هدر موبایل
1397/05/28 12:49:25
سرویس صحن
فلاحتی در نطق میان دستور:

اجرای صحیح راهبردهای رهبری تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اجرای صحیح راهبردهای مقام معظم رهبری از جمله اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی را تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کنونی کشور دانست.
اجرای صحیح راهبردهای رهبری تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اجرای صحیح راهبردهای مقام معظم رهبری از جمله اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی را تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کنونی کشور دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201706106786248417.jpg اجرای,صحیح,راهبردهای,رهبری,تنها,راه,برون‌رفت,از,مشکلات,اقتصادی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، فرهاد فلاحتی در نشست علنی امروز (یکشنبه 28 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت باقر(ع) گفت: اکنون مبارزه‌ای جدید شکل گرفته است، مبارزه در عرصه اقتصاد، آیا برون رفت از این آشفته بازار اقتصادی میسر است؟ آیا توان مقابله با این حجم از دشمنی وجود دارد؟ قطعا می توان هم بازار اقتصاد را به شکوه آورد و هم دشمنی‌ها را خنثی کرد، اما نه با دلخوش بودن به مذاکره و نه با وقت کشی های بلاوجه، بلکه با اتکای به داخل و حرکت های جوششی و انقلابی.

نماینده مردم  قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی،  ادامه داد: چگونه است که اقتصاد ما دچار تکانه های شدید شد و بازارهایمان در التهاب فرو رفت و مردم عزیزمان را نگران کرد؟ ما قبل از آن که دچار بحران اقتصادی باشیم دچار بحران اخلاقی شده ایم، فراموش کرده ایم انقلابمان استمرار حرکت انبیاست، این فراموشی ما را در سیاست و اقتصاد به بی اخلاقی کشانده است و شاهد بروز و ظهور پدیده هایی هستیم که گرچه به ظاهر اقتصادی و سیاسی است، اما در واقع اخلاقی است.

وی تصریح کرد: دروغ شوم ترین پدیده است از زبان چه کسانی بلند به گوش می رسد؟ وعده بیهوده ضد اخلاق است، چه کسانی وعده می دهند و دریغ از وفا، تخریب اشخاص یک ضد اخلاق است که متاسفانه در تمام کشور از مجلس و دولت و رسانه اعمال می شود.

فلاحتی افزود: احتکار قبل از آن که پدیده اقتصادی باشد یا ضد ارزش است که محتکر خوی به ظلم گرفته و منفعت خود را بر جمع ترجیح می دهد، سیاست در نظام اسلامی امری است برای خدمت به مردم، اما شیفتگان خدمت به محاق می روند و تشنگان قدرت آنقدر برای صندلی و پست و مقام تلاش دارند که برای گرفتن آن دست به هر اقدامی می زنند.

وی تاکید کرد: اگر چه عادت کرده ایم پدیده های سیاسی یا اقتصادی را تنها از دریچه سیاست و اقتصاد بنگریم و آن را در هیچ مدلی و نموداری دیگر نبریم، اما واقع امر آن است در نظامی که برای برپایی احکام اسلامی بنا شد نمی توان ایدئولوژی را در معادلات سیاسی و اقتصادی نادیده انگاشت.

فلاحتی افزود: راه کجاست؟ رهبری انقلاب راهبردهای کلان کشور را روشن بیان می کند و دولت و مجلس این راهبردها را باید عملیاتی کنند، ضربه های اقتصادی امروز نتیجه بی توجهی به راهبردهای اعلامی دیروز است، گفتند اقتصاد مقاومتی، جز همایش و سوال در این مورد کاری صورت گرفت؟ گفتند کاهش وابستگی به نفت، در این رابطه چه کردیم؟ گفتند حمایت از کالای ایرانی، چه اندازه به تولید داخلی پرداختیم؟  گفتند جلوگیری از واردات کالای قاچاق، چقدر در این حوزه مبارزه را جدی گرفتیم؟

وی عنوان کرد: راهبردها روشن و متقن است، ضعف ها در تیم عملیاتی است، دولت ها و به ویژه دولت دوازدهم در این مسیر ضعف و ناکارآمدی واضحی دارد، چرا چنین است؟ اقدامات انقلابی مردان انقلابی را می طلبد، وقتی در عرصه سیاستگذاری و اجرای دولت تکنوکرات‌های بدون کروات باشند که نه انقلابی‌اند و نه انقلاب را باور دارند، چگونه می‌توانند مجری راهبردهایی باشند که در مسیر حرکت انقلاب اسلامی شکل گرفته است، نتیجه آن می شود که در بحبوحه اعلام جنگ اقتصادی مهره های اصلی شطرنج مبارزه بجای حرکت های درست تقسیم شده قبل از مات شدن مبهوت حریف می شوند و قبل از کیش شدن چمدان رفتن به کیش می بندند.

فلاحتی یادآورشد: وقتی دکترین مبارزه ما با راهبرد رهبری همسو و هماهنگ نشوند نتیجه آن می شود که به محض عربده ترامپ، دولت ما اعلام می کند مردم هر چه ارز و طلا می خواهند بخرند و آن می شود که نباید می شد، همین نمونه را در کشور دوست و همسایه مان مقایسه کنید، آنجا رئیس دولت دلار آتش می زند و به مردم اعلام می کند که ارز را تبدیل به پول ملی کنید.

وی افزود: ما در کنار دولت هستیم، اما دولتی که واداده نباشد، دولتی که بجای ترس از سوال به آغوش تبیین و توضیح برود، دولتی که برای یک استیضاح آشفته نشود، دولتی که برای هر حالت مبارزه برنامه داشته باشد، دولتی که تیم اقتصادی و همصدا با هم حرکت کند، دولتی که بجای حل مساله به حاشیه های سیاسی دامن نزند، در یک کلام دولت انقلابی می تواند راهبرد انقلابی و اقتصادی داشته باشد.

فلاحتی اظهار کرد: اکنون چه باید کرد؟ راهبردهای مبارزه اقتصادی روشن است، مردم در تمام صحنه ها مدافع انقلاب و کشور بوده و هستند، آن کس که باید علم مبارزه را نگهدارد و مهره های این جنگ نابرابر را به درستی مدیریت کند، دولت محترم است.

 

محصولات قائنات نیازمند بسته حمایتی دولت است

وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه اش خطاب به وزیر جهادکشاورزی افزود: قائنات سرزمین زعفران و زیرکوه مهد زرشک است، این دو محصول نیازمند بسته حمایتی از جانب شما است تا معیشت کشاورزان تامین شده و کار و زندگیشان بسامان شود.

فلاحتی خطاب به وزیر کشور تاکید کرد: بازارچه مرزی یزدان شهرستان زیرکوه ششمین سال تعطیلی خود را به عزا نشسته است، رخت عزایش را از تن درآورید.

 

احداث راه آهن مشهد-قائنات از اولویت های درخواستی مردم این منطقه است

وی خطاب به وزیر نیرو عنوان کرد: بیش از صد روستا در حوزه انتخابیه ام با تانکر آبرسانی می شود هم پول صندوق توسعه ملی وهم منابع آبی موجود را در اختیار دارید که نیازمند مدیریت و تصمیم جدی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: صنایع شهرستان قائنات نیازمند توجه جدی است، واگذاری این صنایع توانمند به بخش خصوصی مشکلات را دو چندان می کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، خطاب به وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در جاده های  قائنات-بیرجند و قائنات-زیرکوه اگر به تعهدات خود عمل کنید شاهد تصادفات خونین نخواهیم بود، احداث راه آهن مشهد-قائنات از اولویت های درخواستی مردم این منطقه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet