هدر موبایل
1397/05/29 05:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

صادرات چهارماهه ایران به پاکستان 66 درصد افزایش یافت

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان از رشد ۶۶ درصدی صادرات کالاهای ایرانی به همسایه جنوب شرقی در چهار ماهه نخست امسال خبر داد.
صادرات چهارماهه ایران به پاکستان 66 درصد افزایش یافت رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان از رشد 66 درصدی صادرات کالاهای ایرانی به همسایه جنوب شرقی در چهار ماهه نخست امسال خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/46865.jpg صادرات,چهارماهه,ایران,به,پاکستان,66,درصد,افزایش,یافت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «محمود حاجی یوسفی پور» افزود: صادرات چهار ماهه نخست امسال از ایران به پاکستان ٣٧٧ میلیون دلار بود.

به گفته وی، صادرات چهار ماهه پارسال 227 میلیون دلار بود که نشاندهنده رشد ٦٦ درصدی است.

رایزن بازرگانی ایران در پاکستان افزود: در این مدت شاهد رشد صادرات 633 درصدی خرما و 276 درصدی شکلات به پاکستان بودیم.

وی ادامه داد: بر این اساس محصول خرما از یک میلیون و 600 هزار دلار صادرات در چهار ماهه نخست پارسال به بیش از 12 میلیون دلار در چهارماهه نخست امسال رسید.

«همچنین صادرات محصول شکلات نیز از 2 میلیون دلار پارسال به هفت میلیون و 300 هزار دلار در چهارماهه منتهی به تیرماه سال 1397 افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، داده های آماری سفارت ایران در پاکستان نشان می دهد این همسایه جنوب شرقی در سه ماه نخست امسال هشتمین مقصد و بازار هدف کالای صادراتی کشور ما بود. 

در این مدت نسبت به بهار پارسال صادرات کالا از ایران به پاکستان 61 درصد افزایش یافت.

بر اساس این آمار، در سه ماه نخست امسال حدود 80 هزار و 500 تن کالا به ارزش 83 میلیون و 250 دلار از جمهوری اسلامی ایران به پاکستان وارد شد.

قیر، نفت، روغن های سبک و دیگر فرآورده های نفتی بجز بنزین، پسته، شکلات، پروپان مایع شده، گازهای نفتی و هیدروکربن های شکل مایع از مهمترین اقلام صادراتی ایران به کشور همسایه است.

به گزارش ایرنا، بررسی آمار و عملکرد اقتصادی ایران و پاکستان نشان می دهد با وجود برخی مشکلات گمرکی و نبود روابط بانکی، حجم مبادلات بازرگانی 2 کشور در 2 سال گذشته بیش از 40 درصد افزایش یافته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet