هدر موبایل
1388/06/12 12:37:00
سرویس اقتصادی
وزیر اقتصاد:

نمایندگان با حسن ظن از مخالفت با من چشم‌پوشی کردند

**وزیر امور اقتصادی و دارائی گفت: با باور من برخی از نمایندگان با حسن ظن از مخالفت با من چشم‌پوشی کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدشمس‌الدین حسینی" در حاشیه جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دهم، در جمع خبرنگاران اظهارداشت: کشورهایی که ما را تحریم می‌کنند، در واقع خود را منزوی کرده و دچار زیان می‌شوند، چراکه آنقدر تجارت و شرکای تجاری بزرگند که تحریم کنندگان بیشتر از توزیع کنندگان آسیب می‌بینند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به این سوال که نظر شما در رابطه با این‌که بیشترین هجمه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به اقتصاد دولت نهم بود چیست؟ گفت: اقتصاد ایران طی حداقل نیم قرن دچار مشکل ساختاری است، کسی نمی‌تواند این موضوع را نفی کند، اتفاقا یکی از نکات حائز اهمیت برنامه‌هایی است که ما ارائه کردیم و این برنامه‌ها و اصول و چارچوب کلی مورد قبول نخبگان جامعه است، این موارد سرمایه بسیار بزرگ است که می‌توانیم با آن اقتصاد ایران را بسازیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نبود مخالف در رای اعتماد شما دلیلی بر درستی برنامه‌هایتان است؟ تصریح کرد: نمایندگان انسان‌های فرهیخته و باهوشی هستند که از واقعیات کشور به خوبی آگاهی دارند، البته باید به این نکته نیز توجه کرد که مسائل و مشکلات اقتصادی ایران مسائل و مشکلاتی نیست که طی یک سال گذشته یا در چند سال اخیر اتفاق افتاده باشد، بلکه مجموعه‌ای از مشکلات ساختاری است که کشور چند دهه درگیر آن است.

حسینی یادآور شد: بنده در طول یک سال گذشته در دولت تلاش کردم با برنامه‌هایی منسجم و منظم به سمت حل این مسائل حرکت کنم، همواره در این رابطه با مجلس مشورت و همفکری داشته‌ام و بنابراین فکر می‌کنم که این گونه موارد توانست نظر نسبی نمایندگان را جلب کند، ضمن آنکه به باور بنده برخی با حسن ظن از مخالفت با من چشم‌پوشی کردند، وگرنه مطمئنا در کار من نیز کاستی‌هایی وجود دارد.

 وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به خبرنگاری که  پرسید گفته می‌شود که چالش بزرگ دولت اجرایی کردن طرح تحول اقتصادی است، نظر شما در این رابطه چیست؟ خاطر نشان کرد: نباید نام این موضوع را چالش گذاشت، چرا که چالش زمانی است که در آن اختلافی وجود داشته باشد و اکنون در رابطه با بحث طرح تحول اقتصادی اختلافی وجود ندارد و این بزرگ‌ترین طرح اقتصادی دولت است.

وی در خصوص با زمان اجرایی کردن این طرح گفت: هر زمان که مجلس مصوبه طرح هدفمند کردن را به دولت ارائه دهد، این کار را اجرا خواهیم کرد، البته بخشی از این طرح اکنون اجرا می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet