هدر موبایل
1397/05/29 09:06:49
سرویس اقتصادی
خجسته :

عمل به شعار سال تنها در سربرگ‌های وزارتخانه‌ها و ادارات/ کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می‌شود

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، گفت: کالاهای قاچاق از مبادی رسمی گمرک وارد کشور می‌شود، برای قطع دست کسانی که به نظام آسیب می‌زنند و جلوگیری از این موضوع درخواست تحقیق و تفحص کرده‌ایم.
عمل به شعار سال تنها در سربرگ‌های وزارتخانه‌ها و ادارات/ کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می‌شود رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، گفت: کالاهای قاچاق از مبادی رسمی گمرک وارد کشور می‌شود، برای قطع دست کسانی که به نظام آسیب می‌زنند و جلوگیری از این موضوع درخواست تحقیق و تفحص کرده‌ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108667057332.jpg عمل,به,شعار,سال,تنها,در,سربرگ‌های,وزارتخانه‌ها,و,ادارات/,کالای,قاچاق,از,مبادی,رسمی,وارد,کشور,می‌شود Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص میزان تحقق شعار سال، اظهار داشت: شعار حمایت از کالای ایرانی که مانند شعارهای سالیان اخیر دوای درد بود و اگر در ده سال گذشته مسئولین به شعارهای سال عمل می‌کردند در وضعیت کنونی قرار نداشتیم، تولید داخلی یعنی اشتغال، قطع وابستگی به خارج و دست به سوی طرف‌های خارجی دراز نکردن.

عمل به شعار سال تنها در سربرگ‌های وزارتخانه‌ها و ادارات

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها در سربرگ‌های وزارتخانه‌ها و ادارات به شعار سال عمل شده و کارعملی صورت نگرفته است، گفت: در گمرک‌های کشور از سر سوزن تا قطعات هواپیما وارد کشور شده است، کنترلی بر واردات وجود ندارد.

پوشاک چینی و ترک 380هزار نفر را بیکار کرده است

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر 380هزار نفر در بخش تولید پوشاک با ورود کالاهای ساخت ترکیه و چین بیکار شده‌اند، ادامه داد: کالاهای قاچاق از مبادی رسمی گمرک وارد کشور می‌شود، برای قطع دست کسانی که به نظام آسیب می‌زنند و جلوگیری از این موضوع درخواست تحقیق و تفحص کرده‌ایم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گمرک کنترل کافی را نداشته، مسئولین شعار سال را عملی نکرده و مجلس و دستگاه‌های نظارتی به میزان کافی و صحیح نظارت نکرده‎‌اند، عنوان کرد: اگر واردات کالاهای قاچاق و مشابه تولید داخل کنترل می‌شد شرایط کشور اینگونه نبود.

کارخانه‌های کشور یکی پس دیگری فلج می‌شوند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرکت بافتینه ملایر لباس‌های بیمارستانی تولید می‌کنند با این حال شرکت ترکیه‌ای وارد کشور شده و اقدام به تولید مشابه می‌کرد، این اقدام تا مرز تعطیلی شرکت بافتینه با 400 نفر کار پیش رفت، تصریح کرد: چرا مسئولین بحث حمایت از کالای ایرانی را متوجه نمی‌شوند، کارخانه‌های کشور یکی پس دیگری ضعیف و فلج می‌شوند.

توان تامین نیاز کشور در داخل وجود دارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه توانمندی‌ها را داریم و می‌توانیم تمامی نیازها را در داخل کشور تامین و ساماندهی کنیم، اضافه کرد: در زمان جنگ توانستیم تمامی نیازهای نظامی کشور را در داخل تامین کنیم اما درحال حاضر در شرایط جنگ اقتصادی چنین اتفاقی صورت نگرفته است.

مسئولین اعتقادی به تولید داخل و اشتغال‌زایی ندارند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کسانی که مسئولیت جنگ اقتصادی را بر عهده گرفته‌اند باید اعتقاد راسخی به تولید داخلی و اشتغال داشته باشند اما متاسفانه اینگونه اعتقادی در مسئولین نمی‌بینیم، عنوان کرد: از کشور چین تمامی اجناس بی‌کیفیت و بدخیم وارد کشور می‌شود که نشان از سوء مدیریت‌ها دارد که آسیب جدی به مردم وارد کرده است.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: تیم اقتصادی دولت باید با مردم صحبت کنند که در اقتصاد کشور چه می‌گذرد تا مردم تولید ملی را اصل قرار ‌دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet