هدر موبایل
1397/05/28 09:27:48
سرویس صحن
قاضی پور در اخطار قانون اساسی:

رئیس جمهور و وزیر امور خارجه درباره موافقت نامه دریای خزر شفاف سازی کنند

نماینده مردم ارومیه در مجلس از رئیس جمهور و وزیر امور خارجه درخواست کرد که با حضور در مجلس درباره معاهده اخیر کشورهای حوزه دریای خزر شفاف‌سازی کنند.
رئیس جمهور و وزیر امور خارجه درباره موافقت نامه دریای خزر شفاف سازی کنند نماینده مردم ارومیه در مجلس از رئیس جمهور و وزیر امور خارجه درخواست کرد که با حضور در مجلس درباره معاهده اخیر کشورهای حوزه دریای خزر شفاف‌سازی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707102177791743.jpg رئیس,جمهور,و,وزیر,امور,خارجه,درباره,موافقت,نامه,دریای,خزر,شفاف,سازی,کنند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (یکشنبه، 28 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصول 77 و 78 این قانون، گفت: براساس اصل 77 قانون اساسی عهدنامه‌ها، مقاوله‌نامه‌ها، قرارداد‌ها و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و اصل 78 قانون اساسی تاکید می‌کند هرگونه تغییر در خطوط مرزی ممنوع است مگر اصلاحات جزیی با رعایت مصالح کشور، به شرط اینکه یک طرفه نباشد و به استقلال و تمامیت ارضی کشور لطمه نزند و به تصویب چهار پنجم مجموع نمایندگان مجلس شورای اسلامی برسد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس مجلس باید رئیس جمهور و وزیر امور خارجه را دعوت و به مجلس احضار کند تا فرمایشاتی که درباره دریای خزر داشته اند را بیان کرده و نمایندگان را در جریان امور قرار دهند، افزود: در شبکه های مجازی سلطنت طلبان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران شایعات فراوانی مطرح کردند لذا اصل مطلب باید از زبان رئیس مجلس، رئیس جمهور و وزیر امور خارجه مشخص شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایرانیان حق خود از دریای خزر را از دست نمی دهند و سهمیه کشور از نفت دریای خزر مشخص است که باید از آن استفاده کنند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet