خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/05/29 09:47:48
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیم نکو:

طرح سوال مجلس از رییس جمهور به تعامل دولت و مجلس کمک می‌کند

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: اگر رییس جمهور در مجلس حضور پیدا کند به شرط این‌که برخی نمایندگان با بی‌اخلاقی مجلس را به جولانگاه مسائل جناحی و تبلیغاتی تبدیل نکنند، سوال از رییس جمهور می‌تواند به تعامل بین قوا منجر شود.
طرح سوال مجلس از رییس جمهور به تعامل دولت و مجلس کمک می‌کند نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: اگر رییس جمهور در مجلس حضور پیدا کند به شرط این‌که برخی نمایندگان با بی‌اخلاقی مجلس را به جولانگاه مسائل جناحی و تبلیغاتی تبدیل نکنند، سوال از رییس جمهور می‌تواند به تعامل بین قوا منجر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43234.jpg طرح,سوال,مجلس,از,رییس,جمهور,به,تعامل,دولت,و,مجلس,کمک,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا، ابراهیم نکو ، در پاسخ به این پرسش که طرح سوال از رییس جمهور در شرایط فعلی ضرورت دارد یا خیر، اظهار کرد: باید پذیرفت که سوال، استیضاح و تذکر جزو وظایف نمایندگان مجلس است که باید به عنوان یک اصل پذیرفته شود، اما این‌که برخی‌ها مطرح کنند که سوال از رییس جمهور می‌تواند ابزاری برای زیر سوال بردن نظام از طرف دشمنان باشد را نمی‌پذیرم.

وی افزود: به نظرم بهتر بود که کار به طرح سوال مجلس از رییس جمهور نمی‌رسید و در عوض خود رییس جمهوری داوطلبانه به مجلس می‌رفت و به پرسش نمایندگان پاسخی روشن و شفاف می‌داد تا شاهد تعامل نزدیک بین دو قوه باشیم.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که آنچه در جامعه مطرح است، فرار کردن عده‌ای از پاسخ به سوالات است، اظهار کرد: هرچقدر از شفاف‌سازی برای مردم فاصله بگیریم باید عواقب جدی آن را برای خودمان انتظار بکشیم. به نظرم شفاف سازی و مطرح کردن واقع‌بینانه برای مردم می‌تواند منجر به کمک کردن آنها و تعامل‌شان با دولت شود.

نکو با بیان این‌که در روز طرح سوال از رییس جمهور نباید مجلس بدل به جولانگاه مسائل تبلیغاتی و جناحی برخی نمایندگان شود، اظهار کرد: اگر رییس جمهور در مجلس حضور پیدا کند به شرط این‌که برخی نمایندگان با بی‌اخلاقی مجلس را به جولانگاه مسائل جناحی و تبلیغاتی تبدیل نکنند سوال از رییس جمهور می‌تواند به تعامل بین قوا منجر شود، اما اگر برخی نمایندگان در پی خودنمایی باشند ممکن است عوارضی هم دامنگیر این جلسه شود که در این زمینه رییس مجلس باید فضا را به طور کامل کنترل کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که با پاسخگویی دولت به نمایندگان مردم جای نگرانی در زمینه‌ی سوء‌استفاده دشمنان وجود ندارد، گفت: ما هرچقدر در پی این باشیم که برخی اتفاقاتی که در جامعه رخ می‌دهد کتمان کنیم کمکی به شرایط فعلی نمی‌کند، بلکه اگر مردم متوجه شوند که چه وضعیتی در جامعه وجود دارد آن وقت به یاری دولت و مجلس نیز خواهند آمد./

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet