خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/05/28 12:03:17
سرویس فرهنگی
یارمحمدی:

آمار کودکان بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان رو به افزایش است/ شناسایی 50 نفر مبتلا به سل

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمار کودکان بازمانده از تحصیل به این دلیل رو به افزایش است، تصریح کرد: امسال نیز ۴ هزار نفر به آمار ۱۱۹ هزار نفره این افراد اضافه می‌شود.
آمار کودکان بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان رو به افزایش است/ شناسایی 50 نفر مبتلا به سل نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمار کودکان بازمانده از تحصیل به این دلیل رو به افزایش است، تصریح کرد: امسال نیز 4 هزار نفر به آمار 119 هزار نفره این افراد اضافه می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201702103849216944.jpg آمار,کودکان,بازمانده,از,تحصیل,در,سیستان,و,بلوچستان,رو,به,افزایش,است/,شناسایی,50,نفر,مبتلا,به,سل Icana

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به شیوع بیماری سل در بین دانش آموزان سیستان و بلوچستان، گفت: تغذیه دانش آموزان و کودکان در استان یک معضل اساسی بوده که دلیل شیوع این بیماری نیز روشن است؛ سل بیماری فقرا است و دانش آموزان سیستانی با توجه به اینکه از حداقل‌ها محروم هستند، مبتلا به این بیماری شده‌اند و تا امروز 50 نفر مبتلا به سل در استان سیستان و بلوچستان شناسایی شده‌اند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی وضعیت تغذیه میان دانش آموزان را اسفناک توصیف و تصریح کرد: اگر پروتئین کافی به این دانش آموزان برسد این بیماری در بین دانش آموزان نمود پیدا نمی‌کند ولی وقتی حداقل‌‎های معیشتی در بین دانش آموزان وجود ندارد، این بیماری بیش از پیش خودش را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه بیماری سل حتی در آفریقا نیز ریشه کن شده است، ادامه داد: دولت و آموزش و پرورش ابتدا باید به وضعیت بهداشتی و سلامت این دانش آموزان توجه داشته باشد، پس از آن به سراغ سایر مسائل برود.

امسال 4 هزار نفر به آمار کودکان بازمانده از تحصیل اضافه می‌شود

یارمحمدی با استناد به آخرین آمارهای موجود از کودکان بازمانده از تحصیل، یادآور شد: در حاضر 119 هزار کودک و نوجوان بازمانده از تحصیل بین 6 تا 18 سال در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که 19 هزار نفر از این جمعیت مربوطه به شهر زاهدان است که امسال این نیز 4 هزار نفر به این آمار اضافه می‌‎شود.

مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرهای بزرگ عامل اصلی بازماندن کودکان از تحصیل

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مجموع کل دانش آموزان سیستان و بلوچستان را 600 هزار نفر اعلام و اضافه کرد: آمار کودکان بازمانده از تحصیل به این دلیل رو به افزایش است که خدمات دولت مانند آبرسانی، برق و گاز به روستا در حال قطع شدن است و روستاییان ناچار به مهاجرت به حاشیه شهرهای بزرگ مثل زاهدان هستند و وقتی جمعیت به شهرها می‌آید و شهرها نیز ظرفیت پذیرش این جمعیت را ندارند، پدیده‌هایی همچون کودکان بازمانده از تحصیل رخ می‌‎دهد.

وی ادامه داد: در عین حال بالاترین رشد جمعیت کشور متعلق به استان سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه بلوچستان است که این مسئله با توجه به کمبود فضای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان به آمار بازماندگان از تحصیل ‌می‌افزاید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet