هدر موبایل
1397/05/28 11:30:00
سرویس سیاسی
ابطحی مطرح کرد:

برخی همواره آمریکا را بَزَک می‌کنند/ضرورت تشکیل کمیته بررسی خسارت کودتای ۲۸ مرداد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد برخی همواره آمریکا را بزک می کنند و دنبال مذاکره با شیطان بزرگ هستند در حالی که باید از عوامل ایجاد کودتای ۲۸ مرداد درس عبرت بگیرند.
برخی همواره آمریکا را بَزَک می‌کنند/ضرورت تشکیل کمیته بررسی خسارت کودتای ۲۸ مرداد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد برخی همواره آمریکا را بزک می کنند و دنبال مذاکره با شیطان بزرگ هستند در حالی که باید از عوامل ایجاد کودتای 28 مرداد درس عبرت بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109051753561.jpg برخی,همواره,آمریکا,را,بَزَک,می‌کنند/ضرورت,تشکیل,کمیته,بررسی,خسارت,کودتای,۲۸,مرداد Icana

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در آستانه فرارسیدن سالروز کودتای 28 مرداد سال 1332، گفت: باید اذعان کرد کودتای مذکور واقعه ننگینی بود و سبب ایجاد نقطه عطف در تاریخ مبارزات مردمی در کشور شد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها توسط رژیم پهلوی اموال ایران را غارت کردند، اظهار کرد: در آن سال ها بیش از 40 هزار مستشار آمریکایی در ایران حضور داشت که امری عبرت آمیز است.

دولت انگلیس و آمریکا با نفوذ در میان انقلابیون تفرقه ایجاد کردند

وی با اشاره به اینکه دولت انگلیس و آمریکا با نفوذ در میان انقلابیون توانست تفرقه ایجاد کند، ادامه داد: در آن سال ها با بهره گیری از ابزار شایعه چند دستگی در بین افراد مشهود شد. همچنین نباید فراموش کرد که مصدق نیز با خوش بینی بیش از حد به آمریکایی ها دچار خطا شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه غربی ها با 10 هزار دلار عملیات کودتا را آغاز کردند و مزدوران آنها با سر دادن شعارهایی مانند جاوید شاه، مصدق کله کدو، سیاستت رفت زیر پتو و غیره به خیابان ها ریختند، تصریح کرد: این مهم در حالیست که اقدامات مذکور سبب شد مسئله مهم ملی کردن نفت نادیده گرفته شود و بالاخره کودتا به ثمر رسید.

برخی همواره آمریکا را بزک می کنند و دنبال مذاکره با شیطان بزرگ هستند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه نیز آمریکایی ها با اهرم فشار درصدد برهم زدن افکار عمومی در ایران هستند، افزود: ایالات متحده اگراحتمال دهد افراد یا کشورهایی می خواهند جلوی انها ایستادگی کنند، حتما به سمتی حرکت می کنند که به آنها آسیب بزنند.

 ابطحی با تاکید بر اینکه متاسفانه برخی آمریکایی ها را بزک می کنند و همواره دم از مذاکره با شیطان بزرگ می زنند، گفت: این مهم در حالیست که علی رغم تذکرها و هشدارهای رهبر انقلاب، متاسفانه برخی از مسئولان مجددا اعلام می کنند آمریکا پل های خراب کرده را احیا کند.

تفکر مذاکره با آمریکا سدی در برابر استفاده از ظرفیت داخلی

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وقتی تفکر مذاکره با آمریکا وجود دارد، کشور نمی تواند از بن بست خارج و از ظرفیت داخلی بهره مند شود، اظهار کرد: بنابراین به نظر می رسد باید عوامل ایجاد کودتای 28 مرداد تبیین و برای افراد خصوصا نسل جوان بیان شود تا همگان متوجه نیرنگ دشمن شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه آمریکایی ها طی سال های گذشته خسارت های زیاید را به کشورمان وارد کرده اند، تصریح کرد: در این میان کودتای 28 مرداد یکی از حوادثی است که سبب خسارت برای مردم و کشور شد و آمریکایی ها باید غرامت و خسارت آن را بپردازند.

ضرورت تشکیل کمیته بررسی خسارت کودتای ۲۸ مرداد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس نهم برای احقاق حق کشورمان در خصوص کودتای 28 مرداد اقدام به تصویب قانونی برای تشکیل کمیته بررسی خسارت کودتای مذکور کرد، خاطرنشان کرد: بر این اساس دولت باید با جدیت این مهم را پیگیری کند تا بتوان علیه ایالات متحده اقامه دعوا کنیم و خسارت کشورمان را دریافت کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet