هدر موبایل
1397/05/28 14:39:12
سرویس سیاسی
عباسی:

تعیین سهم کشورها از خزر منجر به رعایت حقوق در استفاده از منابع آبی می‌شود

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: تعیین سهم کشورهای حاشیه دریای خزر در مدیریت استفاده از منابع آبی کمک شایانی می‌کند.
تعیین سهم کشورها از خزر منجر به رعایت حقوق در استفاده از منابع آبی می‌شود عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: تعیین سهم کشورهای حاشیه دریای خزر در مدیریت استفاده از منابع آبی کمک شایانی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201808109848377963.jpg تعیین,سهم,کشورها,از,خزر,منجر,به,رعایت,حقوق,در,استفاده,از,منابع,آبی,می‌شود Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر، گفت:  در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر هیچ بحثی پیرامون تعیین سهم کشورها از دریا نشده است، البته آقای رئیس‌جمهور در جریان مذاکرات با سران سایر کشورهای حاشیه دریای خزر پیشنهاداتی در این زمینه داده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حال حاضر همه کشورهای همسایه ساحلی باید به دور از تنش به مفاد کنوانسیون پایبند باشند و به لحاظ زیست‌محیطی و با توجه به منابع آبی و نفت و گاز حقوق یکدیگر را رعایت کنند.

وی افزود: تا به حال تنش و اختلافی بین کشورهای حاشیه خزر در رابطه با استفاده از این منابع وجود نداشته است اما تعیین سهم در رعایت حقوق کشورها و استفاده از این منابع به مدیریت بهینه و بهبود شرایط کمک می‌کند.

عباسی معتقد است: در شرایطی که بسیاری از کشورها فریاد دشمنی علیه ایران بلند کردند، تعیین سهم می‌تواند به اختلافات دامن بزند زیرا دشمنان از هر شرایطی برای تنویر افکار عمومی استفاده می‌کنند کما اینکه هنوز توافق نهایی بین کشورها صورت نگرفته است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مباحثی هم که پیرامون سهم کشورهای حاشیه خزر مطرح شده از مباحث حاشیه‌ای است لذا نباید به آنها اتکاء کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet