هدر موبایل
1397/05/28 16:28:56
سرویس فرهنگی
شیران خراسانی با اشاره به روز جهانی مسجد:

مساجد باید به جایگاه و کارکرد اصلی خود بازگردند/ برخی مساجد تنها به بعد نیایشی و عبادی می‌پردازند

نماینده مردم مشهد در مجلس با تاکید بر اینکه مساجد باید به جایگاه و کارکرد اصلی خود بازگردند، گفت: برخی مساجد تنها به بعد عبادی و نیایشی می‌پردازند.
مساجد باید به جایگاه و کارکرد اصلی خود بازگردند/ برخی مساجد تنها به بعد نیایشی و عبادی می‌پردازند نماینده مردم مشهد در مجلس با تاکید بر اینکه مساجد باید به جایگاه و کارکرد اصلی خود بازگردند، گفت: برخی مساجد تنها به بعد عبادی و نیایشی می‌پردازند. https://cdn.icana.ir/d/019/201609100243084143.jpg مساجد,باید,به,جایگاه,و,کارکرد,اصلی,خود,بازگردند/,برخی,مساجد,تنها,به,بعد,نیایشی,و,عبادی,می‌پردازند Icana

رضا شیران خراسانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به روز جهانی مسجد، گفت: مساجد از صدر اسلام مراکز فرهنگی برای ترویج اسلام و فضایی برای برگزاری مراسم عبادی و اجتماعی بودند و از سویی اغلب قضاوت‌ها، مصالحه‌ها، آشتی دادن‌ها و همچنین پیوندهای خانوادگی و حرفه‌آموزی در این مراکز انجام می شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مساجد باید به جایگاه و کارکرد اصلی خود بازگردند، افزود: از ظرفیت و کارکرد مناسب مساجد باید در ابعاد مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به درستی استفاده شود؛ به طور قطع مسجد نقش حائز اهمیتی در توسعه اهداف فرهنگی اسلام دارد.

برخی مساجد تنها به بعد عبادی و نیایشی می پردازند

وی با انتقاد از اینکه برخی مساجد تنها به بعد عبادی و نیایشی می پردازند، ادامه داد: متاسفانه پرداختن به سایر ابعاد مسجد مغفول مانده این در حالی است که باید در کنار توجه جدی به رویکرد عبادی توجه به حوزه آموزش و پرورش، تربیت‌بدنی و ورزش، و بهداشت و درمان، حرفه‌آموزی و سایر حوزه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو فراکسیون ولایی مجلس دهم با بیان اینکه برخی از مساجد به تمامی ابعاد توجه دارند، تصریح کرد: برخی از این مراکز بخشی از مشکلات اقتصادی مردم را با ایجاد صندوق‌های قرض‌الحسنه محلی رفع می‌کنند.

برای پرداختن مساجد به تمامی ابعاد تربیتی، عبادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی باید فرهنگ سازی مناسب انجام شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای پرداختن مساجد به تمامی ابعاد تربیتی، عبادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی باید فرهنگ‌سازی مناسب انجام شود، گفت: می‌توان از ظرفیت تربیتی و آموزشی مساجد برای ارائه آموزش‌ها به نوجوانان و جوانان و مقابله با نفوذ فرهنگی استفاده کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet