هدر موبایل
1397/05/28 07:20:00
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

سفر دانش‌آموزان ایرانی به گرجستان بدون هماهنگی وزارت خارجه بود/ رسیدگی به رفتار توهین‌آمیز با ایرانیان در فرودگاه تفلیس در کمیسیون امنیت ملی

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه متأسفانه گرجستان در سال‌های اخیر به مقصدی برای هجوم گردشگران ایرانی تبدیل شده، گفت: جذابیت‌های خارجی برای ۱۵ میلیون ایرانی ناشی از سوءمدیریت حوزه گردشگری است.
سفر دانش‌آموزان ایرانی به گرجستان بدون هماهنگی وزارت خارجه بود/ رسیدگی به رفتار توهین‌آمیز با ایرانیان در فرودگاه تفلیس در کمیسیون امنیت ملی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه متأسفانه گرجستان در سال‌های اخیر به مقصدی برای هجوم گردشگران ایرانی تبدیل شده، گفت: جذابیت‌های خارجی برای 15 میلیون ایرانی ناشی از سوءمدیریت حوزه گردشگری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201807101953045141.jpg سفر,دانش‌آموزان,ایرانی,به,گرجستان,بدون,هماهنگی,وزارت,خارجه,بود/,رسیدگی,به,رفتار,توهین‌آمیز,با,ایرانیان,در,فرودگاه,تفلیس,در,کمیسیون,امنیت,ملی Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به موضوع حادثه فوت دو دانش آموز ایرانی در گرجستان و رسیدگی های کمیسیون امنیت ملی گفت: این موضوع را در کمیسیون امنیت ملی بررسی کردیم البته حدود دو ماه طول می کشد تا گزارش پزشکی قانونی و سایر دستگاه های مربوطه به ایران ارسال شود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: به محض ارائه گزارش از سوی گرجستانی ها، ایران رسیدگی خود را شروع می کند اما در واقع اصل تخلف در داخل صورت گرفت که این سفر بدون هماهنگی وزارت امور خارجه صورت گرفت.

وی افزود: در حال حاضر با کمک بیمه سامان پیکر دو دانش آموز یزدی به کشور بازگردانده شده است.

 

بیشتر بخوانید: بررسی موضوع مرگ دو دانش آموز یزدی در گرجستان در کمیسیون امنیت ملی مجلس

 

فلاحت پیشه همچنین درباره برخورد توهین آمیز با مسافران ایرانی در فرودگاه تفلیس یادآور شد: اینگونه اتفاقات قابل قبول نبوده و متأسفانه در طول یک سال اخیر چند برابر شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در جریان پیگیری ها و گزارشی که در این خصوص دریافت کردیم مراتب اعتراض رسمی از سوی وزارت امور خارجه طرف گرجستانی داده شده و توضیح خواسته شده همچنین تذکر برای عدم تکرار این اتفاق نیز ارائه شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه تبدیل شدن گرجستان به مقصدی برای اقامت ایرانیان جای تأمل دارد، عنوان کرد: اینکه حدود 15 میلیون ایرانی جذابیت های مختلف را خارج از ایران دنبال کنند به خاطر سوءمدیریت ها است و حتی شاهدیم که هر جا امکان جذب و اقامت و حضور گردشگران پیدا شود بلافاصله ایرانی ها به آنجا هجوم می برند و در میان این هجوم ها ممکن است رفتارهای خلاف شأن هم نسبت به آنها صورت گیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به جنگ سیاسی و اقتصادی که دشمن علیه ایران راه انداخته است، خاطرنشان کرد: معتقدیم دشمنان قصد دارند با جذاب نشان دادن غرب و از بین بردن جذابیت های بلوک شرق، مانع پیشرفت این کشورها شوند و برای خود کسب درآمد کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet