هدر موبایل
1397/05/28 09:57:12
سرویس اجتماعی
ذوالقدر خبر داد:

اعتبارات ویژه ایمن‌سازی تهران در بودجه 98/ نشست نمایندگان تهران با سازمان برنامه برای مقاوم‌سازی پایتخت

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات و اسلام شهر در مجلس با تشریح وضعیت ایمنی شهر تهران در برابر زلزله از تخصیص منابع بودجه ای برای مدیریت بحران شهر تهران و بافت فرسوده شهری در سال ۹۸ خبر داد.
اعتبارات ویژه ایمن‌سازی تهران در بودجه 98/ نشست نمایندگان تهران با سازمان برنامه برای مقاوم‌سازی پایتخت نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات و اسلام شهر در مجلس با تشریح وضعیت ایمنی شهر تهران در برابر زلزله از تخصیص منابع بودجه ای برای مدیریت بحران شهر تهران و بافت فرسوده شهری در سال 98 خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg اعتبارات,ویژه,ایمن‌سازی,تهران,در,بودجه,98/,نشست,نمایندگان,تهران,با,سازمان,برنامه,برای,مقاوم‌سازی,پایتخت Icana

فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص ایمنی شهر تهران در مقابل زلزله، گفت: موضوع امنیت شهر تهران و اینکه تهران بر روی گسل قرار دارد و کوچکترین لرزه ای می تواند خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی برای شهر و شهروندان داشته باشد در نشست های متعددی که با دستگاهی مختلف از جمله وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور، ستاد مدیریت بحران و هلال احمر و شهرداری داشته ایم همواره مورد پیگیری قرار گرفته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست با دستگاه های مختلف از دستگاه های متولی خواستیم که طرحی جامع در خصوص مقاوم سازی شهر تهران و مدیریت بحران آن انجام دهند تا آسیب ها را به میزان حداقل کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه در خصوص مدیریت بحران شهر تهران با ٦ چالش اساسی روبرو هستیم، گفت: یکی از کلیدی ترین این چالش ها، بافت فرسوده است که در این خصوص چهره نمایی فرسودگی استان تهران انجام شده و طرح باز آفرینی شهری با هدف بهسازی، نوسازی و مقاوم سازی مناطق و محلات فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی با مسئولیت وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است.

این نماینده مجلس دهم ابراز کرد: باید در نظر داشت که برای مدیریت بحران شهری باید از سه عنصر ارتباطات، راه و امنیت به طور همزمان بهره گرفت که بازآفرینی شهری پیش نیاز تمامی اقدامات دیگر به حساب می آید.

نماینده مردم تهران ری، شمیرانات و اسلام شهر در مجلس در پایان گفت: در همین خصوص در جلسات بررسی و برنامه ریزی بودجه ٩٨  که هم اینک با حضور اعضاء مجمع نمایندگان تهران در سازمان برنامه و بودجه در حال انجام است موضوع مدیریت بحران شهر تهران و بافت فرسوده شهری به عنوان دو چالش اولویت دار مورد توجه برای تخصیص منابع بودجه ای و اعتباری لازم قرار دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet