هدر موبایل
1397/05/28 15:36:16
سرویس اجتماعی
ذوالقدر در تشریح نشست اعضای مجمع نمایندگان تهران با سازمان برنامه و بودجه:

بررسی آخرین وضعیت بحرانی های اجتماعی و شهری پایتخت/معضل بافت فرسوده تهران در صورت بی‌توجهی به بحرانی عظیم تبدیل می شود

نشست اعضا مجمع نمایندگان تهران با مسئولان سازمان برنامه و بودجه با هدف رسیدگی به مشکلات پایتخت برگزار شد.
بررسی آخرین وضعیت بحرانی های اجتماعی و شهری پایتخت/معضل بافت فرسوده تهران در صورت بی‌توجهی به بحرانی عظیم تبدیل می شود نشست اعضا مجمع نمایندگان تهران با مسئولان سازمان برنامه و بودجه با هدف رسیدگی به مشکلات پایتخت برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201808108720413898.jpg بررسی,آخرین,وضعیت,بحرانی,های,اجتماعی,و,شهری,پایتخت/معضل,بافت,فرسوده,تهران,در,صورت,بی‌توجهی,به,بحرانی,عظیم,تبدیل,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دومین جلسه بررسی ده چالش اولویت دار  استان تهران به منظور برنامه‌ریزی جهت تخصیص بودجه در روز شنبه مورخ ٢٧ مرداد در محل سازمان برنامه و بودجه با حضور اعضا مجمع نمایندگان تهران اقای دکتر علیجانی و خانم دکتر ذوالقدر و آقای ترکی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران و مسئولین دستگاه‌های اجرایی ذیربط برگزار شد.

در این جلسه چالش های حاشیه نشینی و بافت فرسوده شهری، آسیب های اجتماعی و فرهنگی، مدیریت بحران و امنیت شهری و منابع طبیعی مورد بررسی قرار گرفت و دستگاه‌های مربوطه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات خود و برنامه‌های که در نظر دارند ارائه دادند.

رویکردی که در این برنامه‌ها مدنظر قرار گرفته انجام مطالعات آسیب‌شناسی و متعاقباً تخصیص بودجه بر مبنای بودجه‌ریزی عملیاتی است. چرا که همانگونه که در بودجه ٩٧ نیز در نظر گرفته شد ملاک تخصیص بودجه و منابع ارائه برنامه عملیاتی بود تا از هدر رفت منابع جلوگیری شود و امور به سرانجام برسد.

با توجه به ارزیابی که از چالش های مطرح در سطح تهران بدست می‌آید وجه مشخصه تمامی آنها وجود دستگاه‌های چندگانه و موازی کاری و نبود آمار دقیق و درست است که نداشتن اطلاعات منسجم و نهاد واحد برای تصمیم گیری فرایند کار را با دشواری دو چندان مواجه می کند.

و باید در نظر داشت که استان تهران به لحاظ مشکلات و تنوع آن و مهاجرپذیری بیشتر در مقایسه با سایر استان ها نیازمند تخصیص منابع بودجه ای و اعتبارات بیشتر در مقایسه با سایر شهرهاست چرا که معضل بافت فرسوده شهر تهران در صورت عدم تخصیص منابع لازم می تواند به یک بحران عظیم برای شهروندان و به طور کل حیات شهر شود.

در این جلسه در بافت فرسوده شهری تاکید بر بازسازی و مقاوم سازی کلاس های درسی نیز مورد تاکید قرار گرفت و به طور کل لحاظ اهم و فی الاهم در تخصیص منابع و برنامه ریزی ها بسیار اساسی و ضروری برشمرده شد.

در موضوع اسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد، کودکان کار و طلاق و گسست خانواده بخشی از مشکلات عدم مدیریت یکپارچه بود که نیازمند یک متولی واحد است که باید با تقسیم وظایف درست بین دستگاه های نظیر بهزیستی، وزارت کشور، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و شهرداری از موازی کاری که بعضا خنثی سازی عملکرد را نیز به همراه می اورند پرهیز گردد.

در بحث مدیریت بحران و افزایش ایمنی شهرها در مواقع بحرانی نظیر رخداد سیل و زلزله و توفان و سوانح طبیعی دیگر نیز مشکل زیرساخت ها و بناهای فرسوده شهری یک آسیب جدی است که چنانچه هر دستگاهی وظیفه خود را به درستی و به موقع انجام دهد در بهینه کردن خدمات ستاد بحران تاثیر چشمگیری خواهد داشت. و بر مشارکت نقش هلال احمر و انجام برنامه ریزی در تعامل با این مجموعه کن دارای تجارب و دانش فنی ارزنده ای هستند و نیازهای انها نیز باید در موضوع تخصیص منابع جهت مدیریت بحران در نظر گرفته شود پیشنهاد حضور هلال احمر نیز در جلسات برنامه ریزی طرح شود.

مقرر است این جلسات تا حصول به نتایج و جمع بندی در همه زمینه ها و ابعاد چالش ها ادامه داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet