هدر موبایل
1397/05/28 09:20:20
سرویس اقتصادی
بدری:

گرانی بلیت سازمان هواپیمایی را به مجلس کشاند/حذف پروازهای چارتری قوت گرفت

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، از عملکرد ایرلاین ها انتقاد کرد و گفت: گرانی بلیت هواپیما و همچنین مشکلاتی که پروازهای چارتری ایجاد کرده پای سازمان هواپیمایی را به مجلس باز کرد.
گرانی بلیت سازمان هواپیمایی را به مجلس کشاند/حذف پروازهای چارتری قوت گرفت سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، از عملکرد ایرلاین ها انتقاد کرد و گفت: گرانی بلیت هواپیما و همچنین مشکلاتی که پروازهای چارتری ایجاد کرده پای سازمان هواپیمایی را به مجلس باز کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105753612437.jpg گرانی,بلیت,سازمان,هواپیمایی,را,به,مجلس,کشاند/حذف,پروازهای,چارتری,قوت,گرفت Icana

صدیف بدری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد شرکت های هواپیمایی، گفت: اخیرا ایرلاین ها عملکرد و وضعیت مناسبی نداشته و هر روز با افزایش نرخ بلیت ها دغدغه جدیدی برای مسافران ایجاد می کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در خصوص افزایش بی ضابطه نرخ بلیت هواپیما با سازمان هواپیمایی رایزنی و مذاکره صورت گرفته است، افزود: کمیسیون عمران مجلس هفته جاری میزبان وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی برای پاسخگویی در رابطه با   نرخ بلیت هواپیما و همچنین عملکرد شرکت های چارترکننده پرواز است.

نیمی از هزینه های ایرلاین ها ارزی است

بدری با تاکید بر اینکه 50 درصد هزینه های سازمان هواپیمایی مربوط به بلیت است که از این میزان 50 درصد به صورت ارزی و مابقی به صورت ریالی  تامین می شود، تصریح کرد:شاید برخی نرخ ها متاثر از شرایط ارزی افزایش یافته؛ اما ضعف مدیریتی نیز در گرانی های اخیر مشهود است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه نرخ بلیت در سفرهای داخلی باید مورد بازنگری قرار گیرد، گفت: سازمان هواپیمایی باید گزارشی در این باره به کمیسیون عمران مجلس ارایه کنند.

پروازهای چارتری همچنان نارضایتی های عدیده رقم می زنند

وی با تاکید بر اینکه بیشترین موضوعی که مردم را نگران کرده سفرهای چارتری است، ادامه داد: در مسیرهای پرتردد شرکت های چارتر کننده قیمت ها را چندبرابر کرده و گاهی با لغو یک باره پرواز مسافران را متضرر می کنند.

بدری با بیان اینکه پروازهای چارتری مشکلات عدیده ای ایجاد کرده اند، تصریح کرد: باید ظرف یک تا دوماه آینده این پروازها لغو شده و ایرلاین ها نسبت به ارایه بلیت ها در سامانه اقدام کنند.

وی، با تاکید بر اینکه مردم باید بتوانند به راحتی بلیت تهیه کنند، گفت: با توجه به اینکه ایرلاین ها عملکرد خوبی نداشته اند از این رو پروازهای چارتری فقط در برخی مسیرها باید ادامه داشته باشد./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet