هدر موبایل
1397/05/28 10:35:53
سرویس صحن
سلیمی در اخطاری در صحن علنی:

اطلاعات محرمانه درباره افراد دارای گرین کارت در اختیار نمایندگان قرار گیرد

رئیس مجلس در پاسخ به درخواست سلیمی برای لزوم ارائه نام و اطلاعات افراد دوتابعیتی و دارای گرین کارت به نمایندگان گفت: این لیست در اختیار کمیسیون امنیت ملی قرار دارد که از آنها می خواهم لیست در اختیار شما قرار گیرد.
اطلاعات محرمانه درباره افراد دارای گرین کارت در اختیار نمایندگان قرار گیرد رئیس مجلس در پاسخ به درخواست سلیمی برای لزوم ارائه نام و اطلاعات افراد دوتابعیتی و دارای گرین کارت به نمایندگان گفت: این لیست در اختیار کمیسیون امنیت ملی قرار دارد که از آنها می خواهم لیست در اختیار شما قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201808105865449753.jpg اطلاعات,محرمانه,درباره,افراد,دارای,گرین,کارت,در,اختیار,نمایندگان,قرار,گیرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه 28 مرداد) مجلس شورای اسلامی در اخطار اصل 84 قانون اساسی گفت: در گزارش ارائه شده از سوی کمیسیون امنیت ملی درباره مدیران دو تابعیتی، اطلاعات وزارت خارجه پس از سال 90 است، زیرا پیش از سال 90 حجم اطلاعات زیاد بود، از سوی دیگر وزارت اطلاعات به صراحت اعلام کرده تعداد قابل توجهی از متخصصان دارای گرین کارت بوده یا دوتابعیتی هستند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: ما به عنوان نماینده مردم اطلاعات مصداقی نداریم، براساس اصل 84 قانون اساسی، نمایندگان باید در تمام مسائل داخلی و خارجی اظهارنظر کنند. زمانی که اطلاعات به ما نرسیده چگونه رأی دهیم، حداقل اطلاعات به صورت مصداقی و محرمانه در اختیار قرار گیرد تا بدانیم چند نفر دوتابعیتی به کار گرفته شده است.

وی خطاب به دکتر لاریجانی ادامه داد: در بخش اول گزارش کمیسیون امنیت ملی از وضعیت دوتابعیتی ها در حوزه مسئولان خلأهای قانونی به خوبی مشخص شده، اما برای وضعیت دوتابعیتی و افراد دارای گرین کارت اقدامات کافی انجام نشده است، دستور فرمایید اطلاعات کامل تر در اختیار قرار گیرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند در برجام از خطوط قرمز عبور شده، به ما بفرمایید کدام خطوط رعایت نشده است و از 29 پیش شرط الزامی از نظر مقام معظم رهبری چه تعداد رعایت نشده است؟

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: مقصود این تحقیق و تفحص خلأهای قانونی بود که مکشوف شد و نوشته شده چند قانون باید اصلاح شود. قسمتی که مربوط به افراد و مصادیق است، وزارت اطلاعات نامه ای نوشته و در این نامه مطرح شده در بین افرادی که در حکومت هستند، موردی وجود ندارد، اما در بخش خصوصی وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: لیست را به من ارائه دادند و من به کمیسیون دادم، کمیسیون نامه را در اختیارشما بگذارد تا ببینید. اسامی در اختیار آقای سلیمی قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet