هدر موبایل
1397/05/28 18:20:06
سرویس سیاسی
امیرحسنخانی در تشریح نشست کمیسیون اصل نودم قانون اساسی:

سهل‌انگاری غیرعمدی در فرآیند به‌روزرسانی پتروشیمی بوعلی عامل اصلی آتش‌سوزی/ قسیم عثمانی عضو ثابت کمیسیون اصل نود شد

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با اشاره به نشست کمیسیون متبوع خود گفت: سهل‌انگاری در فرآیند به روزرسانی پتروشیمی بوعلی و عدم توجه به HHC باعث حادثه حریق در این پتروشیمی شد.
سهل‌انگاری غیرعمدی در فرآیند به‌روزرسانی پتروشیمی بوعلی عامل اصلی آتش‌سوزی/ قسیم عثمانی عضو ثابت کمیسیون اصل نود شد نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با اشاره به نشست کمیسیون متبوع خود گفت: سهل‌انگاری در فرآیند به روزرسانی پتروشیمی بوعلی و عدم توجه به HHC باعث حادثه حریق در این پتروشیمی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43573.jpg سهل‌انگاری,غیرعمدی,در,فرآیند,به‌روزرسانی,پتروشیمی,بوعلی,عامل,اصلی,آتش‌سوزی/,قسیم,عثمانی,عضو,ثابت,کمیسیون,اصل,نود,شد Icana

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورجلسه عصر امروز (یکشنبه، 28 مردادماه) کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون که اواخر اردیبهشت ماه برای بازدید میدانی به محل پتروشیمی بوعلی که دچار حادثه آتش سوزی شده بود رفتند، گزارش خود را در این خصوص قرائت کردند ضمن اینکه مسئولان پتروشیمی نیز در جلسه حضور داشتند.

سهل انگاری غیرعمدی در اورهال پتروشیمی بوعلی باعث بروز حریق شد

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این موضوع پیرو گزارشی که کمیسیون انرژی از حادثه آتش سوزی بوعلی به کمیسیون اصل نود داد پیگیری شد که بررسی میدانی کرده و گزارش دادیم.

وی افزود: نتیجه این بود که هر چند وقت یک بار پتروشیمی ها را اورهال(به روزرسانی) می کنند اما در جریان به روز رسانی پتروشیمی بوعلی سهل انگاری غیرعمدی رخ داد و این اقدام به درستی انجام نشد که همین موضوع باعث آتش سوزی شد.

امیرحسنخانی ادامه داد: عدم توجه کافی به HHC یعنی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در فرایند به روز رسانی پتروشیمی بوعلی از عوامل مهم بروز حادثه آتش سوزی در این محل بود.

روند جبران خسارت و احداث مجدد با تعویق صورت گرفت

وی اضافه کرد: بعد از آن قرار بود که اقداماتی جهت جبران خسارت و احداث و تعمیر مجدد پتروشیمی صورت گیرد که علیرغم انجام برخی کارهای این اقدامات به علت سوءمدیریت و تأخیر در اقدامات، به تعویق افتاده بود و از برنامه زمان بندی عقب است.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه گزارش مربوط به حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی ماهشهر بعد از برخی اصلاحات برای قرائت به صحن علنی می رود، خاطرنشان کرد: در این جلسه رأی گیری صورت گرفت و محمدقسیم عثمانی نیز با اکثریت آرا به عنوان عضو ثابت کمیسیون اصل نودم قانون اساسی پیوست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet