هدر موبایل
1397/05/28 17:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس؛

انجمن صنایع پوشاک خواستار رد لایحه افزایش مناطق آزاد اقتصادی شد

انجمن صنایع پوشاک ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار عدم تصویب لایحه افزایش مناطق آزاد شد.
انجمن صنایع پوشاک خواستار رد لایحه افزایش مناطق آزاد اقتصادی شد انجمن صنایع پوشاک ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار عدم تصویب لایحه افزایش مناطق آزاد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/46637.jpg انجمن,صنایع,پوشاک,خواستار,رد,لایحه,افزایش,مناطق,آزاد,اقتصادی,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، انجمن صنایع پوشاک ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار جلوگیری از تصویب افزایش لایحه افزایش مناطق آزاد و ویژه‌ اقتصادی در مجلس شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در این نامه انجمن پوشاک به لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است، ما اعضای انجمن صنایع پوشاک ایران به خوبی از زحمات بی‌دریغ جنابعالی و همکاران محترم‌تان برای برطرف کردن مشکلات تحمیل شده بر صنعت به ویژه صنعت پوشاک کشور آگاهیم و همواره برای پیروزی و سربلندی شما تلاش کرده‌ایم، اما در این وانفسا و در اوج کوششی که برای بازسازی و بهینه‌سازی ساختارهای توسعه‌ای کشور صورت می‌گیرد، حیرت می‌کنیم که چرا باید هرازگاهی شاهد اقداماتی باشیم که می‌توانند به نوبه خود مانند گلوله‌ای بر پیکر اقتصاد ملی می‌نشیند. به طور قطع در شرایط فعلی ایران، بیش از هر زمان دیگری بر همه ما شهروندان این مرز پرگهر واجب است که با اندیشه بلند، کارآمد و کارآزموده حرکت کنیم تا زحمات و تلاش‌ه ای دلسوزان کشور در ساخت توسعه ایرانی به هدر نرود.

جناب آقای دکتر لاریجانی، حضرتعالی نیک می‌دانید که سال‌ها قبل با دغدغه گسترده کردن جغرافیای تولید بومی در ایران و کوتاه کردن مسیر ارسال محصولات ایرانی به بازارهای جهانی مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی شکل گرفت. این مناطق قرار بود که حلقه اتصال تجارت و تولید به یکدیگر باشند و در رقابت با مناطق آزاد موجود در منطقه زمینه سربلندی توسعه ایرانی را مهیا سازند، اما متأسفانه در سال‌های گذشته روند سیاست‌گذاری و نحوه کسب و کار در اقتصاد کشور به گونه‌ای جلو رفت که این مناطق به بستری برای قاچاق و تحمیل معضلات شدید اقتصادی به بخش‌های مولد تبدیل شدند. عمق فاجعه‌ای که در مناطق آزاد جان گرفت می‌توان در فرتوتی و خستگی صنایع با مزیت و اشتغال‌زایی نظیر صنعت پوشاک مشاهده کرد. امروز کارشناسان، صاحب‌نظران و آگاهان اقتصادی با قاطعیت بر این باورند که مناطق آزاد اقتصادی محور و پایگاه اصلی قاچاق محسوب می‌شوند و در چنین شرایطی دولت محترم لایحه ایجاد 8 منطقه آزاد و 12 منطقه ویژه اقتصادی را به مجلس می‌فرستند و کمیسیون‌های تخصصی نیز آن را برای اخذ رأی به صحن مجلس ارسال می‌کنند. آیا خدایی ناکرده برخی از ما دلسوزان از سر ناآگاهی کمر به نابودی تولید ملی بسته‌ایم؟

جناب دکتر لاریجانی، در همراهی و همیاری شما با تولیدکنندگان هیچ شکی وجود ندارد و همه صنعتگران نیز بر علاقه و ایمان شما به افزایش قدرت و توان تولید ایرانی تأکید می‌کنند، برای همین از حضرتعالی تقاضا می‌شود، تا با ایستادن در مقابل تصویب این لایحه مانند همیشه سدی بزرگ در مقابل تخریب تولید داخلی باشید.

به طور قطع در سالی که به تولید ایرانی و حمایت از آن مزین شده است، تصویب لوایحی که تولید ملی را زمین‌گیر می‌کنند می‌تواند یک خطا و خاطره‌ای تلخ برای تاریخ توسعه صنعتی کشور باشد.

پیش از این ما تولیدکنندگان پوشاک از آگاهی حضرتعالی نسبت به توانمندی‌ این صنعت و از حمایت‌های بی‌دریغتان بهره‌مند شده‌ایم. جنابعالی واقفید که این صنعت با پیمودن مسیری تاریخی و عبور از دهلیزهای تو در تو و پر سنگلاخ اکنون در جایی ایستاده است که به رغم مشکلات بسیار متعدد بر سر راه تولید، صاحب سرمایه‌های عظیم انسانی و اقتصادی است.

به صلاح توسعه ملی و اقتصادی که برای نسل‌های آینده باقی می‌ماند نیست که این سرمایه را با افزایش تعداد قطب‌های قاچاق به نام مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی نابود کنیم. گره‌ها و گلوگاه پر گره بر سر راه فعالیت‌های مولد کم نیستند. ما از شما و نمایندگان محترم که آگاه بر ضرورت تاریخی شکل گرفتن صنعت ایرانی به ویژه صنایع صاحب‌ مزیتی چون صنعت پوشاک هستید، انتظار داریم تا در این برهه از تاریخ ، با عدم تصویب طرح‌هایی از این دست نگذارید تولید ایرانی از این بیشتر درگیر هیولایی به نام قاچاق شود.

پیشاپیش از همدلی و همیاری حضرتعالی برای تسریع در جلوگیری از تصویب مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مبذول خواهید فرمود صمیمانه قدردانی و سپاسگزاری می‌نمایم و هرگز از این اقدام شایسته جنابعالی و همکاران محترم‌تان را فراهم نخواهیم کرد.

انجمن صنایع پوشاک ایران

انجمن صنایع پوشاک خواستار رد لایحه افزایش مناطق آزاد اقتصادی شدانجمن صنایع پوشاک خواستار رد لایحه افزایش مناطق آزاد اقتصادی شد

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet