هدر موبایل
1397/05/27 17:53:54
سرویس سیاسی
ملکشاهی:

هفته آینده زمان بررسی خارج از نوبت لایحه اصلاح مبارزه با پولشویی/امکان اصرار بر نظر قوه مقننه وجود دارد

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از احتمال بررسی لایحه اصلاح مبارزه با پولشویی طی هفته آینده خبر داد و گفت: در این بین اگر نظر مجلس صحیح باشد متعاقبا لایحه برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می شود.
هفته آینده زمان بررسی خارج از نوبت لایحه اصلاح مبارزه با پولشویی/امکان اصرار بر نظر قوه مقننه وجود دارد رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از احتمال بررسی لایحه اصلاح مبارزه با پولشویی طی هفته آینده خبر داد و گفت: در این بین اگر نظر مجلس صحیح باشد متعاقبا لایحه برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107608275434.jpg هفته,آینده,زمان,بررسی,خارج,از,نوبت,لایحه,اصلاح,مبارزه,با,پولشویی/امکان,اصرار,بر,نظر,قوه,مقننه,وجود,دارد Icana

الهیار ملکشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص اعاده لایحه اصلاح مبارزه با پولشویی به قوه مقننه از سوی شورای نگهبان، گفت: هنوز نظر شورای نگهبان در رابطه با لایحه مذکور به دست قوه مقننه نرسیده اما طبق روال معمول هرگاه ایرادی وجود داشته باشد به مجلس اطلاع و لایحه بازگردادنده می شود.

هفته آینده زمان بررسی خارج از نوبت لایحه مبارزه با پولشویی

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید اذعان کرد اگر لایحه مذکور در هفته جاری به مجلس برسد، حتما در هفته آینده و خارج از نوبت در دستورکار کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در این بین باید یادآور شد برای رفع ایرادات حتما از نماینده شورای نگهبان نیز دعوت خواهد شد تا بتوانیم نظر مسئولان را جلب کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: مبارزه با پولشویی قانونی است که مدت ها پیش در قوه مقننه تصویب شد که مورد تایید شورای نگهبان هم قرار گرفت؛ چندی پیش نیز تحت لایحه نسبت به اصلاح آن اقدام شد.

امکان اصرار بر نظر قوه مقننه وجود دارد

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر نظر شورای نگهبان قابل اصلاح باشد، حتما اقدام به اصلاح می شود، خاطرنشان کرد: در این بین اگر احساس شود نظر مجلس صحیح است متعاقبا اصرار بر نظر قوه مقننه خواهد شد که برای تعیین تکلیف، لایحه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد ‏لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در چهار بند مغایر با موازین شرع مقدس و قانون اساسی شناخته شد و جهت اصلاح به مجلس اعاده گردید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet