هدر موبایل
1397/05/28 17:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کلانتری:

شمال کشور در حال غرق شدن در پسماند‌هاست/ کار سازمان محیط زیست فقط سیاست‌گذاری است/ عراق تلاشی برای خاموش کردن آتش هورالعظیم نمی‌کند

کلانتری گفت: هورالعظیم عراق در حال سوختن است، اما هیچ عکس‌العملی برای خاموش کردن نمی‌بینیم.
شمال کشور در حال غرق شدن در پسماند‌هاست/ کار سازمان محیط زیست فقط سیاست‌گذاری است/ عراق تلاشی برای خاموش کردن آتش هورالعظیم نمی‌کند کلانتری گفت: هورالعظیم عراق در حال سوختن است، اما هیچ عکس‌العملی برای خاموش کردن نمی‌بینیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201706102453439013.jpg شمال,کشور,در,حال,غرق,شدن,در,پسماند‌هاست/,کار,سازمان,محیط,زیست,فقط,سیاست‌گذاری,است/,عراق,تلاشی,برای,خاموش,کردن,آتش,هورالعظیم,نمی‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور امروز در شورای اداری استان کرمان با اشاره به اینکه تغییر اقلیم و مصرف انرژی تحمل کره زمین را کم کرده و در کشور سرانه تولید ۸۰۰ گرم زباله داریم، گفت: امروز در دنیا معادل ۳۲۰ میلیون بشکه نفت مصرف می‌شود که اثرات مخربی بر زمین دارد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: متاسفانه شمال کشور در حال غرق شدن در پسماند‌ها است و جایی برای دفن نداریم .

وی با اشاره به اینکه تکلیف طرح‌ها را قانون برنامه ششم مشخص کرده و سازمان محیط زیست تا دو ماه فرصت دارد جوابگوی استعلام طرح‌ها باشد که ما آن را به ۴۵ روز کاهش دادیم، افزود: امروز مصرف زیاد انرژی یکی از مشکلات بزرگ محیط زیستی در کشور است.

معاون رئیس جمهور گفت:استان کرمان از گرفتارترین استان‌ها در زمینه کم‌آبی است .

وی با اشاره به اینکه باید تمام استاندارد‌های مصرف آب را از نظر فنی و محیط زیستی رعایت کنیم و حواسمان به مصرف آب باشد، افزود: باید به منابع ملی توجه کنیم و متاسفانه همه صنایع آب‌بر به مراکز کشور و در جا‌هایی بنا شده اند که منبع آب نداشته‌اند، در واقع به آمایش سرزمینی توجه نشده و به‌صورت بخشی فکر کرده‌ایم.

کلانتری با بیان اینکه به هیچ پروژه تولید فولاد اسفنجی مجوز نخواهیم داد چرا که مصرف آب این پروژه زیاد است، بیان کرد: به این فکر می‌کنیم که برای نسل آینده چه چیزی را می‌خواهیم بگذاریم تا بتوانند زندگی کنند.

وی با اشاره به اینکه با ۳ هزار نفر محیط‌بان قادر به حفظ محیط زیست نیستیم و نیازمند مشارکت مردم هستیم، گفت: بسیاری از پروژه‌های ما اگر مطالعات محیط زیستی داشت امروز شاهد این همه مشکلات محیط زیستی در کشور نبودیم.

وی با اشاره به اینکه در یک ماهه گذشته دو محیط‌بان ما به شهادت رسیده‌اند که بسیار جای تاسف دارد، عنوان کرد: در استان کرمان هم از این به بعد مجوز احداث کارخانه فولاد اسفنجی نخواهیم داد و این کارخانه باید در کنار دریا احداث شود که آب از دریا بگیرد و بخار کند نه در استانی که با بحران کم‌آبی روبه‌رو است.

کلانتری با بیان اینکه اولویت‌ها باید بر اساس منابع تعیین شود و امروز از نظر آلودگی شهر‌ها مشکلات زیادی داریم و رعایت نمی‌شود، گفت: نیازمند همکاری مردم در حفظ محیط زیست هستیم و باید به تشکل‌های مردمی اعتماد کرد.

وی با اشاره به اینکه خشک شدن تالاب‌ها نیز یک مشکل دیگر محیط زیستی است که در استان کرمان هم تالاب جازموریان دچار خشکیدگی شده است، افزود: هورالعظیم در عراق در حال سوختن است و نیزار‌ها می‌سوزد، اما هیچ عکس‌العملی برای خاموش کردن آن‌ها نمی‌بینیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه ۱۳ روز طول کشید تا اجازه بدهند بالگرد‌های ما وارد عراق شده و بخشی از این آتش را خاموش کنند، تصریح کرد: قطعا این مسئله عامل ریزگرد‌ها خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بودجه سازمان محیط زیست کشور کمتر از سه در هزار بودجه کشور است و امکانات ما بسیار محدود است، گفت: کار ما فقط سیاست‌گذاری می‌تواند باشد و وظیفه اجرایی نداریم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در این جلسه فدایی سرپرست استانداری کرمان نیز با اشاره به تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی استان گفت: ما برای غلبه بر بیکاری چاره ای جز سرمایه گذاری در استان نداریم و نباید تولید بخاطر مسائل زیست محیطی تعطیل شود و سازمان محیط زیست باید تا جایی که ممکن است راهکارهای لازم را به صنعت ارایه دهد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet