هدر موبایل
1397/05/26 16:44:45
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

تشکیل گروه ویژه در وزارت خارجه آمریکا در راستای اقدام روانی علیه ایران است

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، تشکیل گروه اقدام در وزارت خارجه آمریکا برای رسیدگی به مسائل ایران را با هدف رفع نواقص آمریکا در قالب روانی توصیف کرد.
تشکیل گروه ویژه در وزارت خارجه آمریکا در راستای اقدام روانی علیه ایران است رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، تشکیل گروه اقدام در وزارت خارجه آمریکا برای رسیدگی به مسائل ایران را با هدف رفع نواقص آمریکا در قالب روانی توصیف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201808107317444886.jpg تشکیل,گروه,ویژه,در,وزارت,خارجه,آمریکا,در,راستای,اقدام,روانی,علیه,ایران,است Icana

حشمت الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به تشکیل گروه اقدام در وزارت خارجه آمریکا برای رسیدگی به مسائل ایران، گفت: آمریکایی‌ها با چنین موضع‌گیری‌هایی سعی می‌کنند تا پرونده ایران در آمریکا را ویژه نشان دهند و اعلام کنند آمریکا نگاه ویژه ای به ایران دارد و همه مسائل ایران و تحریم ها را رصد می‌کند.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این چنین اقداماتی نوعی جنگ روانی است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها از توانایی محدودتری نسبت به ادعاهای خود برخوردار هستند، از گذشته هم راهبرد ویژه‌ای را علیه ایران دنبال می‌کردند.

وی افزود: وزیر خارجه آمریکا بیش از آنکه در این حوزه تخصصی داشته باشد، یک فرد اطلاعاتی است و تشکیل کارگروهی در وزارت خارجه آمریکا برای رسیدگی به مسائل ایران را از بُعد جنگ روانی مطرح کرده است.

فلاحت‌پیشه یادآور شد: آمریکایی‌ها برای تحریم ایران نیازمند فضای دیپلماسی عمومی، همراهان جدی در عرصه بین‌الملل و توان اقتصادی بالا هستند که به نظر ما در هر سه مورد دارای موضع ضعیف‌تر نسبت به قبل از تصویب برجام هستند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: پیش از تصویب برجام چنین شرایطی برای آمریکایی‌ها فراهم شده بود اما بعد از برجام و توافق هسته‌ای از توان محدودتری برخوردار شدند، پمپئو هم سعی دارد تا با طرح چنین ادعاهایی نواقص آمریکایی‌ها را در قالب روانی مرتفع کند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ مایک پمپئو اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا کارگروهی را برای رسیدگی به مسائل ایران تشکیل داده و مشاور سیاسی ارشد آمریکایی برایان هوک مسئول هدایت این کارگروه خواهد بود زیرا آمریکا مصمم به تشدید فشار بر جمهوری اسلامی ایران شده تا به برنامه اتمی‌اش پایان دهد و دست از حمایت از گروه‌های شبه‌نظامی در منطقه بردارد.

گفتنی است؛ رایان هوک مسئول این کارگروه در این خصوص تاکید کرد: "ایران باید رفتارش را عوض کند. اگر آن‌ها خواستار مذاکره با ما باشند، رئیس‌جمهور (ترامپ) علنا اعلام آمادگی کرده است و ما آماده‌ایم. "/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet