هدر موبایل
1397/05/27 19:43:11
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

واکنش اینستاگرامی نمایندگان مجلس به درگذشت عزت سینمای ایران / روایت جعفرزاده از پشت‌پرده استیضاح وزیرکار / ماجرای همسان‌سازی حقوق‌ها به کجا رسید؟

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
واکنش اینستاگرامی نمایندگان مجلس به درگذشت عزت سینمای ایران / روایت جعفرزاده از پشت‌پرده استیضاح وزیرکار / ماجرای همسان‌سازی حقوق‌ها به کجا رسید؟ اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612109406199357.jpg واکنش,اینستاگرامی,نمایندگان,مجلس,به,درگذشت,عزت,سینمای,ایران,/,روایت,جعفرزاده,از,پشت‌پرده,استیضاح,وزیرکار,/,ماجرای,همسان‌سازی,حقوق‌ها,به,کجا,رسید؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود نوشت: انالله و اناالیه راجعون 
درگذشت هنرمند توانا و بازیگر پیشکسوت کشور آقای عزت الله انتظامی موجب تاسف گردید .
ایشان طی سالها فعالیت در عرصه بازیگری، نقش آفرینی ها و آثار ماندگاری از خود برجای گذاشتند و از سرآمدان این حرفه قلمداد می شدند و به دلیل دارا بودن اخلاق و منش شایسته ، همواره مورد احترام‌ همگان‌ بود. 
هنرمندی ایشان در طرازی ممتاز و الگویی برای تلاش و دستیابی به موفقیت در عرصه هنر بود .
اینجانب ضمن عرض تسلیت به مردم شریف ایران ، بویژه جامعه هنری و فرهنگی و خانواده محترم ایشان ، برای مرحوم عزت الله انتظامی رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند مسئلت میکنم .

 

 

 

وی در پستی دیگر درگذشت کارگردان توانمند سینما و تلویزیون آقای سیدضیاءالدین دری را تسلیت گفت.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، متن گفتگویش با نشریه آرمان در خصوص استیضاح علی ربیعی را به اشتراک گذاشت:

برای استیضاح علی ربیعی در پشت پرده برنامه‌ریزی شده بود و این استیضاح به شکل‌های مختلف از پشت پرده هدایت می‌شد. به نظر من در شرایط کنونی که جامعه ایران با چالش‌های جدی مواجه است استیضاح وزیر کار در اولویت نخست مردم قرار نداشت و به همین دلیل مردم از این استیضاح رضایت ندارند. در شرایط کنونی مهم‌ترین دغدغه مردم مسائل اقتصادی است و به همین دلیل دولت و نمایندگان مجلس باید مسائل اقتصادی را در اولویت خود قرار بدهند. این در حالی است که آقای ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی هستند و متولی اقتصاد کشور نیستند. نکته دیگر اینکه جریان‌های مخالف و موافق استیضاح برای اینکه یکدیگر را شکست بدهند و خود را پیروز این رقابت نشان بدهند وارد بداخلاقی‌هایی شدند که به هیچ عنوان زیبنده مجلس شورای اسلامی نبود. به همین دلیل نیز بنده امیدوارم که هرچه زودتر بساط این بداخلاقی‌ها در مجلس برچیده شود. در شرایط کنونی مطالبه اصلی مردم در حوزه اقتصادی است و نه در حوزه کارگری. بسیاری از تجمعاتی که در شرایط کنونی در شهرهای مختلف کشور شکل می‌گیرد ریشه اقتصادی دارد و مردم به دلیل مشلات اقتصادی چنین واکنشی از خود نشان می‌دهند. به همین دلیل نیز نمی‌توان استیضاح آقای ربیعی را در راستای مطالبات دغدغه‌های مردم ارزیابی کرد. اگر در شرایط کنونی بازخورد این استیضاح را در بین افکار عمومی جامعه بررسی کنیم متوجه می‌شویم که این استیضاح و حواشی که پیرامون آن به وجود آمده است بازخورد مناسبی در بین مردم نداشته و مردم از برکناری آقای ربیعی رضایت ندارند.

 

 

وی در پستی دیگر نوشت: 

چهاردهم تیرماه سال‌۱۳۹۵ بود که رئیس‌جمهوری، لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری‌-صنعتی و ۱۲منطقه ویژه اقتصادی را طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارائه داد. پس از آن نیز دولت یک لایحه جدید در خصوص ایجاد منطقه آزاد قصرشیرین را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد تا ایجاد این هشت منطقه آزاد جدید در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد. براساس این لایحه، به دولت اجازه داده می‌شود در استان‌های گلستان (اینچه‌برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه، مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر (بوشهر)، منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی را در محدوده‌هایی که به تصویب هیات وزیران می‌رسد، ایجاد کند. اما با وجود اینکه این لایحه در کمیسیون‌های مربوطه در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفته‌ و قرار بود پیش از پایان سال‌۱۳۹۶ در صحن علنی مجلس طرح و تصویب شود، اما به دلیل همزمانی تصویب لایحه مذکور با بررسی لایحه بودجه سال‌۱۳۹۷ در مجلس شورای اسلامی و بعد از آن تعیلات نوروز شاهد طولانی شدن روند تصویب لایحه ایجاد مناطق آزاد و ویژه‌ اقتصادی جدید بودیم. اکنون نیز این لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس مسکوت مانده؛ به اعتقاد نمایندگان شرایط بد اقتصادی کشور باعث شده که این لایحه به صحن علنی مجلس نیاید و هنوز با گذشت سه سال از طرح آن، زمان دقیقی برای تصویب مشخص نیست.

بنابر اظهار نظر اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در مدت بررسی لایحه افزایش مناطق آزاد و ویژه در کمیسیون‌های مجلس، بیش از ۷۰منطقه ویژه اقتصادی دیگر توسط نمایندگان به این لایحه افزوده شد. گفته می‌شود این نمایندگان باتوجه به انتخابات سال آتی مجلس و به منظور افزایش اقبال در حوزه انتخاباتی، اقدام به سهم‌خواهی از این لایحه کردند.

در این گزارش با نمایندگان در خصوص هدف برخی از وکلای ملت از پیشنهاد ۷۰منطقه ویژه اقتصادی و علت مسکوت ماندن لایحه افزایش مناطق آزاد در کمیسیون اقتصادی گفتگو کردیم. به اعتقاد این نمایندگان اولویت اصلی کشور در شرایط کنونی افزایش منطقه آزاد نیست، بلکه مشکلات ارز و بازار سکه دغدغه اصلی مجلس است؛ از این رو این لایحه با وجود اتمام بررسی در کمیسیون اقتصادی به صحن نیامده، اما با وجود تحریم‌های فعلی تشکیل این مناطق برای نجات‌بخشی از مشکلات اقتصادی کشور ضروری است.

 

 

جعفرزاده در ادامه پست زیر را منتشر کرد.

 

 

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، تصویری از صعودش به قله کوه سبلان به اشتراک گذاشت.

 

 

بهروز نعمتی عضو وسخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامى، در صفحه شخصی اش عنوان کرد: 

در اولین کنگره حزب رفاه ملت ایران با برگزاری انتخابات، اعضای شورای مرکزی انتخاب شدند. ۲۱ نفر به عنوان عضو اصلی و ۴ نفر هم به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.

1- شهاب‌الدین صدر

2- بهروز نعمتی

3- قباد افشار

4 -سید مهدی صادق

5- حسین وطن پور

6- اسماعیل جلیلی

7- ایرج عبدی

8- حسین قاسم‌زاده

9- علی سیف سپه‌وند

10- عمران علی محمدی

11- محمد عباسپور

12- شهلا میرگلوبیات

13- سید شریف حسینی

14 -سید مجید محمد حسینی

15 - سید علی عالیخانی

16-یداللهی موحد

17- فریدون ساعتی

18 -مهدی مظاهری

19- حسین گروسی

20- محمد باقر علیمی

21- سالار مرادی

22- فاطمه شمس الحرام

23- علیرضا فعلی

24- سید هادی حسینی

25- سید حسین دهدشتی

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس، در توضیح تصویر زیر نوشت: هفت ساعت جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان در خصوص توزیع اعتبارات عمرانی شهرستان گچساران. تمام طرحها بررسی شد و اعتبارات خوبی به طرحها داده شد. برخی از ادارات خوب و برخی ضعیف.

 

 

تاجگردون همچنین یادداشت کرد: حجت الاسلام والمسلمین محمودی نژاد از روحانیون خوش نام استان و مدیرکل سابق سازمان تبلیغات اسلامی استانهای کهگیلویه و بویراحمد. همدان و فارس در کمال ناباوری دارفانی را وداع گفت. اولین بار که او را زیارت کردم سال شصت بود وقتی که در مسابقات قران شهرستان اول شدم و برای مسابقات استانی عازم یاسوج شدم و ایشان از من امتحان گرفت. چهره مهربان او بعد از سالها هیچ تغییری نکرد. انسانی معتدل و رئوف بود و دین رامهربانانه ترویج میکرد. شاید کمتر کسی بداند نقش او در راه افتادن روحانیون مستقر و طرح هجرت برای تبلیغ دین بی بدیل بود و با ارتباطات و توجیهاتی که زمانی که من در کسوت معاون سازمان برنامه و سپس کمیسیون بودجه بودم توانست این خدمت شایسته را به حوزه تبلیغ دین کند. کاری که دیگران میگویندو او کرد. روحش شاد و به خاندان معظم ایشان و سادات و روحانیت جلیل القدر منطقه تسلیت عرض میکنم

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژى مجلس، در صفحه خود در اینستاگرام تصاویری از حضورش در مراسم بزرگداشت سالگرد سردار شهید جان محمد علیپور از شهدای والا مقام مدافع حرم شهرستان اندیمشک و تصاویری از نشست اش با مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان به اشتراک گذاشت.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، ویدیویی از حضورش در جمع معلولین ضایعه نخاعی بروجرد منتشر کرد.

 

 

عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پستی مطرح کرد: 

در سال ۹۷ در مقابل افزایش محدود حقوق کارگران، کارمندان و بازنشستگان، قیمت بسیاری از کالاها با رشد شدیدی روبرو شده است.

عباسعلی پوربافرانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لزوم رسیدگی به وضعیت اقتصادی خانوارهای کارگری، گفت: قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مبنی بر برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی  برای اشتغال روستاییان در اجرا روند مناسبی را طی نمی کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: براساس مصوبه قانونی مبنی بر برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان باید بانک ها نیز معادل ریالی این میزان منابع را برای ارائه وام های با سود مناسب در نظر می گرفتند.

نماینده مردم نایین درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه عملکرد بانک ها در زمینه ارائه وام های اشتغالزایی و کارآفرینی  مناسب نیست و سخت گیری در مرحله تشکیل پرونده وام های اشتغالزایی وجود دارد که باید به این بحث رسیدگی شود.

پوربافرانی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود: علاوه بر ضعف بانک ها در ارائه وام های اشتغالزایی، مردم و اقشار کارگری، کارمندی و بازنشستگان در ملاقات های مردمی از گرانی ها گلایه دارند چرا که در سال 97 در مقابل افزایش محدود حقوق ها، قیمت بسیاری از کالا با رشد شدیدی روبرو شد. همسان سازی حقوق بازنشستگان ضرورت دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: علی رغم تاکید مجلس بر همسان سازی حقوق بازنشستگان، باید پذیرفت با روند افزایش حقوق بازنشستگان در سال جاری بعید به نظر می رسد که در پایان برنامه ششم توسعه به هدف همسان سازی حقوق ها، دست یابیم.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس، از افتتاح نیروگاه برق مولد مقیاس کوچک طبرستان واقع در شهرک صنعتی ساری باحضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو خبر داد.

 

 

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم استان قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، تصاویری از ملاقات مردمی اخیرش منتشر کرد.

 

 

وی همچنین توییت زیر را درخصوص موضوع اشرافیت مذهبی به اشتراک گذاشت.

 

 

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس، متن مصاحبه اش با روزنامه قانون را منتشر کرد:

بین آقایان لاریجانی و روحانی اختلاف به وجود آمده است؟ از آشفته شدن روابط بین مجلس ودولت چه جریاناتی سود بیشتری می‌برند؟ استیضاح وزیر کار واعلام وصول سوال از آقای روحانی چه تاثیری بر روابط مجلس ودولت گذاشته است؟ فشارهای بیرونی تا چه حد می‌تواند بر روابط مجلس ودولت تاثیر بگذارد؟ این راکه گفته می‌شود آقای واعظی وتیم همراه او با رییس مجلس روابط خوبی دارند قبول دارید؟». در ادامه نیز موسوی لارگانی به سوالات این‌گونه پاسخ داد:

درباره اختلاف بین دولت ومجلس اطلاعی ندارم. در رابطه با استیضاح آقای ربیعی نیز باید بگویم که استیضاح ابتداباید درکمیسیون مطرح می‌شد و هیات رییسه مجلس بابت این موضوع و اینکه استیضاح را به کمیسیون ارجاع نداده بودند، گفت این ارجاع سروقت انجام گرفته است. آقای سلمان خدادادی، رییس کمیسیون اجتماعی نیز در این باره توضیح داد و گفت که استیضاح وقتی به کمیسیون ارجاع داده شد که دولت لایحه دوفوریتی طرح تفکیک وزارت تعاون ،کار وامور اجتماعی را به مجلس فرستاده بود. اگر این لایحه درمجلس مصوب و وزارتخانه تفکیک می‌شد استیضاح باید به نوع دیگری صورت می‌گرفت. به همین دلیل استیضاح وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی از دستور جلسه خارج شد.اما درساعات پایانی روز سه شنبه که فردای آن روزاستیضاح وزیر انجام شد مساله استیضاح در دستورکار کمیسیون قرار گرفت که درآن شرایط امکان برگزاری جلسه وجود نداشت. امیدوارم روابط بین مجلس ودولت تیره نشده باشد؛ مجلس درباره استیضاح وزرا وطرح سوال از رییس جمهور به وظیفه قانونی خود عمل کرده و این وظیفه را قانون اساسی برعهد نمایندگان مجلس گذاشته است. وزیر تعاون وکار وامور اجتماعی چندین بار استیضاح شدند ودو بار رای اعتماد از مجلس گرفتند اما اینکه در فاصله کمی دو استیضاح از یک وزارتخانه صورت می‌گیرد به نظر منطقی نمی‌آید. اگر استیضاح وطرح سوال باعث تغییر برخورد، منش ورفتار دولت شود به نفع نظام نیست. رییس جمهور بیان کرده‌است اگر طرح سوال شود و من در مجلس حاضر شوم یک‌سری از مساله را بیان خواهم کرد؛ معتقدم این رفتارها به صلاح نظام وکشور نیست. دشمن هرروز به بهانه‌های مختلف نظام را تخریب می‌کند اگر خودمان نیز آب به آسیاب دشمن بریزیم، خوبیت ندارد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تصویری از دیدارش با سازمان میراث‌‌فرهنگی کشور به اشتراک گذاشت.

 

 

وی در پستی دیگر از اعتبار آسفالت سه راهی فخره تا شهریاری ابوزیدآباد خبر داد.

 

 

حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس، در اینستاگرام شخصی اش خبر داد:تصفیه‌خانه آب بابل خرداد ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته حسین نیازآذری، دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جریان بازدید از روند عملیاتی احداث تصفیه‌خانه آب شرب بابل دستور اکید داد همه تمهیدات فنی و اعتباری برای «بهره‌برداری فاز اول تصفیه‌خانه آب شرب بابل در خرداد ۹۸» فراهم‌ شود.

نیازآذری یادآور شد در جریان این سفر مشکلات مربوط به #فاضلاب بابل و امیرکلا، توسعه پست‌های برق شهرستان و مجتمع‌های آب روستایی منعکس شد که وزیر نیرو حسب مورد دستورات تاکیدی صادر کرد.

حسین نیازآذری نماینده بابل بازدید وزرا و مقامات ارشد دولت از طرح‌های عمرانی را ارزیابی و نظارت میدانی برنامه‌ها و فعالیت‌های اجرایی دانست و سفر دکتر اردکانیان وزیر نیرو را به مازندران مثبت ارزیابی کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه اقتصاد استان مازندران آب پایه است تاکید کرد در این سفر تلاش همکاران اینجانب و استانداری، طرح مشکلات کلان استان بود که به نتایج خوبی رسیدیم. نیازآذری اظهار داشت پیش و پس از سفر وزیر نیرو مسائل مربوطه به حوزه صنعت آب و برق را بطور جد در دستور کار داریم.

عضو هیات رئیسه کمسیون عمران مجلس با تشکر از وزیر محترم نیرو و همکاران ستادی و شرکت‌های تابعه و پیگیری مجدانه استاندار مازندران ابراز امیدواری کرد، دستور وزیر نیرو در موعد مقرر اجرایی شود.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس، تصاویری از نشست اش با مدیر توسعه زیرساخت های گردشگری دریایی بنادر کشور و  معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان منتشر کرد.

 

 

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پیام هایی 26 مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن را گرامی داشتند.

 

 

همچنین نمایندگان با انتشار پست هایی درگذشت عزت الّله انتظامی پیشکوست سینمای کشورمان را تسلیت گفتند.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet