هدر موبایل
1397/05/28 11:55:45
سرویس صحن
در بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس مطرح شد؛

اظهارات پنس و پمپئو صرفا در راستای تبلیغات سیاسی با اهداف مشخص ضدایرانی بیان شده است

عضو هیات رئیسه مجلس بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی درباره محکومیت سخنان پنس معاون رئیس جمهور و پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا درخصوص حقوق اقلیت های دینی در ایران را قرائت کرد.
اظهارات پنس و پمپئو صرفا در راستای تبلیغات سیاسی با اهداف مشخص ضدایرانی بیان شده است عضو هیات رئیسه مجلس بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی درباره محکومیت سخنان پنس معاون رئیس جمهور و پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا درخصوص حقوق اقلیت های دینی در ایران را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/77834.jpg اظهارات,پنس,و,پمپئو,صرفا,در,راستای,تبلیغات,سیاسی,با,اهداف,مشخص,ضدایرانی,بیان,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی وکیلی در نشست علنی امروز (یکشنبه 28 مرداد) مجلس شورای اسلامی بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی درباره محکومیت سخنان پنس معاون رئیس جمهور و پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا درخصوص حقوق اقلیت های دینی در ایران را به شرح زیر قرائت کرد.

«سخنان اخیر پنس، معاون رئیس جمهور و نیز پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در مورد حقوق اقلیت های دینی در ایران، کلا بی پایه و اساس بوده، انطباقی با واقعیت های موجود نداشته و صرفا در راستای تبلیغات سیاسی با اهداف مشخص ضد ایرانی بیان شده اند.

ایران از منظر آزادی های انجام مناسک دینی، حقوق اجتماعی و آزادی های فرهنگی اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی، در زمره کشورهای جهان است که در آن بستری مناسب، امن و تضمین شده نه تنها برای همزیستی مسالمت آمیز، بلکه برای رشد و بالندگی جوامع پیروان ادیان گوناگون توحیدی مهیاست.

سکوت مطلق دولت آمریکا در قبال پایمال شدن حقوق جوامع شیعی در کشورهای عربستان و بحرین، نسل کشی مسلمانان میانمار، یمن و نوار غزه از یک سو و حمایت این رژیم از قوانین جدید التصویب آپارتاید در سرزمین های اشغالی از سوی دیگر، به روشنی بیانگر عدم پایبندی سران آمریکا به آزادی های دینی و مذهبی و موازین حقوق بشر است.

در ایامی که جمهوری اسلامی ایران به تنهایی در برابر توحش تروریسم داعشی، به حمایت گسترده از مسیحیان عراق و سوریه می پرداخت، سران استکبار جهانی خود را به خواب زده بودند و اکنون پس از پیروزی مقاومت مردم منطقه بر داعش، چنین موضع گیری به اصطلاح «بشردوستانه» آمریکا تنها و تنها مصداق عینی اشک تمساح است.

تلاشهای تبلیغاتی و سیاسی دشمنان ملت موحد ایران، همانند گذشته محکوم به شکست بوده و همبستگی ملی و تاریخی پیروان ادیان توحیدی در جمهوری اسلامی ایران حول محور قانون اساسی کشور، ولایت فقیه و منافع ملی، سدی مستحکم در برابر الحاد و کفر جهانی است.

ما نمایندگان پیروان ادیان توحیدی بار دیگر بر وحدت تاریخی و ژرف آحاد ملت ایران تاکید نموده و بر سر میثاقی که برای دفاع و صیانت همه جانبه از میهن عزیزمان داریم، همچون همیشه تا پای جان ایستادگی خواهیم نمود.»

براساس این گزارش کارن خانلری نماینده ارامنه شمال ایران، ژرژیک آبرامیان نماینده ارامنه جنوب ایران، یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان ایران، سیامک مره صدق نماینده کلیمیان ایران و اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان ایران امضا کنندگان بیانیه مذکور هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet