هدر موبایل
1397/05/28 11:27:42
سرویس فرهنگی
سیاوشی شاه‌عنایتی مطرح کرد:

هرج و مرج دستفروش‌ها در اطراف تئاترشهر/ شورای شهر اقدامات عینی انجام دهد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تئاترشهر یکی از اصلی‌ترین بناهای فرهنگی تهران و شناسنامه فرهنگی این شهر است، خواستار ورود عینی شورای شهر به هرج و مرج اطراف این بنای تاریخی شد.
هرج و مرج دستفروش‌ها در اطراف تئاترشهر/ شورای شهر اقدامات عینی انجام دهد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تئاترشهر یکی از اصلی‌ترین بناهای فرهنگی تهران و شناسنامه فرهنگی این شهر است، خواستار ورود عینی شورای شهر به هرج و مرج اطراف این بنای تاریخی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106674096440.jpg هرج,و,مرج,دستفروش‌ها,در,اطراف,تئاترشهر/,شورای,شهر,اقدامات,عینی,انجام,دهد Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد به فضای  غیرفرهنگی اطراف مراکز فرهنگی و هنری به ویژه تئاتر شهر، گفت: علیرغم آنکه تئاتر شهر یکی از اصلی‌ترین بناهای فرهنگی تهران و شناسنامه فرهنگی این شهر است وضعیت اطراف آن هر روز بدتر می‌شود و این جای انتقاد به شهرداری و مسئولان فرهنگی دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت‌ دهم ساخت مسجد در آن فضا مشکلاتی را ایجاد کرد، افزود: مسئولان می‌توانستند برای مسجد جانمایی بهتری داشته باشند چراکه علاوه بر اینکه آنجا فضای مناسبی برای مسجد نیست در بسیاری مواقع صداهای‌ داخل مسجد در اجرای نمایش‌ها اختلال ایجاد می‌کند، درواقع نه مسجد می‌تواند رسالت خود را انجام دهد و نه تئاترشهر به اهداف خود می‌رسد.

ایجاد هرج و مرج ازسوی دستفروش‌ها در اطراف تئاترشهر

وی به اشاره به وضعیت هرج و مرجی که دستفروش‌ها در اطراف تئاترشهر ایجاد کرده‌اند، ادامه داد: ترددهای غیرفرهنگی در اطراف این مکان تمامی زیبایی‌های آن را گرفته است لذا ورود معاونت فرهنگی شهرداری و همفکری با مسئولان تئاترشهر برای تغییر وضعیت این فضا ضروری است.

از اطراف ساختمان تئاترشهر آسیب‌زدایی شود

سیاوشی شاه‌عنایتی از ورود شورای شهر تهران به این مسئله خبر داد و افزود: اگر چه هنوز اقدامات این شورا عینی نشده است اما امید است از اطراف ساختمان تئاترشهر آسیب‌زدایی شود.

برگزاری تعزیه‌خوانی و اجرای موسیقی در اطراف تئاترشهر مطابق با رسالت این مکان است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برگزاری برنامه‌های تعزیه‌خوانی و روضه‌خوانی در ایام محرم و صفر، همچنین اجرای گروه‌های موسیقی در ایام دیگر سال در اطراف تئاترشهر جذاب، فرهنگی و مطابق با رسالت این مکان است، اضافه کرد: با این وجود باید دستفروشان را با رعایت احترام از اطراف این بنای فرهنگی به مکان‌های دیگر هدایت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet