هدر موبایل
1397/05/28 20:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مومنی:

ناجا در خط مقدم مبارزه با قاچاق کالا قرار دارد

جانشین فرمانده نیروی انتظامی مبارزه با احتکار و اخلال در سیستم ارز و سکه را اولویت این نیرو اعلام کرد و گفت: کشفیات کالای قاچاق در کشور ۵۰ درصد افزایش یافته است.
ناجا در خط مقدم مبارزه با قاچاق کالا قرار دارد جانشین فرمانده نیروی انتظامی مبارزه با احتکار و اخلال در سیستم ارز و سکه را اولویت این نیرو اعلام کرد و گفت: کشفیات کالای قاچاق در کشور ۵۰ درصد افزایش یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/48074.jpg ناجا,در,خط,مقدم,مبارزه,با,قاچاق,کالا,قرار,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سردار اسکندر مومنی هدف از سفرش به استان کرمان را بازدید و نظارت ستادی عنوان کرد و اظهار داشت: نظارت های ستادی به صورت دوره ای و مستمر از همه استان های کشور انجام می شود.

وی ادامه داد: امروز جمع بندی نهایی در خصوص استان کرمان انجام شد که خوشبختانه با تلاش نیروی انتظامی استان کرمان، دستگاه های امنیتی و نظامی و همکاری مردم شاخص های امنیتی از جمله جرائم عمده، خشن و جنایی در این استان کاهش پیدا کرده است.

بهبود شاخص های امنیتی در کشور

سردار مومنی از بهبود اکثر شاخص های امنیتی کرمان نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: قتل، آدم ربایی، گروگان گیری کاهش و کشفیات سلاح افزایش یافته است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه امسال شرایط امنیتی در استان کرمان نسبت به سال گذشته بهتر شده است، گفت: شرایط در کشور هم به همینگونه است؛ شرایط امنیتی در چهار ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بهبود پیدا کرده است.

سردار مومنی از کاهش جرائم جنایی و خشن، سرقت مسلحانه، قتل، آدم ربایی سرقت بانک، سرقت اتومبیل در کشور خبر داد و افزود: میانگین جرائم کاهش قابل توجهی دارد؛ برخی جرائم مانند سرقت مغازه و کیف قاپی افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش کشفیات مواد مخدر، سلاح و کالای قاچاق گفت: در کل مجموعه شاخص های امنیتی نسبت به سال گذشته بهبود پیدا کرده است.

سردار مومنی از افزایش ۱۰ درصدی کشفیات مواد مخدر خبر داد و افزود: یکی از اولویت های نیروی انتظامی مبارزه با قاچاق کالاست.

افزایش ۵۰ درصدی کشفیات قاچاق کالا

وی با اشاره به آثار سوء قاچاق کالا بر اشتغال و تولید گفت: همه قوا برای برخورد با این پدیده مصمم هستند؛ نیروی انتظامی در خط مقدم قرار دارد و تمرکز ما بر کارهای اطلاعاتی و باندهای بزرگ و موثر قاچاق کالا است که ۵۰ درصد افزایش داشته است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: کشف کالاهای حجیم و باندهای بزرگ بالای ۵۰۰ میلیون بیشتر از ۵۰ درصد افزایش یافته است چرا که تمرکز حول پرونده های بیش از ۵۰۰ میلیون بود.

سردار مومنی در خصوص موضوع ارز و سکه گفت: نیروی انتظامی با همه توان برای کمک به عرصه آمده و با عناصر اصلی برخورد می شود؛ مردم مطمئن باشند همه قوا در این زمینه مصمم هستند.

وی از برخورد با متخلفان حوزه ارز و سکه خبر داد و بیان کرد: مردم در این زمینه اطمینان و آرامش داشته باشند چرا که همه در تلاش برای عبور از این شرایط هستند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد: بخشی از شرایط کنونی عینی و بخشی التهاب است.

وی با اشاره به برخی شایعات و التهابات گفت: کشورهای خارجی و دشمنان در این زمینه نقش دارند اما ما به بهترین نحو از این شرایط عبور و با متخلفان برخورد می کنیم.

افزایش کنترل هوشمند در جاده های کرمان

سردار مومنی با اشاره به کویری بودن استان کرمان بر لزوم ایجاد استراحتگاه هایی در محورهای مواصلاتی این استان تاکید کرد و افزود: کنترل الکترونیک و هوشمند یکی از مشکلات این استان است.

وی ادامه داد: باید با همت نیروی انتظامی، وزارت راه و شهرداری ها دوربین های نظارتی افزایش پیدا کند و از این طریق در راستای امنیت بیشتر جاده ها و کاهش تصادفات در استان کرمان گام برداریم.

این مقام انتظامی به کاهش آمار تصادفات طی سال جاری نسبت به سال گذشته اشاره و تصریح کرد: افزایش کنترل هوشمند و نصب دوربین ها در دورن و ببرون شهرها از اولویت های ما در استان کرمان است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: عملکرد استان کرمان براساس ارزیابی های صورت گرفته خوب بوده و اگر استان های کشور را به سه دسته تقسیم کنیم کرمان جزو ۱۰ استان برتر کشور به شمار می رود.

وی از به شهادت رسیدن سه نفر از ماموران نیروی انتظامی استان کرمان طی سال جاری خبر داد و گفت: در مجموع کشور درگیری ها بیشتر اما تعداد شهدا ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته کم شده است؛ که البته شهادت حتی یک نفر هم زیاد است.

سردار مومنی بیان کرد: در سال ۸۴ با ۷ میلیون خودرو ۲۸ هزار نفر در جاده های کشور جان سپردند و این در حالیست که اکنون تعداد خودروها از ۲۰ میلیون رد شد و تعداد کشته شدگان ناشی از تصادفات به ۱۶ هزار نفر رسیده است.

وی گفت: با وجود کاهش آمار اما باز هم باید در جهت کاهش هر چه بیشتر آمار تصادفات و تلفات جاده ای گام برداریم و برای این منظور نیاز به فرهنگ سازی، تسریع در امداد و نجات، ایمن شدن جاده ها و خودروها داریم.

مبارزه جدی با احتکار و اخلال در سیستم ارز و سکه

سردار مومنی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت کشف انبارهای احتکار کالا در سطح کشور گفت: آمار کشفیات کالا در کشور ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در همین لحظه هم چندین انبار احتکار کالای دیگر کشف شده و اقدام در این خصوص در حال انجام است. آمار دقیق در خصوص تعداد انبارها و میزان کالاهای احتکاری بعد از طی مراحل قضایی، نهایی شدن پرونده و صدور حکم اعلام می شود.

جانشنین فرمانده نیروی انتظامی گفت: مبارزه با کالای قاچاق، احتکار و اخلال در سیستم ارز و سکه اولویت های ناجا است.

سردار مومنی با تقدیر از تلاش های اصحاب رسانه و همراهی آنها با نیروی انتظامی گفت: خبرنگاران فعالیت های پلیس در راستای تولید امنیت را به اطلاع احاد جامعه می رسانند.

وی با اشاره به اینکه نیاز به رسانه در نیروی انتظامی منحصر به فرد است، گفت: در تمامی طرح های ناجا پیوست رسانه در نظر گرفته شده است.

به گزارش مهر، جانشین فرمانده نیروی انتظامی به رسانه ها در همکاری با پلیس نمره ۱۹ را داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet