خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/05/26 15:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

نباید به مسائل شخصی افراد به هر دلیل وارد شویم/مسئولان عالی رتبه کشور دغدغه شرکت در انتخابات را ندارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس مطرح کرد: بحث‌های انتخابات و مسائل مربوط به آن حاشیه‌ای است و باید تلاش کنیم کشور را از بحران نجات دهیم.
نباید به مسائل شخصی افراد به هر دلیل وارد شویم/مسئولان عالی رتبه کشور دغدغه شرکت در انتخابات را ندارند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس مطرح کرد: بحث‌های انتخابات و مسائل مربوط به آن حاشیه‌ای است و باید تلاش کنیم کشور را از بحران نجات دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201805109194816489.jpg نباید,به,مسائل,شخصی,افراد,به,هر,دلیل,وارد,شویم/مسئولان,عالی,رتبه,کشور,دغدغه,شرکت,در,انتخابات,را,ندارند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایلنا؛ کاظم جلالی  در خصوص گمانه‌زنی‌های مطرح شده در مورد اقدامات لاریجانی برای انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری و عملکرد او در روز استیضاح ربیعی، اظهار داشت: این فرضیه‌ها در خصوص کاندید شدن علی لاریجانی برای انتخابات غلط است.

وی افزود: اگر استیضاح در مسیر خود و در کمیسیون به موقع مطرح می‌شد، این اتفاقات رخ نمی‌داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: کمیسیون می توانست استیضاح را چند هفته طول بدهد و کسی نمی‌توانست بپرسد چرا، اما هیات رئیسه می‌تواند از کمیسیون بخواهد چرا موضوع را در دستور قرار نمی‌دهید؟ کمیسیون اجتماعی نسبت به این امر اقدام نکردند و از طرفی هم استیضاح‌کنندگان مطالبه داشتند و هیات رئیسه هم مکلف بود استیضاح را در دستور قرار دهد.

جلالی با بیان اینکه در خصوص وزرای دیگر هم همین روال پیش می‌رود، گفت: کمیسیون‌ها در خصوص استیضاح وزرای دیگر مختار هستند روال یاد شده را طی کنند و استیضاح‌ها را معطل کنند.

 نماینده مردم تهران تاکید کرد: بحث‌های انتخابات و مسائل مربوط به آن بحث‌های حاشیه‌ای است و باید تلاش کنیم کشور را از بحران نجات دهیم. ضمن اینکه من معتقدم مسئولان عالی رتبه کشور هم دغدغه شرکت در انتخابات را ندارند و بیشتر تلاش می‌کنند کشور را از توطئه‌ای که دشمن طراحی کرده نجات دهند.

وی با اشاره به روز استیضاح و رفتار نمایندگان در صحن علنی یادآور شد: در مجموع روز استیضاح روز تلخی برای مردم بود، همه باید به سمت اخلاق حرکت کنند و در پی معیارهای کارآمدی باشند و نباید به مسائل شخصی افراد به هر دلیل وارد شویم. علاوه بر این شورای نگهبان و شخص آقای کدخدایی هم توضیح دادند که در خصوص این رفتارها تذکرات لازم داده شده، اما شورای نظارت بر رفتار نمایندگان هم باید کاملا مسئله را بررسی کند و نتایج لازم را بگیرد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس در پایان گفت: مدعی العموم هم باید به این بحث ورود کند و از افرادی که در روز استیضاح تهمت زدند و ادعاهایی را مطرح کردند سند و مدرک بخواهد./

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet