جانبه و مورد تایید همه دست پیدا کنند، ایران در ادامه مذاکرات حق ملت را دنبال می‌کند اما در این میان نباید به فضاسازی‌های بیگانگان توجه کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: مزدورانی که در گذشته هزینه‌های خود را از صدام تامین می‌کردند و هم اکنون نیز جیره خوار بن سلمان هستند، امروز نباید صحبت از حمایت و سهن‌خواهی کنند هرچند معتقدیم که تعیین سهم‌ کشورها در سایر مسائل زیست‌محیطی، انرژی و غیره تاثیرگذار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet