هدر موبایل
1397/05/28 14:35:25
سرویس فرهنگی
سلیمی:

تعطیلات زمستانه مدارس بدون کار کارشناسی آسیب‌های جدی به آموزش و پرورش وارد می‌کند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اصرار برای اجرای طرح تعطیلی زمستانه مدارس را عجیب توصیف و تصریح کرد: این تصمیم بدون کار کارشناسی آسیب‌های جدی به آموزش و پرورش وارد می‌کند.
تعطیلات زمستانه مدارس بدون کار کارشناسی آسیب‌های جدی به آموزش و پرورش وارد می‌کند عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اصرار برای اجرای طرح تعطیلی زمستانه مدارس را عجیب توصیف و تصریح کرد: این تصمیم بدون کار کارشناسی آسیب‌های جدی به آموزش و پرورش وارد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105228525463.jpg تعطیلات,زمستانه,مدارس,بدون,کار,کارشناسی,آسیب‌های,جدی,به,آموزش,و,پرورش,وارد,می‌کند Icana

علیرضا سلیمی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره طرح تعطیلی زمستانه مدارس و موافقت اولیه آموزش و پرورش با این طرح، گفت: اصرار برای اجرای این تصمیم با توجه به آماده نبودن زیرساخت‌های گردشگری در کشور جای سئوال دارد و در شرایطی که شرایط اقتصادی و گرانی سفر اجازه توسعه گردشگری را نمی‌دهد، آیا با تعطیلی زمستانی مدارس توسعه‌ای در زمینه گردشگری ایجاد می‌شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه ایران دارای اقلیم‌های متفاوتی است که بازگشایی زودتر مدارس در تابستانی قطعا برای استان‌های گرمسیر مانند سیستان و بلوچستان، خوزستان و بوشهر و هرمزگان دشوار است، افزود: این تصمیم بدون کار کارشناسی آسیب‌های جدی به بدنه آموزش و پرورش وارد می‌کند.

لزوم بررسی طرح تعطیلی زمستانه در مجلس

وی با تأکید بر اینکه ضرورت دارد مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات در این زمینه نظرات کارشناسی خود را بیان کند، اظهار کرد: این موضع پیش از رسانه‌ای شدن در رسانه‌ها باید مراحل کارشناسی خود را بگذراند و پس از آن رسانه‌ای می‎‌شد که این مسئله هم انجام نشد.

بهتر است طرح به صورت آزمایشی در چند استان اجرا شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: همچنین بهتر است این طرح به صورت آزمایشی در چند استان اجرا شود و برآوردهایی در خصوص تأثیر تأثیر این طرح در توسعه گردشگری انجام گیرد و ما نباید صرفا به این دلیل که این طرح در اروپا و غرب اجرایی می‌شود آن را در کشور خودمان نیز اجرایی کنیم.

قیمت نجومی هواپیما و قطار تأثیر مستقیم در گردشگری دارد

سلیمی تصریح کرد: از سوی دیگر قیمت نجومی بلیط هواپیما و قطار نیز تأثیر مستقیمی بر گردشگری کشور دارد و اگر سازمان میراث فرهنگی به دنبال توسعه گردشگری در کشور است باید به سراغ مسائل اصلی کشور برود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: از سوی دیگر با توجه به کاهش توان مالی مردم میزان سفرها و گردشگری مردم کاهش یافته است لذا اگر آماری از میزان  گردشگری مردم در 6 ماهه ابتدایی امسال در قیاس با سال گذشته منتشر شود، قطعا آمار سفرهای تفریحی و گردشگری کاهش یافته است و دولت باید به این مسائل اساسی بپردازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet