هدر موبایل
1397/05/28 10:00:47
سرویس صحن
به منظور تامین نظر شورای نگهبان:

ضوابط تائید اعتبارنامه نمایندگان مشخص شد

نمایندگان مردم در خانه ملت ضوابط تائید اعتبارنامه نمایندگان را مشخص کردند.
ضوابط تائید اعتبارنامه نمایندگان مشخص شد نمایندگان مردم در خانه ملت ضوابط تائید اعتبارنامه نمایندگان را مشخص کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201804101870779017.jpg ضوابط,تائید,اعتبارنامه,نمایندگان,مشخص,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 28 مردادماه) مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان با 179 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر در صحن علنی با ماده 31 طرح اصلاح موادی از قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.

در ماده 31 آمده است: شعبه موظف است حداکثر ظرف مدت 3 روز کاری گزارش تائید آن دسته از اعتبارنامه های واصله را که معترض ندارند به صورت یکجا به هیات رئیسه ارسال کند تا برای تصمیم گیری مجلس در دستور کار قرار گیرد. اعتبارنامه هایی که مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفته است حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری توسط شعبه رسیدگی می شود، در صورتی که نظر شعبه تائید اعتبارنامه باشد گزارش تائید آن برای تصمیم گیری به مجلس ارائه می شود، چنانچه نظر شعبه رد اعتبارنامه باشد از طریق هیات رئیسه مجلس به کمیسیون تحقیق ارجاع خواهد شد تا پس از رسیدگی و ارائه گزارش برای تصمیم گیری مجلس در دستوکار قرار گیرد.

براساس این گزارش نمایندگان همچنین با ماده 35 این طرح با 178 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

ماده 35 صراحت دارد: چنانچه کمیسیون تحقیق اعتبارنامه رد شده از سوی شعبه را رسیدگی کند و نظر به تائید اعتبارنامه داشته باشد، گزارش آن برای تصمیم گیری مجلس در دستورکار قرار می گیرد و در صورتی که نظر کمیسیون مبنی بر رد اعتبارنامه باشد گزارش آن حداکثر به مدت 15 دقیقه در مجلس مطرح و عدله رد اعتبارنامه ارائه می شود. نماینده ای که اعتبارنامه اش توسط کمیسیون رد شده ا ست حداکثر مدت 30 دقیقه فرصت دارد تا از خود دفاع کند ضمن اینکه می تواند بخشی از وقت خود را به دو نفر از نمایندگان واگذار کند سپس گزارش کمیسیون تحقیق به رأی گذاشته می شود چنانچه رد اعتبارنامه به تصویب مجلس نرسد رئیس جلسه تصویب آن را اعلام می کند.

همچنین نمایندگان با تبصره الحاقی به ماده 192 مکرر 2 با 174 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر در صحن علنی موافقت کردند.  

تبصره- در صورتی که گزارش کمیسیون دارای موارد متعدد باشد برای هر یک از مواد به تفکیک رأی گیری می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet