هدر موبایل
1397/05/29 00:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آیت الله مکارم‌شیرازی:

نباید اجازه دهیم غدیر به عنوان عامل وحدت تبدیل به اختلاف شود

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر پاسداشت دقیق واقعه غدیر،گفت: نباید اجازه دهیم غدیر که عامل وحدت است تبدیل به نقطه اختلاف شود، مسائل مربوط به غدیر ما را نباید از سایر مطالب مربوط به امامت و ولایت غافل کند.
نباید اجازه دهیم غدیر به عنوان عامل وحدت تبدیل به اختلاف شود مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر پاسداشت دقیق واقعه غدیر،گفت: نباید اجازه دهیم غدیر که عامل وحدت است تبدیل به نقطه اختلاف شود، مسائل مربوط به غدیر ما را نباید از سایر مطالب مربوط به امامت و ولایت غافل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/96359.jpg نباید,اجازه,دهیم,غدیر,به,عنوان,عامل,وحدت,تبدیل,به,اختلاف,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر خم، با اشاره به لزوم توجه جامعه به نهج البلاغه اظهار داشت: نهج البلاغه دریایی از معارف گران سنگ است اما متاسفانه این کتاب شریف همچون خود مولا علی(ع) مظلوم است در برنامه‌های خود برای نشر این معارف نیز برنامه ریزی لازم را داشته باشید.

وی افزود:در کنار این مسائل باید دیگر موضوعات اخلاقی و اجتماعی نیز تبیین گردد، شیعه امیرالمؤمنین(ع) باید متخلق به اخلاق اسلامی باشد، شیعه امام علی(ع) اهل احتکار و کارهای ضد ارزشی و غیر اخلاقی نیست.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر پاسداشت دقیق واقعه غدیر،بیان کرد: کار محتوایی عمیق و دقیق در این راستا مورد نیاز است که باید مراقب تحریف حدیث غدیر باشیم تا من کنت مولا را به گونه ای دیگر تبیین نکنند و موضوع ولایت را در حد دوستی تنزل ندهند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه بابیان اینکه جریان غدیر یک واقعه مهم و بی نظیر تاریخی است،تصریح کرد:موضوع مربوط به غدیر نباید ما را از دیگر موضوعات مربوط به امیرالمؤمنین(ع) غافل کند و فضائل را تنها به غدیر منتسب نکرده و دیگر فضائل و آیات و روایت درباره امام علی(ع) مورد توجه باشد.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم غدیر که عامل وحدت است تبدیل به نقطه اختلاف شود، مسائل مربوط به غدیر ما را نباید از سایر مطالب مربوط به امامت و ولایت غافل کند بلکه باید با محوریت غدیر سایر فضائل و ارزش‌ها نیز برای مردم و جامعه تبیین و ترویج شود.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه غدیر باید در متن باشد و دیگر فضائل امام علی(ع) نیز مورد توجه باشد،ادامه داد: غدیر باید محوری برای بیان همه مسائل باشد،شیعیان امام علی(ع) باید از این امام همام الگو گیری کرده و در همه مسائل زندگی خود درمسیر امام علی(ع) گام بردارند.

به گزارش تسنیم، استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت:مسائل سیاسی بعد از واقعه غدیر به قدری پر رنگ بود که اجازه نداد این واقعه خود را نشان دهد تا جایی که برخی این واقعه مهم را فرموش کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet