هدر موبایل
1397/05/29 16:58:24
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

آمار عجیب ۷۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور! / آیا واقعا ۵۰ درصد از خزر سهم ایران بوده است؟ / تاثیر مثبت واردات طلا به کشور / ادامه موج پیام‌های اینستاگرامی نمایندگان برای درگذشت آقای بازیگر

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
آمار عجیب ۷۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور! / آیا واقعا ۵۰ درصد از خزر سهم ایران بوده است؟ / تاثیر مثبت واردات طلا به کشور / ادامه موج پیام‌های اینستاگرامی نمایندگان برای درگذشت آقای بازیگر اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612100519679589.jpg آمار,عجیب,۷۰۰,هزار,میلیارد,تومان,پروژه,نیمه,تمام,در,کشور!,/,آیا,واقعا,۵۰,درصد,از,خزر,سهم,ایران,بوده,است؟,/,تاثیر,مثبت,واردات,طلا,به,کشور,/,ادامه,موج,پیام‌های,اینستاگرامی,نمایندگان,برای,درگذشت,آقای,بازیگر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در تازه ترین پست اینستاگرامی خود نقل قول ها درباره ی دریای خزر را متفاوت دانست و گفت: ما هیچوقت سهم پنجاه درصدی نداشته ایم. ظریف هفته آینده به کمیسیون می اید تا توضیح دهد واقعیت امر چه بوده است.
وی با اشاره به اینکه در دولت احمدی نژاد ایران سهم ۱۱ درصدی از دریای خزر را پذیرفته بود اظهار داشت: منوچهر متکی وزیر خارجه احمدی نژاد پیش نویس موافقنامه ۱۱٫۳ درصدی را بطور کامل پذیرفته و در صدد اجرای آن بوده است که دولت روحانی سر کار آمد و مانع از آن توافق شد و تاکنون این موضوع را نگه داشته است که هم اکنون از ۱۱ درصد زمان احمدی نژاد به حدود ۲۰ درصد رسیده است؛ 
نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی با انتقاد از کسانی که نهایی شدن این توافق را به رهبری مرتبط می دانند ادامه داد: من متاسفانه باز هم می بینم که میگویند به تایید رهبری برسد؛ نمیدانم چرا اصرار دارند از رهبری هزینه شود؛ طبق اصل ۷۷ همه ی توافق نامه ها باید به تایید مجلس برسد 
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به مردم قول میدهیم ذره ای خاک و آب کشور جدا نشود گفت: مردم نگران نباشند همان طور که در ۸ سال دفاع مقدس نگذاشتیم بعد از ۲۰۰ سال یک وجب از خاک کشور جدا شود، یک وجب آب دریا را به کسی نخواهیم داد 
وی درباره حواشی اخیر خود درباره علی کریمی سرمربی سابق سپید رود رشت گفت: علی کریمی و خدادا عزیزی اسطوره های فوتبال کشورند؛ همیشه برای ایشان و خداداد عزیز احترام قائلم
ایمن آبادی درباره شرایط کشور هم گفت: با توجه به شرایط کشور و اینکه دشمنان با تمام قدرت در یک صف بر علیه کشور هستند؛ در داخل هم نیاز داریم هر ایرانی وطن پرستی که قانون اساسی را قبول دارد یا در چارچوب قانون اساسی است باید یک ید واحدی علیه دشمن تشکیل دهند.
وی در پاسخ به ضمانت اجرایی داشتنِ طرحی که اخیرا توسط فراکسیون برای عفو عمومی و بازگشت ایرانیان خارج از کشور مطرح شده است گفت ؛ خیر این مسائل نیاز به حکم حکومتی دارد.

 

 

وی در پستی دیگر درباره مجموعه طنز "دکترسلام" گفت: این برنامه یک مجموعه منتقد است و دشمن دولت نیست. دولت و مسئولین باید یک جایگاه مناسب برای این برنامه طنز فراهم کنند؛ لذا یکی از مشکلات دولت این است که فضای نقد را بسته است و اگر خطا‌های دولت اعلام شود مشکلات زودتر حل می‌شود.
وی با بیان اینکه اگرچه نقد‌های طنز دکترسلام تیز و برنده است، اما برخلاف نظام نیست، گفت: توجیهات و بهانه‌های وزارت ورزش در جهت عدم برگزاری طنز دکترسلام قابل قبول نیست و مسئولین باید فرصت‌های بیشتری به برنامه‌های منتقد بدهد.
نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شرکت توسعه اماکن ورزشی و وزارت ورزش باید امکانات و شرایط برگزاری این مجموعه را فراهم کنند و اگر در مورد برخی نقد‌ها مخالف هستند این برنامه را توجیه کنند نه اینکه فضا را خشن کرده و اجازه برگزاری را ندهند. در نتیجه طنز "دکترسلام" نیز باید منصفانه‌تر به نقد جریان‌ها و موضوعات بپردازد و یک طرفه قضاوت نکند. 

 

 

جعفرزاده همچنین با اشاره به اینکه واردات طلای خام به کشور آزاد شده است، گفت: بعضی بعضی اقدامات در گذشته رخ داده است که هیچ توجیهی برای آن وجود ندارد، ممنوعیت واردات طلا و ارز از جمله این اقدامات است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با تاکید براینکه باید براساس متقضیات روز تصمیم گیری های اقتصادی صورت گیرد، ادامه داد: شرایط امروز ایجاب می کند تصمیم جدیدی در حوزه ارز و طلا گرفته شود بگیریم، در شرایط تحریمی نباید خودمان به تحریم های اضافه کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه طلا پشتوانه کشور است، بیان داشت: وقتی می خواهیم پشتوانه کشور که طلا است با ارز و سکه افزایش دهیم منع واردات اقدام توجیه پذیری نبود؛ اکنون مسئولان در بسته ارزی جدید واردات طلای خام را آزاد کرد که تصور می شود این تصمیم گیری می تواند موثر باشد.

وی در باره استفاده از طلاهای وارداتی، گفت: اینکه طلای خام وارد کشور شود یک داستان است اینکه با این ذخایر چه کاری انجام دهیم بحث دیگری است.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین در مجلس در باره ضرب سکه با ذخایر طلا تاکید کرد: طلا پشتوانه ملی است و نباید دوباره به هر شکلی آن را وارد بازار کنیم، در چند ماه گذشته بی رویه از ذخایر ارزی و طلا را بدون برنامه استفاده کردیم.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بخش اعظمی از ذخایر طلا و ارز کشور دچار مشکل شده است، بیان داشت: انتقاد مقام رهبری درست است یک سری اتفاقات تلخ در داخل افتاده است که توانسته شدت تحریم را افزایش دهد، در حالی که به دنبال آن بودیم اثر تحریم را کاهش دهیم.

وی ادامه داد:می خواستیم اثر تحریم کاهش پیداکند و نسبت سختی و مقاومت را افزایش دهیم اما تمام اقداماتی که برای مقاومت اقتصادی انجام داده بودیم از دست دادیم و در واقع اقتصاد کشور ضعیف و لاغر شد.

خریداران بزرگ سکه نظام اقتصاد را برهم زدند

این نماینده مجلس با تاکید براینکه پشتوانه کشور در قالب سکه وارد بازار شد، گفت: اعداد و ارقامی که سکه فروخته شد قابل توجیه نیست، دانش آموز مقطع دبیرستانی هم می داند آنهایی که نجومی سکه خریداری کردند به دنبال برهم زدن نظم اقتصاد وارد بازار شدند.

 

 

این نماینده در ادامه از نشست اش با جمعی از فرهیختگان و نخبگان شهرستان رشت نوشت:

در این نشست جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم در شهرستان رشت در مجلس با بیان اینکه این نشست به منظور هم اندیشی، بیان مشکلات و مطالبات مردم شهرستان رشت برگزار شده است گفت: تصمیم بر این است که هر دوماه چنین نشستی برگزار کنیم.
وی با اشاره به اینکه بنده تمایل دارم که شنونده باشم، گفت: از جلسات بعدی از مسئولان، مدیران شهرستانی و استانی نیز برای شنیدن مشکلات و ارائه راهکارهای این نخبگان حتما دعوت به عمل خواهد آمد.
جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه مطالبات مردم به نماینده کمک می‌کند، افزود: باید روحیه مطالبه گری در بین همه ما وجود داشته باشد اگر این روحیه وجود نداشته باشد همه گمان می‌کنند که مملکت گل و بلبل است.
مشکلات باید با رعایت انصاف و اخلاق بیان شود
وی با اشاره به اینکه باید مشکلات مردم از زبان نماینده روستاها، بخش‌ها و شهرها به ما گفته شود، افزود: مشکلات باید با رعایت انصاف و اخلاق بیان شود.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره اینکه اراده بنده رفع مشکلات مردم است، گفت: برای اینکه بتوانیم آگاهی کامل در مورد مشکلات شش بخش شهرستان داشته باشیم نیازمند کمک نمایندگان بخش‌ها هستیم.

جعفرزاده با بیان اینکه به دنبال پست و مقام نیستم، افزود: بنده عهدی با مردم بستم و باید وظیفه خود را برای رفاه و آسایش مردم به درستی انجام دهم.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روزهای آخر هفته در بخش‌ها حضور دارم، گفت: بنده به شما قول خواهم داد که در ۷۰ ساعتی که در رشت هستم تمام وقت خود را برای شنیدن و پیگیری مشکلات مردم بگذارم اما بازهم امکان رسیدگی به همه مسائل وجود ندارد.
وی با بیان اینکه هیچ وقت کاری نخواهم کرد مردم شهرستان رشت در عرصه بین اللملی و مجلس شرمنده شوند، افزود: همیشه افتخارم این است که نماینده رشت هستم و همه جا اعلام کردم که من سر سفره مردم رشت بزرگ شدم و تا آخرهم به همین مردم خدمت خواهم کرد و تا زمانی که بخواهم نماینده باشم از رشت نماینده می‌شوم.

 

 

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام از حضورش در  ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز و تماشای بازی تراکتورسازی و سایپا  خبر داد.

 

 

محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر بومهن و پردیس در مجلس، با انتشار پستی یادداشت کرد: هفته گذشته «کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر» به امضای پنج کشور ساحلی این دریا رسید.
این قرارداد، جنجال زیادی در ایران آفرید و حساسیت‌های ملّی بسیاری برانگیخت، چندان که حتی آن را با استناد به «حق پنجاه درصدی ایران»، «کشور فروشی» هم نام نهادند! این منتقدان، «حق پنجاه درصدی» را نیز از قراردادهای از زمان سقوط تزارها در روسیه و قبل از سقوط شوروی، استنباط و استخراج می‌کردند. 

اکنون با توضیحات پاره‌ای از کارشناسان و مسئولان، آن التهاب تقریباً رو به خاموشی است. اما در این ‌باره چند نکته قابل ملاحظه است:
۱- در کنوانسیونِ خزر، هنوز سهم ایران از این دریا مشخص نشده است و تنها بر سهم روسیه و همسایگان روسیه تصریح شده و مطابق این کنوانسیون، توسط کشورهای دیگر به رسمیت شناخته شده است. البته این جای نقد دارد که چرا پس از بیش از بیست سال هنوز نتوانسته‌ایم سهم خود را مشخص کنیم.
۲- در لوای این کنوانسیون البته پاره‌ای امتیاز نصیب ایران شده است از جمله حق استفاده ﮐﺎﻧﺎﻝ ﻭﻟﮕﺎ - ﺩﻥ ﺭﻭﺳﯿﻪ برای دسترسی به آب‌های آزاد، ملاحظه شرایط نامساعدِ ساحل‌ها، ممنوعیت حضور نظامی کشورهای غیرساحلی.
۳- البته «حق پنجاه درصدی» ابهام جدی دارد. نه‌تنها به لحاظ جغرافیایی، استیفای این حق معقول نیست، بلکه عباراتِ حقوقی قراردادهایی که به آن استناد می‌شود اصلاً نمی‌تواند متضمنِ این «حق» باشد؛ از همین روی، هیچ‌گاه ایران اینچنین ادعایی را حتی در زمان شوروی نکرد.
۴- ادعای ایران از زمان سقوط شوروی بر حق بیست درصدی بوده و تا اکنون نیز اجازه استفاده دیگر کشورها را در سهم خود نداده است. هرچند پیش‌تر معتقد بود که دریا سهم مشاع در میان پنج کشور است لذا باید میان پنج کشور همزمان توافق و توزین شود اما با امضای این کنوانسیون، ایران بر تقسیمات بر اساس توافق با کشورهای همسایه تصریح کرده و لذا تاکتیک دفاع از سهم بیست درصدی خود را باید عوض کند.
بنابراین ایران تا کنون از حقوق خود کوتاه نیامده است و امضای این کنوانسیون نیز اصلاً این معنا را افاده نمی‌کند.
۵- گذشته از این نکات حقوقی، نقد مهمی که بر این توافق وجود دارد، عدم شفافیت آن است. مشخص نیست چرا دولت محترم حتی در سفرهای غیرمهم از نمایندگان ملت دعوت می‌کند ولی در چنین قراردادی عضو ناظر مجلس حضور ندارد؟ ابهام همیشه می‌تواند التهاب بیافریند. خصوصاً در این روزهایی که گرفتار بحران اعتماد هستیم.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، از بازدیدش از روستای شهرک شهید کشوری (جهان آباد ) خبر داد.

وی ضمن بازدید از مدرسه خیرساز و باشگاه بدنسازی با حضور در مسجد شهرک شهیدکشوری به اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و سخنرانی و بررسی مشکلات مردم پرداخت.

 

 

سیدصادق طباطبایی نژاد نماینده مردم شهرهاى اردستان ، زواره و مهاباد درمجلس شوراى اسلامى،در صفحه شخصی خود تصاویری از بازدیدش از روند اجرایی باند دوم جاده اصفهان به اردستان به اشتراک گذاشت.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس، تصاویری از نشست اش با جمعی از بازنشستگان شرکت نکا چوب منتشر کرد.

 

 

علی اسدی نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس، با انتشار پستی از جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان نوشت.

وی در این جلسه اظهار کرد: با اتفاقاتی که در ماه ها و روزهای اخیر در اقتصاد کشور افتاده باید بخش خصوصی را حساب شده فعال کنیم. وی افزود: نزدیک به ۷۰۰ هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد که اگر بخواهیم این پروژه ها به اتمام رسیده و از بن بست خارج شویم، به حضور جدی بخش خصوصی نیازمندیم.

اسدی کرم تصریح کرد: تاکنون خصوصی سازی به گونه ای اتفاق افتاده که با مشکلاتی روبه رو بوده و اگر به صورت منطقه ای و استانی عمل کنیم، بهتر خواهد بود و مشکلات نیز کمتر می شود.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف، ارائه خدمت بهتر به مردم است و باید کار در بخش خصوصی اتفاق بیفتد گفت: عدم برنامه ریزی برای اجرای امور از مشکلات است ضمن آنکه تشکیلات منسجمی نیز برای همراهی وجود ندارد.

وی افزود: باید تئوری ها را کنار گذاشته و وارد عمل شویم و باید این جلسات نتیجه عملی و کاربردی داشته باشد.

 

 

محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود در مجلس، در صفحه خود تصاویری از همایش احیا و پاسداشت دهستان بنافت منتشر کرد.

 

 

 سیدحسین افضلی نماینده مردم شهرستان اقلید، از جلسه اش با مدیر کل مخابرات استان فارس،معاون مدیرکل و رییس مخابرات شهرستان اقلید در خصوص مشکلات آنتن دهی موبایل و اینترنت و تلفنهای ثابت این شهرستان خبر داد.

 

 

مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، مداخله گری دولت در بازار ارز را نامطلوب قلمداد کرد و گفت: بستن صرافی ها اشتباه دیگر دولت برای دامن زدن به نابسامانی ارزی است.

 

 

وی همچنین تصاویری از مسابقات قهرمانی درگ ۲۰۰ متر استانی در چمخاله و تصاویری نیز از نشست اش با  ریاست سازمان چای کشور، رئیس سندیکای چای وکارخانه داران چای استان گیلان به اشتراک گذاشت در این نشست در خصوص ممنوعیت صادرات چای ایران و اختصاص ارز دولتی (۴۲۰۰ تومانی) برای وارد کنندگان چای ،بحث و گفتگو انجام شد و برای اینکه آسیب به صنعت چای و چایکاران وارد نشود پیگیری های لازم انجام خواهد گرفت.

 

 

مهدی سنایی نماینده پیشین مجلس و سفیر کنونی ایران در روسیه، پست زیر را در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد.

 

 

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پیام هایی در فضای مجازی درگذشت دو هنرمند ارزشمند کشور، عزت الـلّه انتظامی و سید ضیاءالدین دری را تسلیت گفتند.

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet