هدر موبایل
1397/05/28 17:27:25
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه با اشاره به گزارش نهایی تفحص از مسئولان دو تابعیتی:

نباید اتباع ایرانی در خارج از کشور احساس نگرانی کنند/ صرف دوتابعیتی بودن جرم نیست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اتباع ایرانی در خارج از کشور نباید احساس نگرانی کنند و چنین تلقی کنند که دوتابعیتی بودن جرم است.
نباید اتباع ایرانی در خارج از کشور احساس نگرانی کنند/ صرف دوتابعیتی بودن جرم نیست رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اتباع ایرانی در خارج از کشور نباید احساس نگرانی کنند و چنین تلقی کنند که دوتابعیتی بودن جرم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109982607240.jpg نباید,اتباع,ایرانی,در,خارج,از,کشور,احساس,نگرانی,کنند/,صرف,دوتابعیتی,بودن,جرم,نیست Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص گزارش نهایی تفحص از مسئولان دو تابعیتی، اظهار داشت: این تفحص در اجلاسیه دوم بوده و اکنون گزارش آن در صحن قرائت شده است.

دوتابعیتی بودن جرم نیست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دو تابعیتی را جرم نمی‌دانم، بیان کرد: حدود 8 میلیون ایرانی در خارج از کشور هستند یا با ایران ارتباط دارند و در تردد هستند.

وی افزود: ایرانیان دو تابعیتی برای اینکه امورات خود را در خارج از کشور پیش ببرند، مجبور هستند که تابعیت کشور خارجی را اخذ کنند زیرا برخی موضوعات با صرف اقامات گرفتن حل نمی‌شود.

فلاحت پیشه با بیان اینکه در مورد مدیران نمی‌توانیم به افراد دو تابعیتی پست مدیریتی بدهیم زیرا در این زمینه محدودیت قانونی وجود دارد، ادامه داد: با این شرایط اتباع ایرانی در خارج از کشور نباید احساس نگرانی کنند و چنین تلقی کنند که دوتابعیتی بودن جرم است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معتقدم ایرانیان خارج از کشور یک فرصت برای کشور هستند، گفت: باید از این فرصت حداکثر استفاده را ببریم، ایرانیانی هستند که در شرایط خاص ممکن است، تابعیت کشور دیگری را گرفته باشند.

مرجع قانونی برای استعلام از مدیران دوتابعیتی وزارت اطلاعات است

وی افزود: موضوع دیگر این است که مرجع قانونی برای استعلام از دوتابعیتی‌ها، وزارت اطلاعات است و در مورد مدیران اگر قرار بر اخذ استعلام باشد، باید از وزارت اطلاعات استعلام گرفته شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وجود مدیران دوتابعیتی بسیار نادر است، بسیاری از موارد ابتدا مطرح شده و سپس تکذیبیه آن توسط وزارت اطلاعات بیان شد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش در مورد تفحص از مدیران دوتابعیتی قرائت شد ولی واقعیتی که در آینده دنبال می‌کنیم این است که ایرانیان مقیم خارج از کشور که تعداد، شأن، جایگاه و سرمایه آن‌ها در میان اتباع کشور‌های دیگر غیرقابل مقایسه است.

فلاحت پیشه اظهار داشت: باید به این شرایط، بعنوان یک فرصت نگاه کنیم و نباید این افراد احساس کنند که در کشور دامی برای آن‌ها ایجاد شده بلکه باید بدانند خودِ آن‌ها، جایگاه و سرمایه ایرانیان دوتابعیتی در ایران محفوظ است. فقط در موضوع مدیریتی، داشتن دوتابعیت محدودیت ایجاد می‌کند و نباید متصدی پست مدیریتی شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet